Varná konvice

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Co som opravoval konvice, tak zatial len mechanicke problemy (ulomeny vypinac) alebo to boli konvice s elektronikou, tam typicky odchadzaju zdrojove kondenzatory.

Tych parnych spinacov je viac typov?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od Zaky »

Určitě jich víc typů je, některé konvice mají páčku dole, jiné nahoře na držadle a uspořádání je úplně jiné. Řešil jsem to jednou, když konvice spadla na zem a ovládací páčka se urazila, takže extra přehled přes to nemám. Jak je psáno výše, příliš to nestojí za to se s tím babrat.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od pocitujlasku »

rnbw: co som mal par nefunkcnych kanvic, tak co kanvica, to iny system, resp. prevedenie toho vypinaca - princip je stale rovnaky :)
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#19 Příspěvek od mi-ro »

Moje nejčastější zkušenosti byly vyhřáté a protavené fastony v parním spínači. Méně často zkorodovaný bimetal v parním spínači díky agresívním odvápňovacím lázním. Oboje neopravitelné.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#20 Příspěvek od kejki »

Poslední z dvě kovové z LIDLU mi chcíply na jiné věci. Jedné nabobtnaly rezavé šroubky v pantu víka, až upadlo a druhé konvici prasklo tlačítko otevírání konvice a pak zase něco s víkem. Elektrika a spínání fungují. Hlavně že zákazníkům tlačí ty pitomé papírové tašky, ale jinak produkují budoucí odpad.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

Všechno je budoucí odpad. I ty konvice za 2 a půl tisíce. Jsme ve fázi, kdy by chtěl někdo za pár korun něco na věky, ale nechce si přiznat, že je to prostě spotřební materiál a je celkem jedno, jak dlouho vydrží. Má smysl přehazovat spirálu, ale ty drobnosti už ne, protože to je už konečná a je nejlepší koupit další konvici.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#22 Příspěvek od Kremik »

p32 píše: je celkem jedno, jak dlouho vydrží.
K takovým tvrzením by bylo vhodné připojit i úhel pohledu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

Co myslíš tím úhlem pohledu? V záruce to vyměníš a po záruce vyhodíš. Nebo ty bys to opravoval zdarma?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Mozes si kupit Electrolux EEWA7500 s LED displejom. Tam odchadza len kondenzator X2 a jeho vymena je praca tak na 10 minut.

Uživatelský avatar
golemson
Příspěvky: 56
Registrován: 13 lis 2021, 01:00
Bydliště: u Temelína

#25 Příspěvek od golemson »

Já to řeším úplně jednoduše, kupuji již léta konvici za pár šušňů (cca do 300,-). Když po pár letech zdechne, koupím podobný klumpr, ono to na sebe vydělá :D Opravovat to cenu nikdy nemá, je to vyhřáté a zdegenerované a oprava je v 99% případů jen ztráta času. Jen mě mrzí, že člověk již nesežene konvici se spirálou ve vodě, ta plochá dna nemají takovou tepelnou účinnost a člověk si holt počká. To je ta cena za pokrok, zlatý ponorňák :roll:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“