špatné spojení jen mezi dvìma konkrétními mobilními telefony

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

špatné spojení jen mezi dvìma konkrétními mobilními telefony

#1 Příspěvek od sr71 »

Je technicky nìjak zdùvodnitelné, aby opakovanì docházelo k problémùm s kvalitou pøenosu hovoru mezi dvìma konkrétními telefony? Pøitom každý z tìch dvou telefonù pokud volá s jiným èíslem tak žádný problém není. Øeším podobnou vìc už po nìkolikáté a vždy se jedná o telefony/sim karty stejného operátora, které jsou navíc jako firemní ve stejné firmì (to s tím snad nesouvisí ale pro úplnost to dodávám)

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

Důvod neznám ale v pátek se mi stalo něco podobného - FAYN (můj operátor) a T - mobile, v pět hodin posílám SMS, v šest volám. Volaný účastník přichází na schůzi do restaurace v půl sedmé, na telefonu nemá ani SMS ani poznámku o zmeškaném hovoru. Když účastníka sedícího vedle mě vytočím můj telefon se tváří , že jeho zvoní, ten ale zatvrzele mlčí. Až když mě volaný účastník prozvoní už se mu dovolám. Nějak nechápu.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#3 Příspěvek od sr71 »

to o èem píšu já je situace kdy se normálnì naváže hovor ale jedna strana, blbì slyší protože je zvuk jakoby slabý a zarušený

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Stává se nám to taky
- vždy když volá jeden kolega, vyzvání, po zvednutí ho není slyšet, on mne slyší. Když mi zavolá na jiný přístroj nebo já jemu, naprosto bez problému. Stejný problém má, když volá tchýni.

- další kolega - ať volá on nebo já jemu, zhruba 10 vteřin je vše v pořádku, posléze začne postupně divoké zkresení jakoby mikro dropouty až naprosto není rozumět. Když mu volám z jiného, tak je vše ok.

- manželka od známého - podobný problém s některými konkrétními čísly, vyřešeno jiným telefonem.

Proč tomu tak je, netuším.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#5 Příspěvek od passion »

Pridávam sa aj ja. Mám v zozname dva kontakty, ktoré keď mi volajú, automaticky ich ruším a volám im ja. Pretože ak im zodvihnem, tak im môj hlas začne byť tak rušený, až mi nie je rozumieť. Mám jedného operátora a oni obaja iného, ale obaja spoločného. Ak im volám ja, je to OK.
Dôvod netuším

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

agent CIA špicluje hovor :wink:
jste na odposlechu, řekl bych. tak bacha...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hubert_79 »

konosuke píše:🤐 kecy...
Že si nedáš pokoj. Nebo to byl pokus o vtip? Tak pak jo, hahaha.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

citovaný komentář jsem nikdy a nikde nenapsal...
vzpamatuj se jo
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PotPalo »

Bolo by dobré uviesť typ telefónu. Jeden známy má niečo smart, a keď mi volal tak ho nebolo počuť, pritom on mňa počul. Musel zložiť a zavolať znova, potom ho už bolo počuť. Vraj nejaká aplikácia alebo čo tam mal, a tá to spôsobovala.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

Stálo by za zjištění, zda to dělá i při vložení jiné SIM, případně zda se stejně chová SIM karta v jiném přístroji.
konosuke píše:prý jsem to nenapsal
Čti se, co píšeš... Pindy o CIA a podobně. :roll:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

Ach bóže...pod nátlakem primitivismu vypínám a odcházím "na jedno"
mějte se tu fajn
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

Možná je to malá připomínka že GSM technologie tu nebyla odjakživa a nebude navěky (nebo ne pro každého). Aby na to lidi tak moc nespoléhali.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

GSM technologia funguje, kedze to este nenavrhovali frikulini. Takze na bezproblemove volanie kupit staru Nokiu.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#14 Příspěvek od Zmije »

Mýslím, že se blížíme k jádru pudla. 2G a 3G (GSM a UMTS) sítě používají/ly pro přenos hlasu přepínané okruhy (Circuit Switch, různé PDH a SDH), které mají přesně definované časy jednotlivých bitů. Zatímco 4G (LTE) a 5G CS už neznají a pro všechno používají IP protokoly (Packet Switch), kde jsou časy doručení jednotlivých bitů nezaručitelné (vpodstatě náhodné). Když se to spojí do hromady, myslím tím přesnos hlasu mezi CS <-> PS je problém na spadnutí.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

Jak se říká tomu, kyž nová technologie dělá problémy tam, kde stávající je neměla?

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“