Motor 11/15kW na 32A jističi

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#16 Příspěvek od palmalsport »

Tak s FM, to pojede určitě.

(byť s omezeným maximálním výkonem)

Co to jako má být?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#17 Příspěvek od kejki »

Lis na brikety a prej nenadře se. Tak určitě, proto ten předchozí odešel.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#18 Příspěvek od MetalGod »

Nevím, jak se nadře, v provozu jsem to neviděl. Navrhnul jsem mu, ať si zajistí pořádnější jištění, FM se samozřejmě použije.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#19 Příspěvek od palmalsport »

Všechno to jsou pouze debaty. Pokud není známo, jakou zátěž ten motor roztáčí, tak ten záběrnej proud múže být 5 nebo 10 nebo 20 násobek In. :(

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od workhard »

U lisu na brikety můžeme předpokládat nějakou hydrauliku, tak to tak hrozné nebude.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#21 Příspěvek od pepik9 »

Pokud by se ten motor rozebíhal bez (větší) zátěže, mohl by ho roztáčet druhý motor 2,5kW :)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#22 Příspěvek od MetalGod »

Samotnej stroj jsem tak nějak viděl, když jsem šel kolem, hydrauliku jsem nezaznamenal. Napsal jsem mu radši o foto.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#23 Příspěvek od rezis »

pepik9 píše:Pokud by se ten motor rozebíhal bez (větší) zátěže, mohl by ho roztáčet druhý motor 2,5kW :)
To nefunguje.... je to jako bys zapnul transformátor. I když není zatížený je to šupa...
S FM to pojede krásně bez problémů.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
ec1045
Příspěvky: 205
Registrován: 28 lis 2010, 01:00
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ec1045 »

rezis píše: To nefunguje....
A proč by to nemohlo jít, pokud ten motor přifázuje tak skoro žádný náraz do sítě nebude. V rachotě spouštějí 800KW/3KV motor jedině tak že ho přifázují do sítě. Ten motor má připojen generátor a dynamo a přes stejnosměrnou stranu ho roztočí. Na rozvaděči jsou fazovací žárovky. Ve chvíli kdy žárovky nesvítí tak se motor připne na síť, pokud by svítily nebo by motor stál tak bez proudu je celá čtvrť … kdysi dávno se to povedlo.

Na to sfázování je potřeba tří žárovek nebo tří analogových voltmetrů, které přemostí jednotlivé fáze na stykači, jakmile je spouštěný motor ve fázi se sítí. Žárovky nesvití nebo voltmetry jsou na nule tak je možno stykač sepnout. Na to sfázovaní existuje i automatika.
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#25 Příspěvek od rezis »

Sfázování je poněkud něco jiného... Tady bylo myšleno, roztočit a jen zapnout. Navíc bys ho musel roztočit na synchronní otáčky... což asynchronním motorem bez nějakých převodů moc nepůjde. Prostě měnič to vše řeší.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

Po průběhu vlákna to vypadá , že nejde o rozběh , ale běh . Tam jsou stovky atmosfér a jde o rychlost . Takže poloviční otáčky a bude mu to fungovat , jen né tak rychle .... Pokud by šlo jen o hydrauliku , tak by rozběh neměl být problém . U "normálního" stroje běží čerpadlo mimo pracovní režim stroje naprázdno .
No zkušenosti mám s dvoufázema MCD200 a žádná sláva .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#27 Příspěvek od Celeron »

Občas chodím na opravy hydraulický briketovačky do jedný dřevovýroby. Je to rachotina z konce 80-tých let, cyklus je dělanej jako relátkovej "posuvnej registr" z RP700. Mačká to jednu briketu fí 8 cm asi 7 cm dlouhou každejch 5 sekund. Motor čerpadla hydrauliky je obyčejnej asynchron 4 kW. Je s podivem, co v tom relátka vydržej při provozu cca 10 hodin každej pracovní den. Kdysi jsem to počítal a je to cca 2 milióny cyklů za rok. Většinou začínají odcházet po 1,2-2 letech a tak se pro sichr vymění celá sada asi 12 kusů. Víc než relátka tam odcházej cívky solenoidů na hydraulických rozdělovačích hlavně pokud se v podávací komoře šprajcne suk co se dostal do pilin. Cyklus se prostě zastaví a cívka pod napětím se spálí. Je tam sice něco jako Watch dog ale občas nezabere jak má.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#28 Příspěvek od pepik9 »

Pokud dělá brikety, mohl by to být lis se šnekem. Známý dělá ve výrobě pelet, a jak mi to popisoval, tak přes "síto" o průměru cca 60cm (jako v mlýnku na maso) jezdí dokola dvě kola, která protlačují piliny přes to síto. Jesli jsem to pochopil, tak ty protlačené pelety jsou dost horké. Takže asi start bez zátěže nebude moc aktuální.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#29 Příspěvek od Celeron »

Ta hydraulická briketovačka, co servisuju, má na výstupním válci omezovač na 20MPa. To se žádným šnekem neuděláš. Brikety jsou z ní 60-70 st teplý. Hlavní válec má dýlku cca 250 mm a smáčkne cásteřně předlisovaný piliny na cca 80 mm. Na výstupu za válcem je hydraulická kleština, proti který píst piliny/brikety stlačuje. Právě to stlačování pístem a tření v kleštině dělá ohřev briket.
Brikety nemají žádný pojivo a přes to jsou na povrchu dost lesklý a v ne úplně suchým sklepě se téměř nerozpadají, což je u lisovaných za menších tlaků dost běžný.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“