Samsung UE55F6400 podsvícení

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

Samsung UE55F6400 podsvícení

#1 Příspěvek od nicky »

Dobrý den,

nesetkal jste se někdo s následující chybou u této TV ?

Zdrojová deska je zde : BN44-00625C. Schéma jsem hledal, ale marné.


Podsvícení je zde rozděleno na 4 kanály. Celkem je v TV 20 led pásů,

Po zapnutí jedou všechny kanály v pohodě. Po asi 5 ti minutách ale svítí z 20ti pásků jen 6 uprostřed.

V samotných led páscích není chyba , ty byly měřeny ,tam chyba není. Mě to přijde jako když je chyba v samotném LED driveru , protože je zhasne více než 50% LED pásu a driveru je to úplně jedno :(

O víkendu budu mít více času na řádné zkoumání a měření, ale ptám se ze zvědavosti..

LED Driver IO je zde : SLC2013M

Tento IO vidím poprvé. Celkově takovou chybu vidím poprvé.

EDIT : v tomto zdroji jsou dokonce dva stejné LED drivery SLC2013M.. :roll:


Ještě teda z logické desky přichází do zdrojové signály P_DIM1 - P_DIM4

Leda ,že by logická deska je utlumila.

To musím změřit jak budu u TV. Je totiž divné, že ty led vypnou vždy ve stejný čas.


Že by to bylo nějakým nastavením v MENU se mi nějak nezdá. Nevím jaká funkce by toto udělala. Do menu se nedostanu, protože nyní mám panel rozebraný .

Zdálo se mi jako když ty LED pásy zhasínají plynule. Jako by je opravdu logika zhasínala :/

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#2 Příspěvek od nicky »

Já se v tom budu muset zorientovat, zda pásy co zůstanou svítit jsou na stejném kanále a ze stejného LED driveru.

Pásy by měly být napojeny přes MOSFET a ty otevírá ten LED driver .Dle schématu jiného zdroje ale stejným IO.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od fogovic »

nicky píše:Dobrý den,

Celkem je v TV 20 led pásů,
na com ficis, maryska alebo len mas double popelniky na ociach ?

kde by sa tam zmestilo 20 led pásu ?

je tam 10 led pasikov ktore sa skladaju z dvoch casti.. jedna ma 11 led a druha 9 led.. tak tos to kua je rozdiel !!

schema toho zdroja je bezne dostupna na nete lenze pre teba je jednoduchsie napisat ze nie je aby ti ju niekto sem pastol..
kazdopadne sme v sekcii pre zaciatocnikov a toto nie je vhodna oprava pre zaciatocnika. zacni niecim jednoduchsim

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Skusil si prehodit pasy na vystupoch z drivera?

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#5 Příspěvek od nicky »

to fogovic: už je dobře ? ulevilo se ? :roll: :roll: :D :D

Nicméně ano blbě jsem to napsal. já to počítal na kusy. Fyzicky z panelu vyndám 20kusů.
Nicméně je to jedno ,protože v pásech chyba není. Měl jsem možnost i fungl nových si půjčit, ale situace stejná.

Budu laborovat.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Tie P_DIM budu asi PWM - zmeraj osciloskopom. Alebo pripoj vsetky kanaly na jeden vystup a sleduj.

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#7 Příspěvek od nicky »

to rnbw : děkuji Vám za to že se snažíte pomoci :) Vážím si toho. Předpokládám PWM :)

Zkusím :

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#8 Příspěvek od Ivan_01 »

skús spojiť obidva vstupy P_DIM dohromady a pripojiť najskôr na jeden a potom na druhý výstup DIM z mainu

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#9 Příspěvek od nicky »

Dostal jsem se dnes konečně zase k ní... Použil jsem svůj 6ti kanálový sledovač napájecích napětí a provedl následující :

Napojil jsem se na 4 piny P_DIM na vstupní konektoru zdroje, který jde z logiky.

Po zapnutí TV jsem měl na všech výstupech 3,35V. ( svítilo vše). Po chvíli jsem měl bez napětí P_DIM 4 (část podsvícení přestala svítit) , postupně do 20ti sekund se připojili i P_DIM 2 a PWM_1.

Zůstal zapnutý jediný a to P_DIM3 .(prostřední 3 pásy zůstaly svítit) .


Dále jsem fyzicky odpojil výstupy P_DIM4, P_DIM2 a P_DIM1 z konektoru logiky (tak aby nebyly spojeny se zdrojovou deskou) a nechal volně viset. Na zdrojové desce jsem je tyto piny spojil s

tím funkčním P_DIM3 . Díky tomuto jsem si mohl vyzkoušet
samotnou funkčnost pásů atd. Takto TV fungovala 3,5 hodiny jak nic.


Zjistil jsem ,že když se u TV se projeví ta závada, tak na problémových pinech není žádné napětí ale je naměřeno spojení s GND. Proto mi na tom mém sledovači zmizí samozřejmě napětí.

Pokud TV vypnu a zase zapnu, tak zase pár chvil je zde napětí a pak zase spadne..

Proto mne to přijde jako nějaké blokování, které zareaguje ale nevím proč
Přece když by byl problém okolo LED driveru (náhodný zkrat atd. tak mi musí shodit u ten signál P_DIM 3 ne?

Hlavně mě se tyto signály přizemní , i když nejsou vůbec spojené se zdrojovou deskou.

Ani mne napadá, jaká položka by se musela v MENU nastavit, aby se dělo to, co se děje.

logická deska je zde : BN44-06171K. Schéma se snažím najít, ale zatím jsem nepochodil.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od fogovic »

nicky píše:.

Ani mne napadá, jaká položka by se musela v MENU nastavit, aby se dělo to, co se děje.

logická deska je zde : BN44-06171K. Schéma se snažím najít, ale zatím jsem nepochodil.
moc nad tym spekulujes.. u samsungu ti podsvit musi ist aj bez pripojeneho mainboardu ! toto by servisdman mal vediet..
kludne si to otestuj. odpoj konektor mainboardu pichni do siete a ak sa nerozsvieti na 90 % to bude chyba LED pasikov.. 10 % je chyba zdroja zrovna u tohto modelu

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#11 Příspěvek od nicky »

A copak u této TV není povel BL_ON? který jde z logiky? (nejsem teď u ní tak nevím). V pásech chyba není.


Pokud je to to pravdu tak a LED Driver nepotřebuje signál BL_ON pro rozsvícení podsvícení, tak by mě svítila.. Jelikož vím, že mě to nic jiného neblokuje.

Právě po připojení mainboardu mě to bude blokovat.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#12 Příspěvek od Ivan_01 »

taká funkcia tam skutočne je, volá sa Black Optimizer, stmavuje vrch a spodok scény pri tmavom obraze práve tým, že zníži úroveň podsvitu hornej a dolnej sekcie LED

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#13 Příspěvek od nicky »

No to jsem si myslel, říkám ,třeba když není připojen signál, tak se provede to co se děje mě. Nebo ještě třeba TV ví, že není připojen panel ,ani T-con, tak vypne spodek a vršek.

Připojil jsem do HDMI set top box ,z repro šel zvuk. Ovšem spodní část a horní část podsvícení vypínala pořád.



Nejhorší je to, že se ke mě dostala TV skoro rozebraná a ja nevím co je v menu.

Skládat a rozkládat panel pří této uhlopříčce není úplně ideální na nějaké zkoušení :(

Ovšem nyní mohu panel zavřít, takže pokud jej neprasknu tak třeba ještě uvidím obraz a uvidím dál

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jezevec »

Není nad to myslet si, že je něco v pořádku a ono není...

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od fogovic »

vsak to.. a uvidis ze bude mat problem v podsvite, t.j v LED pasikoch. Ono to ze mu pri teste zasvietia nachvilku neznamena ze su OK. na toto je dobry ten cinsky low cost tester, ten ak je ledka "nacata" len hodi isku a vie sa ktora bije.
v uplne beznych amaterskych podmienkach ale staci vybrat jeden pasik, napojit na regulovatelny zdroj s obmedzenim prudu na 200 mA a pomaly zvysovat na pracovne napatie. pekne vidno ci sa led zazinaju sucasne alebo niektore neskor a tie treba vymenit ! potom pri plnom vybudeni, t.j predpisanom napati nechat svietit min 20 minut a jak je to vsetko Ok dat s5 a zobrat 2 pasik

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“