Samsung UE55F6400 podsvícení

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Skus viac citat, nebudes stale vyzerat ako idiot.

nicky napisal, ze prepojil vsetky P_DIMx na P_DIM3 a vsetky LED svietili viac ako 3 hodiny.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Tak je tam mohl nechat připojené na furt, ne?
Nebo už dávno mohl vyzkoušet otestovat pásky vždy po jednom, tak jak psal ten frgovic a vyloučit chybu pásků doopravdy.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od fogovic »

rnbw píše:Skus viac citat, nebudes stale vyzerat ako idiot.

nicky napisal, ze prepojil vsetky P_DIMx na P_DIM3 a vsetky LED svietili viac ako 3 hodiny.
neboj nic to som cital ...
...bohvie co on pospajal ked miesto 10-tich pasikov naratal 20. netreba zas vsetkemu verit. jediny relevantny test v tomto pripade je zapnut telku bez pripojeneho mainboardu.. svieti tak je to OK, nesvieti tak treba hladat chybu na zdroji a nie tam pliest mainboard a nejake smievanie.. chujovina !

BTW: inak dostala sa mi tu doska z LG xxLB650 ze BRATYSLAVY, zrejme od nejakeho youtube nacitaneho paštekara,.... predtym stala na bootlogu a ted sice ide, ale po pripojeni orangeboxu cez HDMi zlty obraz ...
Klasika, kujebacek len prehral emmc bez klucov. nevies o tom nic ? Heno to urcite nebol, ten to vie robit ... zajtra sem pastnem obrazky do extra threadu

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#19 Příspěvek od nicky »

To rnbw : děkuji aspoň někdo to četl celé.

to P32 : já bych to klidně nechal takto spojené.TV by normálně hrála, ale tak asi skrz nějaký důvod to takto rozdělené je ne?


LED Pásy jsem samozřejmě zkoušel předtím i jeden každý fyzický kus na reg. zdroji. Zda mají stejný odběr a nereagují a na průhyb u každé diody. Samozřejmě tak, abych ji tímto nezničil. To je snad samozřejmé, že jsem zkoušel pásy.

To fogovic : Já vlastně ani nevím, proč mi komentujete příspěvky. V podstatě v každém z nich sem všechno zničil, nebo nevím nic. Pouze Vy jste někdo. Ani je nečtete celé a komentujete něco. Mám vám zaplatit vlastní stránky, aby všichni viděli, že jste LORD?
Naposledy upravil(a) nicky dne 21 úno 2022, 22:00, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

nicky píše:to P32 : já bych to klidně nechal takto spojené.TV by normálně hrála, ale tak asi skrz nějaký důvod to takto rozdělené je ne?
Ano, ten důvod je stejné zatížení větví. Právě v tom bych hledal, proč to vypíná po určité době. Asi ochrana pro dané větve, což dělá většinou při problémech v nějakém tom pásku anebo v součástkách dané větve u daného švábu. Prostě něco musíš ověřit, že je stopro v pořádku, vyloučit to jako funkční a zjistit, kde je problém. Potom to je už hračka opravit. Někdy dělají problémy i ty spoje (kontakty) pásků.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od fogovic »

nicky píše:
To fogovic : Já vlastně ani nevím, proč mi komentujete příspěvky. V podstatě v každém z nich sem všechno zničil, nebo nevím nic. Pouze Vy jste někdo. Ani je nečtete celé a komentujete něco. Mám vám zaplatit vlastní stránky, aby všichni viděli, že jste LORD?
vies co spajaj si co chces a kde chces, aj tak nakoniec zistis ze mas v nejakom pasiku vadnu bud jednu alebo viac diod.
ale kludne si pripoj mainboard a cum do menu a hladaj to smievanie, mozna kolem vanoc to aj opravis

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#22 Příspěvek od zvaty »

Nemenil nekdo diody a nedal nekterou z nich na jine Uf. Nebo nemaji nektere z diod posunute Uf a vetev to blokne.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#23 Příspěvek od zvaty »

A driver to dela jeden? Co takhle je prehodit.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#24 Příspěvek od mi-ro »

To by tolik nevadilo. Dokonce jsem úmyslně zaměnil místo 6V dvojčipu klasický 3V a ni to nebylo na ploše vidět. OVP má dost velkou toleranci. Spíš bych zkusil, zda nemá některý pás svod do vany a nebo přechody na konektorech u LED pásů.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#25 Příspěvek od Ivan_01 »

ak som správne pochopil

1) autor odpojil main a podsvit mu svietil rovnomerne celý a dlho bez problémov
2) zapojil main, spojil kanály na DIM3 a podsvit svietil celý a dlho
3) zapojil main s rozdelenými kanálmi, a podsvit po chvíli vypol

Ak je to tak, potom to ledky nemôžu byť

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#26 Příspěvek od nicky »

hurááááá Ivan_01 mě zcela pochopil :) konečně Vy a pár lidí zde to čte celé a pak píše

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#27 Příspěvek od zvaty »

Tímto vylučuješ, že když mezi sebou přehodíš drivery tak ti to nepomůže? Ono je lepší si načrtnout nějaké jednoduché zapojení na papír a přidat jsem jeho fotku. Ty máš sice dobrý popis problému a popis připojení/odpojení, ale tvoje schéma to nenahradí.

Uživatelský avatar
kolkatikum
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 109
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#28 Příspěvek od kolkatikum »

fogovic píše: Klasika, kujebacek len prehral emmc bez klucov. nevies o tom nic ? Heno to urcite nebol, ten to vie robit ... zajtra sem pastnem obrazky do extra threadu
Kde máš tie obrázky ?, všetci na to čakáme ako kura na sopel.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od fogovic »

kolkatikum píše: Kde máš tie obrázky ?, všetci na to čakáme ako kura na sopel.
sorry ze tu nečučím 24 hodin..

cisto len pre teba.. telka LG 47LB730 stala na logu. zakaznik nelenil cezz google nasiel nejakeho majstra v okoli, donesol mu telku. kujebacek len surovo prehral napln emmc, telka ozila, ked si zakaznik prisiel po telku predviedol mu to na dvb-t , cize subjektivne to vyzeralo OK
Kujebacek si za toto zapytal 150 evri a vybavene. Avsak netusil ze zakaznik doma ma orange box pripojeny cez HDMI ktory samozrejme nesiel, neslo dokonca ani playstation 4 na inom HDMI vstupe.. vsade len zlty obraz. Samozrejme ze to zakaznik reklamoval ale nepochodil to 2 tyzdnoch natahovania a skusania sa nakoniec ten kujebacek teda pan "opravar" odmlcal. takze zakaznik logicky zagooglil zase a tak sa to dostalo az ku mne. a vot zdes vysvetlenie preco mu nejde jeho box, tak isto playstation, nesiel by ani ci modul aobmedzene funguje ani to male "magic" dialkove


Obrázek

Obrázek


tuto sanca rozbehat hdmicka a vyssie spominane veci nie je pretoze neexistuje original stary budis zly dump.

a poucenie? .... pred kazdou zmenou cohokolvek v telke si urobte plnu zalohu jak spi tak nand, alebo eMMC alebo eeprom a az potom skusajte kraviny
pokial neviete co idete robit a nerobte to, pokial si netrufate hlavne to nenoste to nejakych zapadnutych kutic 2x2 metre s honosnym nazvom Oprava elektrospotrebicov

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Chcelo by to dat do samostatneho vlakna.
Bolo by vhodne vediet, ktory "expert" to takto robi, aby sa mu mohli ludia vyhnut.

P.S. Tie HDMI zariadenia asi nejdu kvoli HDCP? To by sa dalo zachranit cinskym HDMI splitterom, co ma na vstupe HDCP a na vystupe nie.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“