Šilelis 401D nejde obraz

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Šilelis 401D nejde obraz

#1 Příspěvek od workhard »

Mám tady tenhle zázrak,jde jenom zvuk.Rozebral jsem to,je to nádhera,tolik součástek nejroztodivnějších tvarů a barev pohromadě se jen tak nevidí :) Nechápu,jak se Rusům mohlo podařit vystřelit raketu na Měsíc. 8O Vizuálně jsem zjistil jakousi proláklinu na něčem,co by mohlo být VN trafo. Viz foto. Co na to starší odborníci?
Přílohy
porucha.jpg
(220.78 KiB) Staženo 72 x

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od sambiliong »

To trafo maj možná tady: http://reton.cz/crt/elektro.htm , nebo tady: http://www.pesimat.cz/ (nabídka - trfa,cívky,tlumivky). když ho dostaneš, vyměníš všechny elektrolyty, tak zjistíš, že je v háji ten oranžovej germaniovej zázrak v konci řádku.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Na té druhé adrese ho mají za necelé 3 stovky :roll: ,takže to spíš asi hodím po psu :pecek: Díky za tip :beer:

Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

#4 Příspěvek od Marco85 »

Podívej se na www.tsnova.cz nebo www.nedis.cz

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od marostv »

mam tu tiež problem so silelisom 405-D1 po vymene VN trafa mi nabehme slabo VN a vidno trochu na obrazovke že je obraz horizontalne asi 2.5 až 3 cm,napajanie OK kondiky vymenene tranzistory merane ale len v plošaku nemal niekto podobnu chybu čoho sa mam chytiť. :roll:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

No vida, www.tsnova.cz za 169K,to už je lepší... mno cenu opravy jsem stanovil na 600 a raději tiše doufám,že se to dotyčným bude zdát hodně :?

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Oldradio »

marostv píše:mam tu tiež problem so silelisom 405-D1 po vymene VN trafa mi nabehme slabo VN a vidno trochu na obrazovke že je obraz horizontalne asi 2.5 až 3 cm,napajanie OK kondiky vymenene tranzistory merane ale len v plošaku nemal niekto podobnu chybu čoho sa mam chytiť. :roll:
Ty trafa jsou dva typy, pro germaniový nebo křemíkový tranzistor, tak jestli nedošlo k záměně.

Uživatelský avatar
NOVEX
Příspěvky: 24
Registrován: 07 led 2008, 01:00
Bydliště: Ivanovice na Hané

#8 Příspěvek od NOVEX »

Jak píše OLDRADIO,existovaly dva druhy traf do toho ruského zázraku.
Pro křemíkový budič mělo trafo nižší indukčnost primáru.A to bude zřejmě tvůj případ.
Můžete mi prosím rozúčtovat tu opravu sálového počítače?
Jistě.
Jeden kopanec do skříně:1 Kč.
Vědět kam:99 999 Kč.

Uživatelský avatar
misumi
Příspěvky: 153
Registrován: 14 říj 2006, 02:00

#9 Příspěvek od misumi »

ty trafa jsou opravdu dva typy.Jedno je do TV elektronika a druhý šilelis.Vypadají stejně ale nejsou záměný.TBC-70p1 mám a je do elektroniky,šilelis nemám.

Uživatelský avatar
kutilko
Příspěvky: 3
Registrován: 04 led 2009, 01:00

#10 Příspěvek od kutilko »

Nemá niekto to trafo TVS-70 P2, prípadne vrak 405-ky? Skúšal som tam dať trafo zo staršieho šilelisu TVS-70P1 ale nie je to ono, obraz naskočí, ale je menší a má menší jas. Kto máte, pomôžte, kúpim. Píšte na ramater@zoznam.sk alebo kutilko@seznam.cz. Ľuboš

Uživatelský avatar
rudis
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2005, 02:00

#11 Příspěvek od rudis »

ještě budou vadný sloupky v násobiči ... , zdroj musí dávat 10,5 V...

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#12 Příspěvek od Pesko »

kutilko píše:Nemá niekto to trafo TVS-70 P2, prípadne vrak 405-ky? Skúšal som tam dať trafo zo staršieho šilelisu TVS-70P1 ale nie je to ono, obraz naskočí, ale je menší a má menší jas. Kto máte, pomôžte, kúpim. Ľuboš
Mám 2ks Šilelis 402D ,4ks Elektronika VL100 , 1ks Elektronika 407D a ešte jednu Elektroniku (typ teraz neviem) a chystám sa to všetko v najbližšom čase vyhodiť. Ak niečo chceš ,napíš SZ.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“