Internetové připojení O2

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

Internetové připojení O2

#1 Příspěvek od nicky »

Je tu prosím někdo z CETIN nebo znalý O2 připojení?

Zavedl jsem si internetové připojení od O2. Nabízeli mi jejich modem za hodně tisíc anebo pronájem. Řekl jsem ,že zda by fungoval i můj VDSL modem comtrend V3026e. Bylo mi řečeno, že pokud je VDSL tak ano.

Přijel chlapík z CETINU ,zapojil mi zásuvku pro připojení modemu, ovšem v té zásuvce je přímo konektor RJ-45.On to vyzkoušel a v pohodě. Ptal jsem se hop na to a říkal že to prostě dnes tak je ,že RJ11 se dává pouze ve spojení s pevnou linkou.

No jo ale na mém modemu je jako vstupní pro VDSL zásuvka RJ-11.

tak ted nevím ,zda modem nastavit jinak ,že vložím do klasických portů rj-45 a modem nastavit jinak. anebo redukce z rj-45 na rj-11 a zapojit do konektoru VDSL v modemu?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PotPalo »

Ono na to bol taký rozbočovač, kde sa na jednom konci zapájal RJ-45 od poskytovateľa DSL, a na druhom konci to malo dve zásuvky, tuším RJ-11, neviem presne. Zistiť ako je to zapojené, nejaký pinout by sa snáď našiel.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#3 Příspěvek od nicky »

ano o tom vím ,na to sem se jej ptal a on říkal ,že to není potřeba když nemám pevnou linku.

Já totiž neměl u sebe ještě tento modem, když byl u nás. Jinak bych to řešil s ním. Na O2 mi řeknou ,že jsem si mněl vzít jejich modem a měl bych klid


https://aukro.cz/vdsl2-splitter-k-modem ... tPEALw_wcB

Na tom splitteru byly ovšem všechny zástrčky rj-11

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od PotPalo »

Počkať. Nebol náhodou RJ-11 DSL a RJ-45 ADSL (rýchlejší)? Ono je to vraj rozdiel, a nieje to kompatibilné. Inak ADSL routerov s RJ-45 je plná inzercia, to už nikto nechce ani zadarmo.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#5 Příspěvek od nicky »

No mě se ptali, zda ten modem je VDSL ,říkám ano je, tak to prý musí jít :(

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#6 Příspěvek od Eleman »

Je úplně jedno jestli na ADSL/VDSL je konektor RJ11 nebo RJ45. Stejně je vždy použitý prostřední pár. Zástrčka RJ11 lze do zásuvka RJ45 nacpat. Takže pokud nemáš kabel RJ11/RJ45, tak vezmi klasiku RJ11/RJ11 a zásuvku s modemem propoj. Musí to frčet.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#7 Příspěvek od nicky »

No já si klidně na na tu stranu modemu nakrimpuju konektor RJ-11 (mám kleště) , ale právě mě šlo o to zda to vůbec takto jde a hlavně jak poznám kam jaký vodič patří aby je nepřehodil

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#8 Příspěvek od Eleman »

Na obou konektorech jsou použté prostřední piny, na "polaritě" nezáleží.
Vykašli se na krimpování RJ11 na 4-párový kabel, ten se ti tamtěžko vejde.
vezmi klasický kabel s RJ11 pro připojení telefonního přístroje, lhostejno jestli jedno či dvoupárový a propoj zásuvku RJ45 se zásuvkou RJ11 (DSL) na modemu.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

Přesně tak. RJ-11 do RJ-45 strčíš, bude to tam trochu jak nudle v bandě, ale půjde to.
Kdysi jsem měl ADSL modem na záruční opravě, tak mi půjčili jiný. Ten měl RJ-45 označené "DSL" a já měl klasický telefonní kábl a normálně to šlo připojit.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#10 Příspěvek od nicky »

Děkuji Vám :) udělám to

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#11 Příspěvek od PCmaniac99 »

Já řešil opačný problém, koupil jsem nový dsl router asus a on měl jenom RJ45 a já měl doma RJ11. DSL běží na dvou drátech a nezáleží na polaritě tak že mi kamarád udělal redukci - na jednom konci je RJ45 na druhém RJ11 a chodí to.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#12 Příspěvek od Eleman »

Znovu opakuji RJ11 jde do RJ45 strčit (opačně ne :lol: ) a spolehlivě to funguje, žádná redukce není třeba
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#13 Příspěvek od miroja »

Eleman píše:Znovu opakuji RJ11 jde do RJ45 strčit (opačně ne :lol: ) a spolehlivě to funguje, žádná redukce není třeba
To je pravda, ale spravidla si takto nenavratne ohnes krajne "pruzinky" na RJ45 samici. Ak ich nevyuzivas a nikdy nebudes, nie je probem, ale ak ich budes v buducnosti potrebovat, tak si si vyrobil problem.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#14 Příspěvek od Eleman »

No a právě v té RJ45 DSL nejsou a nikdy nebudou použity.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#15 Příspěvek od warp »

RJ-45, RJ-11 nebo jejich kombinace znám již od zaèátku pøipojení k internetu. Standard býval RJ-11 na oba konce, nìkteré modemy mìly i RJ-45. RJ-11 jde do RJ-45 bez problémù vložit, jen do mùže poškodit piny 1278, pokud je konektor jen pro DSL (i CETIN používá dnes bìžnìjší keystone RJ-45) tak je to jedno, pokud jde o "strukturku" tak by mì to vadilo. Pokud tam dnes nemáte i telefon, splittery jsou už minulostí. Osobnì jsem si kabely vyrábìl sám, nejen kvùli délce ...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“