montáž sádrokartonového podhledu - prosím o rady praktika

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

montáž sádrokartonového podhledu - prosím o rady praktika

#1 Příspěvek od sr71 »

Ahoj, dìlám mùj první podhled z sdk (zatím jsem dìlal jen pøíèky) a není mi jasných pár vìcí.
1. Krokvové závìsy - jsou zaoblené a "rovné T", jaké jsou výhody, nevýhody obou typù? Já mám zatím jen ty rovné a neumím si moc pøedstavit že bych montoval nejprve závìsy a pak teprve nacvakával CD profily (u tìch zaoblených by to asi šlo). Udìlal jsem to tak že jsem našrouboval UD na zeï, do nich vložil CD, pak závìsy do CD, vyrovnal a závìsy pøišrouboval do trámu. Bude se mi tam hùø dávat izolace, ale pøijde mi to jednodušší, rychlejší i pøesnìjší (protože mám rovinu danou vloženým CD) než to dìlat tak, jak se vìtšinou popisuje, že se nejdøív montují závìsy a až pak CD. (ani moc nechápu jak je myšleno nacvakávání CD profilu na závìsy když musím ten profil zavléknout i do UD které by už asi mìly být našroubované na zeï jako první)
2. V jakých pøípadech je vhodnìjší použít pøímý závìs? výhody nevýhody pøímého závìsu oproti krokvovému
3. mírná vùle profilu v krokvových závìsech nevadí?
Naposledy upravil(a) sr71 dne 15 bře 2022, 13:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Já to dal na latě 5x3 a ani po 20ti letech to nic nedělá.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Martin_Fio »

Zdravím, takový ten krokvový závěs zalomený s lepící fólií se použije při skladbě, kdy je parozábrana cca v 1. třetině tepelné izolace od vnitřního sdk. Do krokví se navrtá cca v centimetrové přesnosti (nicmoc), natáhne se parozábrana přes izolaci a zbytek roštu se pak šroubuje třeba přes akustický stavěcí třnen do té kraší hokejky skrz parozábranu, doizoluje se a sdk.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#4 Příspěvek od sr71 »

Martin_Fio píše:krokvový závìs zalomený s lepící fólií...
mysle jsem rozdíl v použití tìchto dvou závìsù
https://1url.cz/UK85e
https://1url.cz/sK85Q

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“