Zdroj Dell (HIPRO) H275P-01, PC sa nahodne vypina

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Bol to celkom kvalitny "špek"... Ten optoclen som podozrieval uz predtym, pretoze mi to parkrat pri merani okolo neho fungovat prestalo a potom zase zacalo. Asi si ho odlozim na pamiatku :lol:

Po 24 hodinach behu to povazujem za opravene.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od forbidden »

Dobrá práce, tos předpokládám opravoval pro sebe?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

To bolo do roboty. Nikto to nezaplati, ale tych PC je niekolko stoviek - tak je vhodne kazdu zavadu spoznat, pretoze sa moze opakovat na dalsich kusoch. Aj ked toto vyzera ako ojedinely pripad.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#19 Příspěvek od PeteBurns »

Presne tak, casto ide o cenne poznatky, niekedy do buducnosti cennejsie ako pripadne utrzene peniaze...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od forbidden »

Jj, zkušenosti jsou k nezaplacení. Taky mám jeden zdroj, kterej potřebuju opravit, taky vzdoruje. Jenže je tak 🤐 konstruovanej, že za provozu v podstatě nejde moc měřit. Řídicí deska je asi na 30-ti pinech zapájená kolmo k hlavní desce, přilepená stranou součástek na součástky na té hlavní desce. Musel bych těch 30 pinů nahradit nějak drátkama, abych měl desku v rozumné poloze. :?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Ak su piny v jednom rade, odspajkuj tu riadiacu dosku a prispajkuj z druhej strany (zospodu). Ked ju len preklopis, piny budu sediet. Pozor, aby si ju neotocil.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Mam tu dalsi podobny spek - rovnaky zdroj, tentokrat sa nahodne PC vypne a hned zase zapne... Skusim tiez ten optoclen.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Teraz som mal dalsi zahadny zdroj. Ked sa ku mne dostal, tak bezal, ale takmer vsetky elyty boli vadne. To som vyriesil a zdroj fungoval.

Dnes sa vratil uplne mrtvy - standby zdroj s TNY278 cykloval, na vystupe 5VSB ziadne napatie. Ked som sa snazil nieco merat, zrazu sa rozbehol. A o chvilu zase nesiel. Vtedy som na LED pinoch optoclena standby zdroja (IC6) nameral 3 V - takze sa asi LED nejako nahodne prerusovala. Bol to Cosmo PC817-A.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od Michal22 »

Nedávno jsem řešil taky jeden zdroj, co se choval podivně.
Je to Crone 350W, model 350P12N.
Choval se tak, že když byl v PC. tak občas nešel zapnout, někdy zareagoval na více zmáčknutí tlačítka Power.
Na stole to stejné, po propojení PW_ON s GND se občas rozběhnul, občas se jen trochu pootočil větrák, ale nejčastěji bez reakce.
Na PW_ON se dalo naměřit napětí od 5V do nuly. Pokud bylo 5V, naběhnul bez problémů. Pokud tam bylo kolem 2V, naběhnul jen někdy. Pokud bylo blízké nule, nenaběhl nikdy.
Začal jsem měřit elyty, až jsem vytahoval třetí (všechny OK), tak jsem na vedlejší tlumivce našel maxistudeňák...
Po přepájení vše OK.
Jen doplňuji, že se jedná o tlumivku ve větvi +3,3V.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Tie zdroje maju uz nabehane nad 100 000h, takze ked sa mi nejaky dostane do ruk, menim vsetky elyty Ltec a TEAPO - male su uplne suche a vacsie casto tiez. Rubycony a Nippony su vzdy dobre a velke elyty na primare tiez (bez ohladu na vyrobcu - videl som tam Rubycon, Elite aj Panasonic).

No a dnes jeden zdroj po oprave mrtvy - rozbehne sa priblizne na pol sekundy. Myslel som, ze som niekde urobil skrat, ale nie. Problem robi ochranna doska s WT7505 - ked som dal inu z druheho zdroja, tak sa to rozbehlo (a tato doska v druhom zdroji tiez nejde).

Porovnavanim s dobrou doskou som nenasiel ziadny rozdiel 8O (meral som odpory a tiez ubytky oproti GND na IO).

To bude zase nieco...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Stiahol som FPO odporom 1K5, zdroj bezi a napatia su OK. Aj napatia na vstupoch WT7505 su OK, ale PGO je 0 a nestahuje FPO na zem.

Skusim vymenit IO. Mozno som ho znicil statikou pri vymene elytov.
Přílohy
ilustracne zapojenie
ilustracne zapojenie

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Tak je to jasne - po vymene WT7505 to chodi.
Ked som mal oba vonku, porovnaval som ich meranim ubytkov oproti GND a nenasiel som ziadny rozdiel...

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Behemot »

samo, že Rubycony a Chemi-Cony jsou (skoro) vždycky dobrý, proto to při jakékoli repasi skoro čehokoli měním rovnou za kvalitní - vím, že dost pravděpodobně tam problém s kondenzátourama prakticky nikdy nebude

mimochodem při těch množstvích, nechceš rovnou odzásobovat nějakejma pár stovkama kusů? :lol:

ty supervizory jsou samý hradlo, to asi měřením multimetrem zvenku moc nepoznáš 8O

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

V niektorych kusoch su male Rubycony YXF 22uF - tie byvaju po tych 100 000 hodinach horsie (ESR 10-30), tak ich menim tiez. Ale vo vacsine kusov su na ich mieste Ltec a tie su uplne suche, ESR mimo rozsah.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“