Výstava audiokazet

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

Výstava audiokazet

#1 Příspěvek od MiraSt »

V Praze se koná výstava audiokazet a jiných nosičů. Audiokazety prý jdou znovu do módy. Tady
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#2 Příspěvek od konosuke »

Krátkodobě se uplatnily jakožto záznamové medium prvních herních počítačů
Atari, Commodore, ZX spectrum, IQ151 jo historie...byly i v kosmu (film Apollo 13)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#3 Příspěvek od maxijaroslav »

A dokonce velmi podobné kazety (pouze na pohyb jedním směrem) se používaly u některých prvních PC. Lišily se velkým zářezem na zadní straně. Někde ještě jednu mám schovanou.

Uživatelský avatar
dlbm
Příspěvky: 46
Registrován: 29 pro 2011, 01:00
Bydliště: Morava ŠTATL

#4 Příspěvek od dlbm »

Např také HP 25xx, 35xx atd - tedy tehdy stolní počítače, dnes třeba zálohovací jednotky...

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#5 Příspěvek od maxijaroslav »

Ano, kazety HP pamatuji. Ale ty byly menší a připomínaly rozměrem spíš mikrokazety do diktafonu. A měly velmi originální pohon pásky gumovým řemínkem v kazetě.
Inu, bylo toho zajímavého hodně.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

U mě to začalo PMD85 a k nim připojené SP210.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#7 Příspěvek od maxijaroslav »

Vzpomínám si na podobnou kazetopáskovou paměť, ale měla ještě na horní straně jednojehličkovou tiskárnu, která tiskla pomocí kopíráku... Ale už si nevzpomenu na její označení. Jednu dobu jsme ji měli u ZX Spectrum+

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#8 Příspěvek od JirkaZ »

maxijaroslav píše:Vzpomínám si na podobnou kazetopáskovou paměť, ale měla ještě na horní straně jednojehličkovou tiskárnu, která tiskla pomocí kopíráku... Ale už si nevzpomenu na její označení. Jednu dobu jsme ji měli u ZX Spectrum+
http://www.oldradio.cz/sp210t.htm ?

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#9 Příspěvek od dobrman »

maxijaroslav píše:Vzpomínám si na podobnou kazetopáskovou paměť, ale měla ještě na horní straně jednojehličkovou tiskárnu......
jj, kamarád to měl - SP 210t
já měl jen tu bez tiskárny (ještě ji mám) a měl jsem ovládání (vyhledávání) připojený přes interface s 8255. docela to fungovalo.....
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

maxijaroslav píše:A dokonce velmi podobné kazety (pouze na pohyb jedním směrem) se používaly u některých prvních PC. Lišily se velkým zářezem na zadní straně. Někde ještě jednu mám schovanou.
Ty kazety Memorex patřily m.j. do kazetopáskových pamětí KPP800 (stoly Consul, Sapi-1), ale ten výřez ničemu nevadil, aby se daly použít i na audio, přesněji v normálním kazeťáku třeba ke Spectru. Materiál v tom je slušný.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Vím o pár nadšencích, co do audiokazet doma cpali žiletkovým udělátkem na šířku 3,81mm napižlanej půlcoulovej CrO₂ pásek z videokazet výrobce Badische Anilin- und Salz Fabrik ... Korekce a předmagnetizace vyrvaný na maximum a slastně si chrochtali, jak jim ty kazety "táhnou" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#12 Příspěvek od Devo70 »

maxijaroslav píše:A dokonce velmi podobné kazety (pouze na pohyb jedním směrem) se používaly u některých prvních PC. Lišily se velkým zářezem na zadní straně. Někde ještě jednu mám schovanou.
Infilo una cassetta nel PC - Teac MT-2ST PC Taper Recorder per retrocomputer
https://youtu.be/fwP0tdUbsZg
-ST-

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#13 Příspěvek od MiraSt »

Mimo jiných kazet mám i jednu v originálním balení. Tak si ji schovám na padesát let až to bude sběratelský předmět. Podobně jako gramodesky které nejsou rozbalené. :-)
Přílohy
SONY.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

Tohle je taky zajímavý kousek. Je na tom nahraný jen ten maxisingl, nic víc. Pár těchto kazet jsem našel u popelnic někdy koncem 90. let, vždycky tam byl jen singl, délka pásku různá a na kazetě neuvedena.
Já vůl toho tehdy dost přemazal a ty obaly taky zmizely kdovíkde :roll:
Přílohy
Basf.jpg
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od Michal22 »

Podle návinu na unašeči bych to tipnul na cca 30 minut. Takže necelé EP.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“