Magnetofonová nostalgie (odděleno)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#616 Příspěvek od maxijaroslav »

S tím EMM140 jsem kdysi pracoval. Byl určený pro záznam měřených signálů a zaznamenával STEJNOISMĚRNÉ úrovně pomoci FM. Používal se pro záznam a následné vyhodnocování signálů z tenzometrů při dynamických zkouškách.
Existovala i verze výměnných vstupních a výstupních kazet jako "direct" a ta prý umožňovala pracovat se signály v řádu stokem kHz - ale s tou jsem se nesetkal.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#617 Příspěvek od elektrosvit »

Díky. Tipoval jsem, že sloužil k záznamu komunikace někde na letištích apod. Má 4 rychlosti 4-9-19-38 cm/s, v době vzniku se muselo jednat o dost drahou záležitost.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#618 Příspěvek od Mysteri »

ronoda píše:...Teď odbočím, je zajímavé že i po tak dlouhé době když končí jedna skladba tak si mozek vzpomene jaká bude ta další....
A nielen to. Nedávno som si stiahol film, ktorý u nás v prvej polovičke rokov 70" bol vždy v telke okolo obeda a až neskoršie bol Mrázik... 24.12 - na Vianoce. Po 47 rokoch som si tiež pamätal, čo bude nasledovať a aj niektoré hlášky. A to som mal v tedy 7 - 10 rokov.... Možno si naň moji rovesníci tiež spomenú... Zásah v pravú chvíľu Napoviem: hlavný hrdina: Pitkin... Klasický, anglický suchý humor, v spojitosti na staré nemé grotesky. Pre neznalých, odporúčam ,,prvú pomoc" time cca 9:00 - 15:00.....alebo ,,zubár" 25:00 - 34:00. Možno zaujme potom celý film... :lol:

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#619 Příspěvek od ronoda »

Vrátím se k technice;-)
Nemáte někdo servisní návod nebo alespoň schema od magnetofonu B117c ?
Nebo alespoň informaci, zda je tam jiná deska, nebo stejná jako v B117, jen není celá osazená? Děkuji
---A ještě dotaz, viděl jste někdo naživo B117b, nebo to bylo jenom na papíře?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#620 Příspěvek od ok1hga »

všechno podstatné je na OldRadio

B117: Základní model s plnou výbavou

B117b: Bez možnosti ovládání diaprojektoru.

B117c: Bez ovládání diaprojektoru, bez reproduktoru a koncového zesilovače. Byl určen pro vestavbu do jazykových laboratoří.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#621 Příspěvek od ronoda »

ok1hga*** tam je pouze manual k základnímu typu B117

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#622 Příspěvek od houmr »

ok1hga píše:v

B117c: Bez ovládání diaprojektoru, bez reproduktoru a koncového zesilovače. Byl určen pro vestavbu do jazykových laboratoří.
a rozhlasových ústředen a pultů...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#623 Příspěvek od ok1hga »

ronoda píše:zda je tam jiná deska, nebo stejná jako v B117, jen není celá osazená?
pravděpodobně jen chybí součástky na desce . . . viz. obrázek
lepší popis i s vysvětlením historie kolem 117b je tady . . .
Přílohy
TeslaB117CS.jpg

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#624 Příspěvek od Hill »

ronoda píše:ok1hga*** tam je pouze manual k základnímu typu B117
Ano, je tam plná verze. Ve zjednodušených verzích se prostě část zapojení neosazovala (zde na fotce chybí předzesilovač pro DIA PILOT, ten synchronizátor na samostatné desce tím pádem nemá smysl uvnitř hledat).
Ale na desce jsou pozice součástek snad natištěné, tak by případné rozšíření neměl být problém.

Uživatelský avatar
korka
Příspěvky: 29
Registrován: 09 úno 2007, 01:00

#625 Příspěvek od korka »

Ahoj,
nechci zakládat nové téma, mám jen dotaz:
magič B 93 mi pálí pojistku před diodovým můstkem - mám se zaměřit na diody, nebo spíš na kondenzátory?
Díky za tip

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#626 Příspěvek od Hill »

Cos naměřil na diodách?

Uživatelský avatar
korka
Příspěvky: 29
Registrován: 09 úno 2007, 01:00

#627 Příspěvek od korka »

bojím se tam něco pustit natvrdo, abych něco neodpálil. Trafo dává něco přes 20 V (musím odpoledne koupit baterku do měřáku...)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#628 Příspěvek od ok1hga »

korka píše:bojím se tam něco pustit natvrdo, abych něco neodpálil.
až budeš mít funkční měřák, klidně se do toho pusť . . .
když odpojíš kolektor stabliku T1, můžeš to klidně zapnout a měřit.
občas opravdu u těchto strojů odcházely diody . . . kondíky mnohem méně.
ale spíše bych si tipnul, že bude problém s vypáleným koncem MBA810AS.
jestli budeš měnit konce dej tam MBA810DAS, mají větší odolnost.

810AS jsem měnil mnoho kusů a 810DAS jen jednu a to majitel do výstupu připojil 220V . . .

. . . to se nedá vymyslet, na reprobedýnce měl zdířky. propojovací kablík na repro měl vyroben z Flexošňůry a co čert nechtěl síťový kabel magnetofonu byla taky šedivá flexošňůra . . . no a jednou se spletl, síťovou dal do bedýnky a reproduktorovou do zásuvky 220V . . .
. . . bylo vymalováno !

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#629 Příspěvek od Kremik »

Podobná věc, co se normálně nemůže stát, se mi taky stala. Pustil jsem usměrněných 230 do RMGF, ale až za graetz za trafem :D
Do nepřipojené unimobuňky jsem si dal provizorně rádio, LED světlo a vnitřní rozvod připojil na autobaterku. Proto jsem vytáh napájení rádia na druhou síťovou šňůru, pro jistotu přes diodu, pro případ když bych strčil flexo šňůru do zásuvky opačně. No co by se mohlo stát? Samozřejmě, když jsem buňku přepojil, ze zvyku jsem do zásuvky vrazil tu 12tivoltovou :D :D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#630 Příspěvek od Hill »

Dobrá, ale já jsem měl na mysli ve vypnutém stavu proměřit diody a výstup zdroje ohmmetrem, kde je zkrat. Když bude na C4 trvat a naměřený odpor se bude dlouho držet blízko nuly (na začátku měření se vybitý elektrolyt tváří jako zkrat, ale pak údaj o odporu musí stoupat), tak to bude protavené MBAčko. Ano, toho švába lze zničit snadno. Taky bych se přimlouval za náhradu typem MBA810DAS, ten je odolnější.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“