fixace ČEZ

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Tady koukám závist stříká všemi směry od lidí, co se spálili kvůli vlastní hlouposti. :lol:

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od radioelectrum »

termit256 píše:Ze sveho okoli vidim, ze pod vidinou inflace "invesuji" do tohodle prachy lidi kteri tomu absolutne nerozumi.
Pak zas budou plne zpravy pitomcu a jejich fnukani ze je okradli, ze se musi vystehovat, ze jim nikdo nerekl..., a budou natahovat ruku pro statni pomoc.
K investování do akcií nikoho nenutí, to je jejich svobodné rozhodnutí, ale při platbě za plyn nemám jinou možnost. Kdybych ji měl tak si plyn koupím přím od Gazpromu s tím at mi vždycky celní úřad pošle platbu za clo a DPH za spotřebovaný plyn a bude to, ale takovou možnost nemám. Musím si vybrat prostředníka, ale koho?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Prejit k nejruznejsim obskurnim dodavatelum taky nikdo nikoho nenuti. Chces mit klid, zustan u EONu nebo CEZu.

S tim gazpromem si to jako predstavujes tak, ze by sis natahl hadici z Nord Streamu a doufal ze ho nebudou kazdou chvili vypinat? :-) A mimochodem, gazprom v poslednich par mesicich prodava plyn za 100-150E/MWh. CEZ za 1500,-Kc. To je fakt vyvar.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#19 Příspěvek od dvorak »

Já jsem v září přešel naivně u ČEZu na tarif pro ZTP, který byl o něco nižší, než můj tarif dosavadní. V novém ceníku však došlo ke zvýšení ceny za dodávku elektřiny pro ZTP téměř o 100 % s tím, že při příští úpravě cen - samozřejmě sněrem nahoru - dojde opět k navýšení. Uvažuji tedy přejít zpět na standartní tarif, i když vyšší než ZTP, ale fixovaný na 3 roky.
Již jsem to psal 11.1. přes on-line, kde jsem registrován, ale odpověď zatím žádná, pouze informace o přijetí mého požadavku. Telefonní kontakt nemožný, návštěva jejich zákaznického centra v Trutnově (25 km) také obtížná - nevím zda se musím objednat, jaké tam jsou fronty a pod., nikdo mi to neřekne, telefon mají universální .

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Dovolat se tam da, musis to nechat dostatecne dlouho vyzvanet.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Hubert_79 »

Ne že bych hýřil nějakým optimismem ohledně vývoje cen elektřiny, ale do fixace bych nyní asi nešel.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Zvláště když si to nezafixoval v tom září. :lol:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#23 Příspěvek od kejki »


Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#24 Příspěvek od dvorak »

Tak se mi konečně podařilo dovolat (ano, chce to trpělivost), dali mi fixační smlouvu , kde je rozdíl v zálohách oproti tomu ZTP 80 Kč měsíčně.
Mám to chápat jako daň za jistotu, že během 3 let nebudu platit víc ? Že by cena elektřiny šla dolů, v to snad nemůže nikdo věřit...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

Cena elektriny samozrejme muze jit dolu a v minulosti se tak mnohokrat stalo (napr. od r. 2008 do 2017 spadla o cca 75%). Faktem je, ze fixacni ceny u CEZu jsou v soucasne dobe ty nejhorsi v jejich nabidce a vzhledem k tomu, v jakem cenovem peaku se historicky nachazime bych tipoval, ze cena pujde spis dolu. Ale je to jen tip, s jistotou to nedokaze rict nikdo, ani profici kteri se tim zivi (viz nedavne krachy).

Osobne jsem presel na dobu neurcitou i z toho duvodu, ze takovou smlouvu na jejich strankach vubec nejde uzavrit (musi se to udelat osobne nebo po telefonu). Tyhle firmy vzdy mivaji tendenci nejvic a nejjednoduseji nabizet produkty jez jsou vyhodne pro ne, ne pro zakaznika, takze i z tohoto duvodu je na miste zpozornet.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“