JVC LT-40V953 chassis 17MB100

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

JVC LT-40V953 chassis 17MB100

#1 Příspěvek od aligator »

Dobrý den,

tento projev vady jsem nikdy neviděl. viz. video. Nemám u sebe osciloskop, ale ptám se zvědavosti předem. Myslíte ,že by toto mohlo dělat zvlnění napájecího napětí? Osciloskop budu mít až o víkendu.

Při pohybu v Menu je obraz OK, ale jakmile najedu na aplikace Smart ,tak začne projev vady viz.video

I když spustím film na USB taky ten stejný projev, ale i v tomto obrazovém rušení když zmáčknu třeba zesílení hlasitosti, tak ta stupnice je jak má být

To vypadá jako když se spouští nějaká animace (hýbající se obraz ,tak je problém

https://www.youtube.com/watch?v=ZPRDEwWOPPs

Další věc je, že nejde ani jeden HDMI vstup. Nebo je MCU KO :( cestičky z HDMi konektoru jsou rovnou do MCU.


MCU je zde : MSD95C0H-4-0036. Zkusil jsem jeho reflow na GBA stanici ,ale nepomohlo. Nevím jak moc poruchový je tento čip

Pokud při tom projevu závady zmáčknu třeba Menu anebo hlasitost, tak obraz položek z menu je naprosto normální jak má být a v pozadí mám ,,bordel"....
Přílohy
tv 1- normální obraz.jpg
tv2.jpg

Uživatelský avatar
serv686
Příspěvky: 166
Registrován: 26 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#2 Příspěvek od serv686 »

Vadný procesor.

Nevím jak by mohl reflow nebo reball opravit většinou statikou zničený procesor po HDMI vstupu. Což se dá snadno změřit na diodový test na všech HDMI. Poslední dobou se s podobným zásahem setkávám velice často a někdy je po takovém zásahu i zničený board, protože to dělá někdo na nevhodný pájecí profil.

Sháněj nový board, výměna procesoru bez nahrání klíčů nemá cenu dělat.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#3 Příspěvek od Ivan_01 »

na youtube hnedé ruky ukážu, že dajú dosku do rúry na pol hodiny a TV funguje ďalej, tak prečo to neskúsim aj ja, nie ? :)

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od fogovic »

reflow u prehriateho procaku nepomoze.. skor vymena.. kazdopadne vytera to na poruchu MPEG dekodera a tu moze byt vadny jak CPU tak aj RAM

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#5 Příspěvek od aligator »

Samozřejmě sem čekal ,že to nepomůže. Ten reflow byla jen zkouška. Ovšem byla dělána správným nastaveným profilem. Měním BGA u noteboků .


Sám nesnáším ty ohřívače desek v troubě ,to mi můžete věřit. Nebo horkovzdušnou pistolí na okna :(


Nový procesor se dá sehnat ale problém je spárovat s deskou :(

Čili tedy pokud bych jen koupil MCU a jen připájel, tak to nic neřeší.
Naposledy upravil(a) aligator dne 20 led 2022, 20:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od fogovic »

serv686 píše: Sháněj nový board, výměna procesoru bez nahrání klíčů nemá cenu dělat.
u vestelu ale to ma zmysel.. existuju predsa service repair files .. v servis menu len zadas par cisiel a mas naparovany na novy CPU

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#7 Příspěvek od aligator »

Pokud by toto šlo, tak jsem velice rád, protože neseženu jen tak přesně tuto desku na tuto TV :(

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#8 Příspěvek od aligator »

PS: v čem vidíte nejčastější problém ,,odpalu HDMI portů..?

Já vždy připojuji HDMI konektor jen pokud je připojované zařízení vypnuté (i ze sítě)

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#9 Příspěvek od Ivan_01 »

to robíš dobre, ale si jeden z mála. Zabijakom HDMI sú decká a playstationy, keď sa pokúša zapojiť kábel dozadu telky pohmate a za jazdy. Teoreticky by sa mali najskôr spojiť zeme konektorov, ale niekedy dôjde k preskoku statiky niekde na živý pin a keďže v rámci katovania kostov konštruktér nevykonštruoval ESD ochrany a HDMI signály idú priamo do procesora bez akýchkoľvek ochrán, tak to je často konečná. A zaujímavé sú aj uzemnené satelitné paraboly a porušený PEN, tam sa dejú veci.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Osobne sa mi "podarilo" odjebat HDMI na Raspberry Pi. Je tam ochranne diodove pole, ale nepomohlo - jeden signal sa prerazil na zem.

A ako sa to podarilo? Pripajal som monitor redukciou HDMI-DVI. No a ta redukcia nemala prepojene vonkajsie plech konektorov (tienenie).

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#11 Příspěvek od aligator »

Neznáte prosím někdo tento Mainboard blíže? Sehnal jsem jiný z jiné TV..Stejné osazení.

Po zapnutí TV je obraz vzhůru nohama, horizontálně zmenšený a zdvojený..

Tato TV nemá EEPROM (jediná EEPROM, která je zde je u VGA konektoru a ta dle schématu by neměla mít na toto vliv.

Jsou zde dvě FLASH paměti 25L1606E. Zkusil jsem vyměnit z mé desky, dále jsem porovnáváním zjistil ,že na nové desce jsou u LVDS konektoru osazené na některých pozicích rezistory a na staré desce nejsou osazeny... odpájel jsem je tedy ,aby deska byla zapojením jako moje původní. Ovšem situace stále stejná.

údaj o panelu je i v samotném FW? přehazovat NAND jsem nezkoušel ani samotný MCU přehazovat skrz spárování klíčů jak jste zde psali.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“