Elektrody z Lidlu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

Pamätáš si málo .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:
EKKAR píše:Zlatej autogen ...
No dvě traverzy atogenem nesvaříš....
Ale svaříš - sice ne na jeden zátah, ale svaříš. A vo vo vo vo tom to právě je, abys uměl plamenem svařit i takhle tlustej kus matroše. Jenomže je to vo rychlosti - to co plamenem vaříš hodinu, elektrikou slepíš za 15-20 minut, a to rozhoduje ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Svaříš to taky, ale elektroda je prostě lepší.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

p32 píše: Ne kvůli tomu, že zvlhnou (vysuší v troubě jako ostatní), ale že by neměl jistotu, jestli se časem nerozpadnou jako benzín v nádrži, když nejezdíš půl roku, tak na prvočinitele. :wink:
Divný, mám tu svazek 2mm nerezovek se středovou mezerou pro kleště, co jsem si ukradl ve Strojobalu ještě za bolševika a oloupaný nejsou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše: Jenomže je to vo rychlosti - to co plamenem vaříš hodinu, elektrikou slepíš za 15-20 minut, a to rozhoduje ...
Řekl bych, že dnes to bude hlavně o ceně. 10 kg acetylénu je skoro 5K. 50/200 O2 je cca 600 a nejsou v tom nájmy. A na ty traverzy spotřebuješ plynu opravdu hodně. Proti tomu pár kWh a svazek elektrod je prkotina.
No a čas jsi popsal sám.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

Celeron píše:
p32 píše: Ne kvůli tomu, že zvlhnou (vysuší v troubě jako ostatní), ale že by neměl jistotu, jestli se časem nerozpadnou jako benzín v nádrži, když nejezdíš půl roku, tak na prvočinitele. :wink:
Divný, mám tu svazek 2mm nerezovek se středovou mezerou pro kleště, co jsem si ukradl ve Strojobalu ještě za bolševika a oloupaný nejsou.
A opravdu je máš taky z Lídlu nebo sem motáš něco jiného?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

p32 píše:A opravdu je máš taky z Lídlu nebo sem motáš něco jiného?
Tak na takovou blbost, jestli tady byl Lidl už za bolševika se můžeš zeptat jen a pouze ty. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

Ne, takové blbosti jako ty, že pleteš svůj nákup v minulém století do dotazu k nákupu v Lídlu, tak to můžeš zase ty. Prober se a piš k tématu. :roll: :roll:

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#24 Příspěvek od jirkati »

Asi bych vás mohl rozsoudit, ale jsou i tací, kteří musí polemizovat za každou cenu.
Ale k těm různým Lidlelektrodám. Naprostou většinou jsou to elektrody s rutilbazickým obalem. Neodpustil jsem si možnost jich asi většinu vyzkoušet. Oni v Lidlu celkem oprávněně předpokládají použití na těch různých napodobeninách svářeček, které prodávají, a proto tyto typy elektrod.
Vyzkoušel jsem na profi i hobby svářečkách a mohu tvrdit:
Rutilová "část" obalu umožňuje přijatelné svařování transformátorovými svářečkami, tedy střídavým proudem. Na ss svářečkách je někdy lepší na tenkých materiálech použít mínus pól na elektrodě. Nevýhodou je dost tekutá struska, která ráda zůstává při některých polohách ve sváru.
Bazická "část" obalu zase umožňuje přijatelné svařování na různých invertorech a jiných ss svářečkách s elektrodou na +. Elektroda na + pólu má výhodu v tom, že struska tak snadno neulpí ve sváru, většinou zůstane jako krusta na povrchu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

p32 píše:Ne, takové blbosti jako ty, že pleteš svůj nákup v minulém století do dotazu k nákupu v Lídlu, tak to můžeš zase ty. Prober se a piš k tématu. :roll: :roll:
No tak hlavně že tvý rádoby vtipný příprcky v každým druhým vlákně zde na Bastlírně jsou vždy k věci. Nejsem sám, kdo už tě na to upozornil.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#26 Příspěvek od mi-ro »

Já bych to uzavřel konstatováním, že elektrody z Lidlu mužů použít jak na plus tak minus pól invertoru. Neboli návod na krabici to říká správně. Jen si vyzkoušet jaká polarita se na konkrétní práci hodí lépe. Díky.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#27 Příspěvek od fredis »

Celeron píše:
p32 píše: Ne kvůli tomu, že zvlhnou (vysuší v troubě jako ostatní), ale že by neměl jistotu, jestli se časem nerozpadnou jako benzín v nádrži, když nejezdíš půl roku, tak na prvočinitele. :wink:
Divný, mám tu svazek 2mm nerezovek se středovou mezerou pro kleště, co jsem si ukradl ve Strojobalu ještě za bolševika a oloupaný nejsou.
Velmi kvalitní elektrody, používané mj při výstavbě EDU :wink: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

Ale nee . Mezera není zárukou - byly různé typy . Taky z SPP jsem měl po tátovi tyto elektrody , úplný šmejd . Vyhodil jsem je do sběráku a to já už jentak něco nevyhodím . Zato tam kdysi používali rutilky opravdu ESAB . Ty si beru jen na fajnovou práci .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#29 Příspěvek od Celeron »

fredis píše:Velmi kvalitní elektrody, používané mj při výstavbě EDU :wink: .
Já jsem někde slyšel, že ty 2 mm elektrody s připojováním uprostřed jsou tak dělaný na zmenšení chvění tý slabý elektrody, který je vlastně poloviční než při připojení na konci. Co je na tom pravdy?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

Máš pravdu. Svařuješ jednou stranou a potom to otočíš a svařuješ druhou stranou. O ničem jiném to není než o tom lepším udržení poloviny délky té elektrody oproti celé délce. Zrovna ty samé jsem používal asi před dvěma týdny, ale musel jsem je napřed nechat vysušit u kamen. Je jich tam v regálu dost a prostě časem jsou navlhlé.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“