Odsouhlasit cookies?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Odsouhlasit cookies?

#1 Příspěvek od jjilek »

Na mnoha webech se v poslední době objeví požadavek na odsouhlasení cookies. Často s odkazem na GDPR.
Jen některé weby dovolují zakázet vše, některé umožní tento dotaz smazat. Některé bez souhlasu nepustí dál.
Protože nemám zájem o sledování a následující obtěžování, tak většinu stránek, které mne nepustí bez souhlasu dál, opouštím.
Jak se chováte vy?

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od stefan31 »

Ja rovnako ....

Stefan31

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od PixelOrgy »

Nebo cookies cas od casu mazat (treba skriptem v scheduleru/cronu).
Driv jsi tam ty cookies mel taky, akorat bez dotazu

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Mnohem vic nez nejake sledovani mne sraly ty otravne hlasky. Nainstaloval jsem plugin do chromu ktery je automaticky odklikava a mam klid.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od CZJKP1 »

Neexistuje nějaký nástroj, který by automaticky dal ne, nebo nezbytně nutné? Nebaví mě furt toto řešit.
Jaký prohlížeč používáte? Mě firefox se přestal zamlouvat a přesedlal jsem na Operu. Dobrý je PaleMoon to je starý FF ale běží na starém jádře a třeba banky mají problém.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od CZJKP1 »

Termit256 odpověděl dřív, než jsem se zeptal...
Jak se ten plugin jmenuje? By mohl být i pro operu to je taky Chromium.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Doplnek se jmenuje I don't care about cookies a odklikava souhlas. Jestli funguje i nejakych exotickych prohlizecich netusim. Ja potrebuju abych se na stranky dostal a zobrazil to co jejich autor zamyslel, a ne abych porad resil ze neco nefunguje.

Kdyz chci byt na internetu anonymne, pouziju TOR. Odklikanim nejakych nesouhlasu stejne nicemu nezabranim, jak si BFU mysli. Jen to otravuje a dava naivum iluzi... Ani nevim ceho vlastne.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hape »

Od Nového roku platí nová pravidla pro cookies viz třeba zde, proto se začaly objevovat na webech ty pruhy s možností jejich nastavení.

Taky bych uvítal nějaký doplněk do Edge pro automatické zavírání, nebo nezobrazování těch pruhů. Podle nových pravidel totiž zavření stačí k tomu, aby se směli ukládat jenom nezbytné - technicky nutné cookies, kdežto k uložení šmírovacích - tzv. marketingových musí návštěvník webu dát výslovné povolení. Alespoň já ta nová pravidla tak chápu. Jestli nemám pravdu, tak mně prosím opravte.

Tam kde se mně nový pruh cookies ukáže všechno (co jde) zakazuji.
A na routeru mám aktivovanou blokaci reklam, protože to s nima už některé weby vážně přehání.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Je to tak, od 1.1. se musejí ptát a musí pustit dál i po odmítnutí marketingovejch a reklamních šušní. To že vyhrožujou za odmítnutí posíláním neadresovaný reklamy je bezzubá hláška, radši budu ignorovat náhodnou a neadresnou reklamu, než aby mi cpali reklamu zacílenou i třeba podle toho, na kterým webu jsem byl předtím nebo i kdykoliv v minulosti - a kde jsem třeba ty adresný šušně z nezbytnosti tenkrát odsouhlasit musel. V podstatě se při tom nesouhlasu jedná o to jim poskytnout co nejmíň informací o sobě a svým chování zadarmo.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

No kdyz tomu veris...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

Ale cookies sa predsa ukladajú v prehliadači, nie u nich. Takže je dobré to riešiť v nastaveniach prehliadača. Ja mám nastavené, aby sa po zavretí prehliadača všetky cookies zmazaly. Tiež tam mám nastavené výnimky pre servery ktoré používam aby som sa nemusel znova prihlasovať. Takže pri novom spustení prehliadača mám pekne čisto, a neriešim čo kde odkliknúť. Ono aj ten nesúhlas sa zapisuje do cookies, že nesúhlasíte, inak by predsa na ďalšej stránke nevedel že ste nesúhlasili a otravoval by znova. Je dobré si občas pozrieť v nastaveniach prehliadača aké cookies sú uložené, prípadne ich premazať.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#12 Příspěvek od samec »

termit256 píše:Doplnek se jmenuje I don't care about cookies a odklikava souhlas.
Keď ti nevadí súhlasiť so spracovávaním tvojich osobných údajov na dobu 10 či 30 tisíc dní pre nejakú schránkovú špehovaciu firmu...

Väčšina komerčných bulvárnych propagandistických stok má možnosť zamietnúť cookies tretích strán a namietať oprávnený záujem len jednotlivo, čo znamená asi 1000 krát kliknúť na nekonečný zoznam. Dá sa však kliknúť pravým myšitkom na cookies menu prekrývajúce stránku, vybrať možnosť "preskúmať prvok" a potom v kóde zmazať príslušný element. Takto coookies menu zmizne zo stránky bez potvrdenia súhlasu a bez inštalácie nejakých doplnkov až do obnovenia stránky.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#13 Příspěvek od PixelOrgy »

Schvalne, jaky osobni udaje si ulozi z cookies? Krome toho, co do te stranky zada uzivatel. Ty cookies tam byly i pred tim, nez se zavedl ten povinnej prompt, ted o tom jen vi i BFU, predtim nemel potuchy. Spis jde o to, co do te stranky kdo zadava za udaje. Tema cookies si mj. "oznackujou" ten stroj kvuli dementni cilene reklame. Jiny problem je cookie theft, ale to je jina pisnicka.

Jinak ty "lepsi" cookie prompty smazanim elementu neprecuras, stranka pak stejne nepujde klikat a zobrazi to znovu pri kazdym loadu (kontroluje pritomnost cookie, ktera se vytvooti po odkliknuti toho dialogu)

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#14 Příspěvek od samec »

Osobné údaje napríklad že kde sa nachádzaš, kto si, akú maš banku, kde pracuješ, s kým sa stretávaš... Z jednej webstránky to o tebe nezistia. Ale dlhodobým sledovaním si o tebe vyskladajú všetky informácie. Robia to automaticky stroje, takzvaná umelá inteligencia.

Áno, na niektorých tránkach zároveň zmizne posuvná lišta a nevieš sa dosostať nižžšie. To sa dá ľahko obísť funkciou prehliadača "zobrazenie na čítanie". Áno, po kliknutí na ďalšiu stranku, hláška cookies vyskočí znova.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Jenomže tohle odmítání přístupu bez předchozího vynucenýho souhlasu se vším právě ten nově platnej zákon ZAKAZUJE . Oni ti nesmějí blokovat přístup a podmiňovat jeho povolení souhlasením s nějakýma šušněma. Dřív mohli, teď jim to ale zákon přímo a výslovně zakázal. Můžou v oprávněnejch případech žádat registraci nebo dokonce placenej přístup, ale free servery a zejména ty žijící z bannerový reklamy to už povolený nemají.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“