monitor a PC pro jeřáb LIEBHERR

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

monitor a PC pro jeřáb LIEBHERR

#1 Příspěvek od kovar »

Řešil jste někdo tohle?
Přílohy
IMG_20220127_201221.jpg
IMG_20220127_201405.jpg
IMG_20220127_201208.jpg
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#2 Příspěvek od ace_ventura »

V bývalé praci jo. Co s ním máš?

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#3 Příspěvek od kovar »

Byl tam spálenej odpor v napájení pro LM317T pro řádkový stupeň.Dnes mi přinesli druhý monitor a zjistil jsem že má být 10R.Po výměně zase shořel!Nechápal jsem vůbec proč když budící impulzy z TDA2593 které vedou na IRF640 který budí cívky byly v pořádku!(viz nákres v příloze).Pak jsem se naštval a vyměnil tlumivku L6. Nikdy jsem se s takovou závadou nesetkal a proto to sem dávám s tím že to někomu pomůže.Pod lupou jsem zjistil že je tlumivka pěkně spálená a impedance je 0.04 mH!V šuplíku jsem našel podobnou s 0,6 mH a dal jsem jí tam.Pak to naskočilo. :D
Přílohy
IMG_20220201_202654.jpg
IMG_20220201_182708.jpg
IMG_20220201_200208.jpg
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Před zhruba 20 lety jsem se účastnil opravy podobný jednotky s CRT monochrom pro lis ENGEL, byl tam mezizáviťák na vychylovačkách, pálilo to koncovej komplementár, pár dní to vždycky vydrželo a pak při nějakým přepnutí obrázku to odletělo, nakonec to skončilo kompletní náhradou za placatej LCD panýlek s příslušným videovstupem nabastlenej před původní výřez pro obražofku ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od workhard »

Tak to už by dneska neprošlo.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Proč ne? Ten panel byl samostatná jednotka s příslušným krytím, doplnil se tam akorát malej průmyslovej zdroj 36V, ovládací klávesnice byla vedle součást panelu stroje. Údržba spáchala rámeček, do něj se LCD posadil a bylo. Dotyková funkce požadovaná nebyla a zobrazení bylo s dostatečným rozlišením i viditelností. A jestli myslíš na nějaký recyklační choutky ekofašounů z Brusele, tak mám takovej pocit, že ta úprava se odehrála dokonce se souhlasem výrobce mašiny jím doporučeným způsobem.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

Ve firmě máme taky starý vraky, kde odešla crt obrazovka. Nahrazeno lcd a není s tím problém. Taky nechápu proč by to dneska neprošlo.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#8 Příspěvek od misocko »

Dnes su uz na to sady. Proste sa to vymeni za LCD a hotovo

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Však to tak i dopadne. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Jo s výměnou rozkladu pro stávající obrazárnu a vychylovačky jsem si docela užil ve vlákně http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... =gould+k50
Výměna za LCD by vyšla na šílený prachy a tak se lámal rozklad do něčeho zcela jinýho s jinou obrazovkou a vychylovačkama. Nakonec to dopadlo dobře ale bez přispění fredise a xsc bych byl asi v prodloženejch zádech.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#11 Příspěvek od bu2520 »

už se mi stalo že po výměně za CRT LCD neukázal celý obraz (chyběly popisy tlačítek) . U těch starých strojů si dělali výrobci rozlišení podle vlastní fantazie a ne podle nějakých norem .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Prave preto sa na tieto nahrady robia specialne LCD so specialnymi cenami...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#13 Příspěvek od xsc »

bu2520 píše:už se mi stalo že po výměně za CRT LCD neukázal celý obraz (chyběly popisy tlačítek) . U těch starých strojů si dělali výrobci rozlišení podle vlastní fantazie a ne podle nějakých norem .
Ono to většinou ve standardním PC nebo TV rozlišení jede, ale často se zjednodušenou synchronizací.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Spálený tlumivky jsou pěkný potvory, jednu takovou jsem v jednom zdroji hledal snad týden. Ono to pod tou smršťovačkou moc není vidět. Ale zato ten plamen kolem ano, když tam místo 20V bylo snad 60V. Byla zapojená dost atypicky.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

U těch starých strojů je jaksi názorně vidět, že jejich zůstatková hodnota je i po mnoha letech nezanedbatelná (jinak by se ty náhrady neřešily) a že i hodnota a požadovaná kvalita dotyčných periférií neměla být tak pozlátková jako později v sektoru "domácího počítačování".
Disketová jednotka nebo monitor atypických vlastností pro obráběcí stroj nebo měřák potom nemusí být zdaleka bezcenný šrot pro SD, zvlášť když svůj faktor má i čas (prostoj).

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“