LCE CK-3360

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavmar62
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2007, 02:00
Bydliště: Plzeň

LCE CK-3360

#1 Příspěvek od pavmar62 »

Po výměně elytů v primáru zdroje tv naběhla, neběží ale vertikál, napájení
na něm je v normě. Nemůžu ale naměřit ani jedno napáj. nap. na jeho budiči AN5601 a bohužel se mi nedaří dohledat odkud je napájený. Můžete někdo poradit, lépe poslat schéma? Díky. Pavmar62

Uživatelský avatar
tevi
Příspěvky: 59
Registrován: 23 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od tevi »

kolik máš na tom napájení a jaký je tam koncák?Na obrazovce máš co?

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od TomasX »

Je napájený z VN trafa. 8-) Odpor > dioda > elyt > odpor > stabilizace-12V > IO AN5601. Víc součástek tam není. :wink:
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
pavmar62
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2007, 02:00
Bydliště: Plzeň

#4 Příspěvek od pavmar62 »

Díky, podívám se na tu cestu od VN trafa a bude asi po problému.
Jinak profesí jsem mechanik elektronik, ale po zážitku jako technik
v Panasoniku jsem radši šel jako přidavč na stavbu. Když opice u pásu berou 10 tisíc a já jako technik 12, není o čem mluvit. Když jsem byl u linky a přijelo mi 20 tv, kde bylo nutno odsát procesory a vyměnit (patice jsou zbytečná položka) nebo vyndat bambuli, zajet pro ni do skladu a dát tam novou, mezitím už tam bylo dalších 5 tv, žadná sranda. Taky berou každýho s padesátkou a alespoň vyučeného v oboru elektro. Na tý stavbě
je to za stejný prachy a nemusíš si u toho namáhat mozek, chodit na školení, studovat došlé úpravy na šasi apod.

9.1.2007 10.30h
Díky TomasX.
Díky Tvé nápovědě jsem to hned našel. Byla proražená ta zenerka a odpor před ní byl přerušený, hodnoty nešly přečíst, tak jsem tam strčil 6,8 R/4W, aby
na zenerce bylo přibližně 12V. Já jsem hledal napájení toho ANka od sekundáru spínaného zdroje, proto jsem se nomoh doměřit. Přišel bych na to taky, ale trvalo by to déle. Díky Tvé radě jsem to měl hned.
Zdraví Pavmar62.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mám dojem, že je lepší ten odpor dát na menší výkon, aby při případné opakované poruše shořel pokud možno bez hromady kouře. Ale tuším, že je tam v serii s usměrňovací diodou ještě jeden, takže to snad zachrání on :wink:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

ZdenekHQ píše:Mám dojem, že je lepší ten odpor dát na menší výkon, aby při případné opakované poruše shořel...
Asi tak, původně je tam 3R3/3W
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
pavmar62
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2007, 02:00
Bydliště: Plzeň

#7 Příspěvek od pavmar62 »

ZdenekHQ píše:Mám dojem, že je lepší ten odpor dát na menší výkon, aby při případné opakované poruše shořel pokud možno bez hromady kouře. Ale tuším, že je tam v serii s usměrňovací diodou ještě jeden, takže to snad zachrání on :wink:
Podle pouzdra bych to odhad na metaloxid tak 2 waty. Jinak je tam, pokud si matně vzpomínám v serii s diodou odpor 470R. Mám celou řadu o,6 W a 6,8R/4W byl zrovna po ruce, tak už je tam. Jinak z té tv už se pomalu zakouřilo. Válí se mi tady už asi půl roku, na opravu nebyl čas a při focení jsem si na ni omylem položil zapnutý 2 kW halogen reflektor, má tedy nahoře mírně defeormovaný obal.
Pavmar62.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“