Vysavač Electrolux Z 5530

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Vysavač Electrolux Z 5530

#1 Příspěvek od salora »

Chci se jen pozeptat,rozdělával tu někdo už někdy vysavač uvedený v předmětu záhlaví ?
Zdá se to sice na první pohled banalitou ale zdaleka tomu tak není ,mám ho rozdělaný napůl a nedoivedu oddělit ten horní pl. kryt na 4 pantech ,násilím se mi to moc nechce abych to nedomrvil více než je třeba.
Chci se totiž také podívat do motor. prostoru co vydává asi díky vniknutí prachu netěsností sběrového pytle a filtru neobvyklý zvuk a nemá patřičný tak ,takže bych to chtěl vyčistit zkontrolovat a promáznout případně vyměnit ložiska nebo uhlíků.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od petrfilipi »

Tady je rozpad.

PF

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#3 Příspěvek od salora »

Ok děkuji ,no nakonec se mě to podařilo přeci jen už ráno rozdělat a motor vykuchat ,pokoušel jsem se ho rozdělat kompletně rovněž ale to jsem narazil díky těm zakapslovaným plechovým deklům té turbíny která byla už rezavá nakonec oddělil pouze a jen tu vrchní /horní/pl. přírubu a pak byla konečná ,uhlíky jsem sice povytáhnul abych rotor vysunul ale kdeže drží to ještě nejspíš to druhé ložisko za turbínou které se nedá rovněž oddělit abych se k t tomu ložisku dostal tak jsem ručně povytahoval veškerý bordel s ucpanými otvory abych dostal motoru do správného režimu nasávání a zkusím dát zas všechno do starých kolejí.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#4 Příspěvek od fredis »

:roll:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#5 Příspěvek od salora »

Nakonec se vše povedlo dát zase do /richtigu/ a vysavač šlape plným výkonen ,promázl zároveň ten líný a unavený naviják kabelu (slabý to článek všech vysavačů) aby to trochu více stíhal namotat než dosud a až na ten podivný zvuk před zastavením otáček motoru jinak vše ok.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“