K: vadny pc board s 16bit isa sloty

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
grrrrrrrr
Příspěvky: 456
Registrován: 15 čer 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc

K: vadny pc board s 16bit isa sloty

#1 Příspěvek od grrrrrrrr »

Zdravim,

Shanim 4ks 16bit isa slotu. Nemel by prosim nekdo nejakou zoxidovanou nebo jinak znicenou desku xt/236/386/486/p1 ze ktere bych si je mohl vybrat?

Diky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

ISA sloty su aj na PII alebo Socket A doskach. Tych mam odpalenych dost, ale snad sa najde aj niekto blizsie.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#3 Příspěvek od houmr »

Klidně ti můžu věnovat pasivní sběrnici s cca 6 ISA sloty. Ale do Olomouce to mám možná dál než MBW

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

grrrrrrrr píše:Shanim 4ks 16bit isa slotu. Nemel by prosim nekdo nejakou zoxidovanou nebo jinak znicenou desku xt/236/386/486/p1 ze ktere bych si je mohl vybrat?
Tahal jsi je někdy z desek? Já jo a nešlo to vůbec ani silnou odsávačkou s vývěvou ani vyfukovačkou s kompresorem. Ty konektory se kolem pinů tavily a zapejkaly se do něj vyfouklý kuličky.
Nakonec jsem z plošáku vyřezal konektory pilkou a ve svěráku po dýlce říznul mezi piny plošák Dremelou diamantovým kotoučkem. Pak napříč mezi pinama lupínkovou pilkou a nakonec ty čtverečky plošáku pin po pinu mikropájkou a pinzetou.
Jestli vymyslíš něco jednoduššího a rychlejšího, dej prosím vědět.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

ISA slot som neskusal, ale DIMM ano.
Teplovzdusnou pistolou fukat zozadu, spredu slot vytiahnut.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Asi hlavně záleží na matroši plastu ze kterýho je ta ISA odstříknutá. Taky jsem zkoušel 2KW opalovačku a plast se tavil dřív, než šel konektor vytáhnout ven.
AMP a Shiangy šly vyfukovačkou ven bez poškození, Foxconny trochu hůř a tak jsem řezal plošáky jak jsem psal výše.
Přílohy
IMG_20220215_194619.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
grrrrrrrr
Příspěvky: 456
Registrován: 15 čer 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od grrrrrrrr »

Vytahal jsem 4ks z nejake znicene 386 pomoci ERS50 a odsavacky a uplne v pohode. Zadne nataveni plastu se nekonalo.
Celeron píše:
grrrrrrrr píše:Shanim 4ks 16bit isa slotu. Nemel by prosim nekdo nejakou zoxidovanou nebo jinak znicenou desku xt/236/386/486/p1 ze ktere bych si je mohl vybrat?
Tahal jsi je někdy z desek? Já jo a nešlo to vůbec ani silnou odsávačkou s vývěvou ani vyfukovačkou s kompresorem. Ty konektory se kolem pinů tavily a zapejkaly se do něj vyfouklý kuličky.
Nakonec jsem z plošáku vyřezal konektory pilkou a ve svěráku po dýlce říznul mezi piny plošák Dremelou diamantovým kotoučkem. Pak napříč mezi pinama lupínkovou pilkou a nakonec ty čtverečky plošáku pin po pinu mikropájkou a pinzetou.
Jestli vymyslíš něco jednoduššího a rychlejšího, dej prosím vědět.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Naházím na desku odsátý zbytky olovnatýho "cínu", všecko naráz ohřeju klempířskou "gulmou" 500W jako loužičku kolem všech vývodů najednou a patici z druhý strany vytáhnu jak mrkvičku malýma kombinačkama ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
grrrrrrrr
Příspěvky: 456
Registrován: 15 čer 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od grrrrrrrr »

No nicmene nemel by tedy nekdo neco k odprodeji? Idealne kdyby na desce byl jeste napajeci konektor AT a jeden SIMM slot 72pin + aspon 3x 16bit isa slot.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jova1 »

Něco bych asi měl, ale bude to za poštovnél:
Přílohy
6.jpg
Naposledy upravil(a) jova1 dne 17 úno 2022, 10:04, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
grrrrrrrr
Příspěvky: 456
Registrován: 15 čer 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od grrrrrrrr »

Ta prvni by byla idelani.
Co za ni ? Dalo by se pres postu nebo zasilkovnu ?

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jova1 »

Obě varianty jsou možné, pošli SZ.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od petula »

mohu věnovat jednu desku, jsou na ní 3x isa 16 bit a 4 x pci, socket 7 cpu, 2x simm patice a 2x dimm patice.
Kdyžtak pošlete mail.
Ohledně vytahování patic ... záleží na desce, jak je udělaná. Některé mají otvory tak těsné, že patice do desky při výrobě nalisují a pak ještě zapájí. Takové se vyndavají fakt obtížně. Nezapomeňte, že desky jsou mnohavrstvé a pokud v otvoru okolu pinu konektoru není dostatek místa, tak cín po roztavení nejde odsávačkou vytahnout. Také nikdo nepředpokládá, že se deska bude někdy opravovat. Je to spotřebka s životností 2 roky, po dožití se očekává likvidace.

Uživatelský avatar
grrrrrrrr
Příspěvky: 456
Registrován: 15 čer 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od grrrrrrrr »

Diky. Jeden kolega z fora mi neco posle tak uvidim jestli to pujde. Kdyby byl s vypajenim problem tak bych se ozval.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše:Naházím na desku odsátý zbytky olovnatýho "cínu", všecko naráz ohřeju klempířskou "gulmou" 500W jako loužičku kolem všech vývodů najednou a patici z druhý strany vytáhnu jak mrkvičku malýma kombinačkama ....
Tu 10 cm dlouhou a 1cm širokou loužičku v případě ISA konektoru bych chtěl vidět. Jak se chová tavenina PbSn vím moc dobře, akorát si nemůžu vzpomenout, ja se tomu nadává. Možná že deprese a elevace kapaliny. Výsledek je ten, že se tavenina snaží vytvořit kruhovej tvar. Takže možná DIL 8-16 s tím vytáhneš ale něco delšího a úzkýho pochybuju.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“