Varná deska Bosch PIF675FC1E - jak připojit k napájení?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

Varná deska Bosch PIF675FC1E - jak připojit k napájení?

#1 Příspěvek od Hape »

Zdravím,
budu nahrazovat starou sklokeramickou desku Baumatic novou deskou Bosch. Přívod k desce je dvoufázový plus jedna společná nula a zem.
Připojení nové desky by pro mně nebyl problém, kdyby se nelišili informace na štítku přilepeném na spodku desky s informacemi uvedenými v návodu.
Podle štítku mají být fáze jednotlivě přivedené na svorku 2 a 3. Podle návodu by ale měla být jedna z fází přivedena na svorku 2 společně se svorkou 1 (propojky navíc ve svorkovnici k dispozici jsou).
Už jste někdo takovou desku připojoval? Jak by to mělo správně být? Nerad bych jí hned odpálil.
Přílohy
Připojení podle návodu.jpg
Kabel podle návodu.jpg
títek na nové VD.jpg
Svotkovnice nové VD.jpg
Svorkovnice staré VD.jpg

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

je dobře si ty obrázky stranově otočit a srovnat, pak to sedí, výchozím bodem je uzemnění :)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

jen dodam ze aby byla zaruka tak je potreba razitko a podpis odpovedne osoby, v pripade spatneho zapojeni ma na triku pru_ser on, v opacnem pripade ty... a poskozeni spatnym zapojenim ti na zaruku nikdo neuzna...

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#4 Příspěvek od sr71 »

keemo píše:jen dodam ze aby byla zaruka tak je potreba razitko a podpis odpovedne osoby
Asi jak který výrobce toto dnes požaduje. Dost výrobcù doklad o odborném pøipojení pro uznání záruky nevyžaduje.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#5 Příspěvek od Ivan_01 »

asi by som skôr veril nálepke na doske, návody bývajú písané pre viacero modelov a každý to môže mať inak. Alebo si pozvi elektrikára, ale takého čo má poistku na blbosť, ak by ti ju náhodou odfajčil

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hape »

Dobrá bu252, takže máme svorku pro uzemnění, nad ním dvě svorky č. 5 a 4 (s klemou z výroby) - ty jsou podle štítku i návodu pro N, vedle pokračují svorky č. 3, 2 a 1 určené pro L₃, L₂ a L₁. A teď mi řekni, když mám jen L₂ a L₁, jestli tu L₁ mám připojit jen ke svorce č. 2, nebo klemou současně i ke svorce č. 1. Co má přednost, štítek podle kterého stačí L₁ připojit jen ke svorce č. 2, nebo návod, podle kterého má být L₁ připojená na svorku č. 2 a současně na č. 1?

keemo v záručních podmínkách o nějakém razítku a podpisu odpovědné osoby nic není. Když si jí připojím sám tak ta odpovědná osoba jsem jen já a když jí při tom zničím, tak samozřejmě mám smůlu a je mi jasný, že na záruku to není. Samozřejmě je tu možnost, poptat servis Bosch, jestli by mi za úplatu neposlali jejich technika, aby tu desku zapojil.

Ale ještě počkám, jestli sem nenapíše někdo, kdo už desku Bosch s takovou svorkovnicí zapojoval a poradí jak by to mnělo správně být.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

v drtivé většině jsou plotny u spotřebičů zapojeny jen na dvě fáze. Tak že je logické že fáze budou zapojené jen proti nulové klemě. Nejčastější chyba zapojení je rozpojit nulák (ať už odebrat klemu, nebo rozpojit již připojený kabel ) a na nulák proti fázi dát druhou fázi. Tak se pustí do obvodu na 230V 400V a už se dějí věci. Každý rok to mi s tím přijde okolo pěti elektrikářů s razítkem. :twisted:

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hape »

Tak sem jí zapojil podle štítku a jede, asi to tak stačí. Vypadá to že boost funguje současně na obou stranách desky a tedy ta svorka č. 1 nemusí být pro plný výkon připojená.
Děkuju všem za odpovědi.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“