SENCOR SLE 55F60TC LED podsvit

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bassman_cz
Příspěvky: 16
Registrován: 19 dub 2012, 02:00

#16 Příspěvek od bassman_cz »

Jedině co se mohlo stát, že z těch folií, že jsem je otočil komplet, co mělo být pod displejem je nad ledkama, ale pamatuji si jak jsem to vyndával a je to málo pravděpodobné i kvůli těm zářezům nahoře a po stranách, ale úplně to vyloučit nemohu. Měl jsem slepené páskou spodní rohy, ale nedopatřením se ten komplet otočit mohl. Nyní je nad ledkami dvě průhledné a cca 4 bílé neprůhledné. Opačně by to bylo 4 bílé neprůhledné nad led a pod displejem 2 průhledné. Jak to většinou bývá s foliemi v podobných TV?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

mi-ro píše:Toto není závada, to je bohužel vlastnost lowcostových přístrojů. Špatně navržené difuzory, mizerné rozptylové fóĺie.
Tak to mají asi všechny 50" a 55" TV s rozlišením FHD, tedy ty staré s T2. Dělají to i Samsungy.
Stačí se podívat tam, kde se dával nový pásek. Na tmavých scénách to dělat nebude, na světlých všude. Je to daň za snížený jas a plný podsvit. Schválně, co je tam za panel?

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#18 Příspěvek od Lubanec »

podle mě,špatně poskládané folie..vidět by byli ledky vyměněné a né všechny
Jinak,já testuji,pokud je vše ok tím,že tv zapnu bez displeje a koukám na folie,jak svítí vyměněné čočky,jestli nedělaj kruhy,jestli nesvítěj namodrale..a takto bych postupoval s foliemi..jako prvni od ledek přijde ta tvrdá folie mléčná a na ní ty tenké pak..dobré je tam ty folie vrstvit s těmi rozsvícenymí diody
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Jak jsem psal, dělá to i Samsung 50", který nikdy nebyl otevřený.

Uživatelský avatar
bassman_cz
Příspěvky: 16
Registrován: 19 dub 2012, 02:00

#20 Příspěvek od bassman_cz »

Tak to při chvilce zkusím demontovat a otočit, už vím kde co jak, možno jsem to nedopatřením opravdu spletl. Při téhle velikosti se s tím nemanipuluje úplně jako s papírem,tentokrát to vyzkouším, jaký je v tom rozdíl, ale pokud je mléčná úplně dole u ledek, tak to mám opačně a tím se to potvrdí.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#21 Příspěvek od mi-ro »

Fólie otočit nelze. Mají nesymetrické zámečky . Jedině že jsi prohodil pořadí. Jako první u ledek bývá ta nejsilnější.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#22 Příspěvek od Zaky »

Také je důležité, jestli už se v rom někdo nevrtal a jestli nechybí bílá fólie kolem ledek a rozpěrné tyčky, co drží rozptylovací fólie přitlačené k panelu.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#23 Příspěvek od zvaty »

Máš fólie ve stejné vzdálenosti od čoček. Bývají tam trny, aby se fólie nepropadla.

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#24 Příspěvek od rayx »

Jen pro srovnání, v tom žlutém oválku bych si tipl na ten vyměněný půl pásek, ty tři samostatně měněný LED jsou umístěný kde? Kromě nich si na původnách LEDkách na difuzory nešahal, nebo jsi je taky sundal? Ono jetý "zakouřený" difuzory umí s rozptylem taky svý ...

Nejlépe prohlédnout na homogení bílé :wink:
https://ulozto.cz/tamhle/2GdplvFw0LPo/n ... ew=gallery
Přílohy
tv_129.jpg

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

Fólie se sice nedají otočit, ale dají se nasadit v obráceném pořadí. To ale asi problém nebude. Problém bude naprosto jednoduchý - zadělané difuzory. Nějaké kolíčky na podložení fólií to dělat nemůžou, to by se neprojevilo po celé ploše.
Prostě jede to pár let na plný podsvit a potom se někdo diví, že jsou difuzory vyhřáté a dohněda a samozřejmě s menším rozptylem světla z LEDky. Opravu bych viděl asi tak, že se to rozdělá, mrkne se na difuzory, jestli se dají vyleštit nebo koupit nové.
Někdy ale stačí očistit tu spodní fólii. Je to nejlevnější a proto to tak dělám. :wink:

Uživatelský avatar
bassman_cz
Příspěvky: 16
Registrován: 19 dub 2012, 02:00

#26 Příspěvek od bassman_cz »

Nový půl pásek je přesně tam, jak je zakroužkováno. Difuzory vypadaly všechny čisté oproti těm novým na půl pásku nebyl viditelný rozdíl. Rozpěrné tyčky a vše původní tam je, kromě mrvté vybělené mouchy co byla u led pásků tu jsem vyndal :-). Televize ještě rozdělaná nebyla, pečeť s datumem výroby nad prostředním šroubkem byla neporušena a vevnitř vše původně zalepené. Pořadí folií jsem pomíchat nemohl, protože jsem je měl ve spodních rozích k sobě slepené páskou, ale mohl jsem je otočit, co je dole u led je nyní nahoře a mělo být dole, těžko říct jestli u této tv jsou ty zámky nesouměrné, minimálně nahoře jsou právě souměrné, po stranách teď bez rozdělání neřeknu, dole zámky nejsou. Vyměněné LED jsou zepředu vpravo nahoře od vrchu v řadách třetí led,třetí, čtvrtá v těch delších půl-páscích. Budu to pro můj klid při chvilce muset rozhodit a podívat se, jestli opravdu nejde otočit.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Rozdělat to budeš muset. Rozsviť si potom podsvit bez fólií. A mrkni se jednotlivě na ty folie proti světlu s vlhkou hadrou (ale ne zemovkou).
A zkus opsat typ panelu jen tak pro informaci.

Uživatelský avatar
jony
Příspěvky: 74
Registrován: 07 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ujezd u Černé Hory

#28 Příspěvek od jony »

Dobrý den, mám televizi stejného typu a mám v háji 7 led. Že jsou na 3V vím, na funkčních jsem měřil proud kvůli určení výkonu a teče jimi od 160 do 180mA při 3,00V. Nějak jsem nedopátral typ. Nevíte někdo jejich přesný typ. Celé pásky jsem nikde v nabídce také nenašel. Děkuji předem

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#29 Příspěvek od zvaty »

Nemusíš řešit typ jednotlivých LED na pásku. Dopátráš se podle typu pásku anebo podle typu/modelu TV. Nejdůležitější je, jestli jsou na 3V nebo 6V, potom pájecí plošky hrají významnou roli, protože při pájení si musí sednout na původní místo.

Uživatelský avatar
jony
Příspěvky: 74
Registrován: 07 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ujezd u Černé Hory

#30 Příspěvek od jony »

Děkuji za reakci. Ale myslím, že je důležitý výkon led na pásku. Jsou zapojeny v sérii. Pokud dám slabší, tak se spálí, pokud silnější, shoří některá z těch původních.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“