Aplikace pro PC pro určování rostlin

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

Aplikace pro PC pro určování rostlin

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zdravím, stále se (zřejmě už mylně) domnívám, že telefon je od slova telefonovat, ale to sem nepatří, mám dotaz. Dovezl jsem si za zahraničí dva centimetrové odřezky kytičky a vypěstoval z ní pokojovku. Potřeboval bych ji určit, ale web mi stále nabízí apky pro telefén, existuje nějaký program na určeni rostlin podle fotek pro PC? Foto přikládám.
Přílohy
kytka.jpg

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od sambiliong »

Mesembryanthemum cordifolium?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

A hele, to je ONO! Přivezl jsem si ji na památku z Korsiky. Dík za odezvu, nějak jsem skoro vůbec nepočítal s tím, že to někdo (zvlášť na webu primárně pro elektrikáře) takhle určí a už vůbec ne tak rychle. Ono to není tak důležité, ale už ji mám tři roky a hlava začala šrotovat, cože to je. Takže ještě jednou, dík a hezký den. Jarda
Naposledy upravil(a) jardafiala dne 02 bře 2022, 10:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Normálně dáš fotku kytky do Gůůghla a on ti vyplivne název ... Na mobilu je to apka "Google lens" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#5 Příspěvek od jardafiala »

No jo, moje NOKIA 2630 apku nepobere, proto jsem se ptal, jestli existuje nějaký program pro PC. Jak tedy (a kam) v Ghuuuhlu dám fotku aby mi z toho vylezl výsledek?

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrfilipi »

Co třeba tady.

PF

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od hafca »

V mobilu mám apku PlantNet. Ta umí rozpoznávat podle listů, květů, plodů, kůry a dalších parametrů. A docela umí, je tam i kde je to domovem.
Něco podobného je apka BirdNET, ta zase umí hlasy ptáků a taky se celkem terfuje.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

jardafiala píše:No jo, moje NOKIA 2630 apku nepobere, proto jsem se ptal, jestli existuje nějaký program pro PC. Jak tedy (a kam) v Ghuuuhlu dám fotku aby mi z toho vylezl výsledek?
Dáš hledat podle obrázku. Teď jsem v práci na mobilu, vydrž do večera, dám ti sem print s šipkou ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#9 Příspěvek od jardafiala »

petrfilipi - konečně pomocná ruka kterou jsem potřeboval (jak jsem psal hned na začátku). Pokud snad někdo umíte apku nainstalovat na můj telefon rád se přiučím (fotit s tím jde a umím to). A teď (dík EKKARe, když tak kouknu) už to není důležité, vím co jsem potřeboval vědět. Ale člověk se učí pořád, nebo aspoň by měl aby duševně nezakrněl.
Přílohy
telefén.jpg

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“