kliestovy mA meter

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

kliestovy mA meter

#1 Příspěvek od samec »

Viete o nejakom AC/DC lacnom funkcnom kliešťovom miliampér metri?

Nšiel som len snobské za profesionálne ceny.
https://www.fluke.com/en-us/product/cal ... /fluke-771
https://www.test-meter.co.uk/kewtech-ke ... lamp-meter

Niečo čínske za ľudové ceny na orientačné meranie bez zbytočných certifikátov by sa nenašlo?

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#2 Příspěvek od miroja »

Ja som si asi pred desiatimi rokmi kupil UNI-T UT203. Myslim, ze nema True RMS,ale na moje potreby zatial stacil. Islo mi viac o jsm. rozsahy.
Najmensi rozsah 40A, no na stvormiestnom display je vtedy desatinna bodka v strede dispalya. Detailnejsie info urcite najdes na webe ak sa este vyraba a predava...
Ak omotas merany vodic (viem, ze to nie vzdy ide) napriklad 10x okolo kliesti, tak sa citlivost meraku tiez 10x zvacsi. Nepomohlo by ti to?

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#3 Příspěvek od misocko »

tak uvedom si hlavne aku maš poziadavku , ak s tym maš trochu skusenosti a skušal si nieco take merať , zizstis ze to nieje sranda a uz aj magneticke pole zeme bude na jednosmernom rozsahu robit neplechu a okolite obvody asi tiez. Preto to asi nieje zadarmo

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#4 Příspěvek od ace_ventura »

Kupoval před mnoha lety z Farnellu Tenma 3340 (IN05268) za 1300,- právě kvůli velikosti a rozlišení 1mA. Teď se dá najít i jako CEM DT-337. Jsem spokojen.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

Používám v práci Fluke 773. Drahý, ale k nezaplacení. Fakt bych si měl připadat jako snob?

PF

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Behemot »

Mám v nabídce UT211B za 3k, ceš? Na střídavině rozlišení 0,1 mA, na SS 1 mA, přesnost měření +-2 %+10 a +-2 %+3. Tydle parametry, dyž sem se tenkrát díval, nemělo ani nic vod různejch těch fluků co stály trojnásobek.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Kamos neco podobneho cinskeho kupoval (v CZ), pri nizkych proudech to merilo uplne kraviny. Pri pokusu o reklamaci mu prodejce rekl, ze presnost 2,5% neni z merene hodnoty, ale z momentalne zvoleneho rozsahu, pry je to nekde zmineno v manualu :-)
Tak pozor i na tohle.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Behemot »

to samozřejmě velice záleží na daným kusu, u rejží je možný všechno

a je naprosto nutný měřit relativní hodnotu - běžně se mi desetiny z rozsahu náhodně mění podle toho, když zavřenejma (!) kleštěma projedu kolem kabeláže; takže správný měření probíhá tak, že kleště přiložíš (kolmo) k měřenejm vodičům zavřený, dáš REL a pak teprve nasadíš na vodič a měříš (což samozřejmě v mým manuálu je napsaný)

ale všeobecně sou (a budou) kleště právě proto na malý proudy nevhodný, na to máš používat velice přesný bočníky, příp. měřicí transformátory

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od petrfilipi »

Behemot píše:Mám v nabídce UT211B za 3k, ceš? Na střídavině rozlišení 0,1 mA, na SS 1 mA, přesnost měření +-2 %+10 a +-2 %+3. Tydle parametry, dyž sem se tenkrát díval, nemělo ani nic vod různejch těch fluků co stály trojnásobek.
Já myslel, že zadavatel původního dotazu chce miliampérmetr. Tohle je měřák s max. DC proudem 60A. Tohle prostě nemůže fungovat na měření kleštěmi v MaR pro DC smyčku 0/4-20mA, kde potřebuješ rozlišení na 2 desetinná místa.
A souhlas s tou kalibraci před měřením. Ten Fluke 773 ji má po každém zapnutí.
A k těm bočníkům - samozřejmě, že kleště nebudou nikdy tak přesné jako přímé měření. Jenže to má obrovskou výhodu v rychlosti měření a ještě větší v tom, že nemusíš rozpojovat měřený obvod.

PF

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Plus nutno připočítat bezpečnost = galvanický oddělení samotnýho měřidla od měřenýho obvodu. Samozřejmě ale rozlišení a přesnost díky tomu oddělení dostávají na prdel ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“