tiskárna Sapphire Plus

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nvenca
Příspěvky: 117
Registrován: 28 úno 2012, 01:00
Bydliště: Brno

tiskárna Sapphire Plus

#1 Příspěvek od nvenca »

Nemáte někdo zkušenosti s tiskárnou Sapphire Plus? Vypadá to jako zajímavá tiskárna typu CoreXY.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Co je na ni zajimaveho? Mi to prijde jako klasicka cinska vaklava konstrukce z regalovych alu profilu, kterych je vsude dvanact do tuctu.

Uživatelský avatar
nvenca
Příspěvky: 117
Registrován: 28 úno 2012, 01:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od nvenca »

Omezím-li se na klasické čínské konstrukce (cena) pak se mi v rámci tohoto výběru jeví jako zajímavá - je cube (mám zkušenost s Enderem 3 s přímým extruderem) a provedení corexy umožňuje tisknout rychleji (není tam takový rozdíl v setrvačnosti v ose y proti ose x - zvláště když tisknu na zrcadlo. No a domnívám se že i tuhost konstrukce u kostky bude lepší než u toho Endera 3. Předpokládám přestavbu na přímý extruder.
Ale mohu se v úvahách mýlit a proto ten dotaz na zkušenosti.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Rychlost ti nelimituje ani tak konstrukce, jako spis to, ze nestiha tavit extruder.
Navic u tech dlouhych remenu bude problem s jejich pruznosti a naslednymi efekty na tisku, takze stejne budes muset omezit akcelerace, coz ma vetsinou mnohem vetsi vliv nez zmena rychlosti (zalezi co tisknes).

Mi tiskarna beha az 600mm/sec, ale tisknout pomoci trysky 0,4mm s vrstvou 0,2mm se tim neda. Klasicky E3D V6 extruder prestava stihat nekde mezi 80-120mm/s podle druhu plastu. Chystam se to resit, ale momentalne na to nemam cas. Podstatne je, ze nejsi limitovam ani tak konstrukci tiskarny, jako vykonem extruderu. Samozrejme kdybych behal 0,5m/sec se stolkem u koncepce ala Prusa, tak by mi model nejspis nekam ulitl :-)

Rozdil v hmotnosti X a Y jsem resil dvema motory na Y a i kdyz mi po X jezdi dve nezavisle hlavy s motory extruderu, neni s tim zadny problem, co se tyka rychlosti.

Ty linearni vedeni vedeni nemaji zadnou vuli, takze by mely byt usazeny s presnosti v radech jednotek setin (v horsim pripade). Nedokazu si predstavit jak toho chteji docilit u konstrukce z regalovych profilu. Nejspis je to cele tak vaklave, ze konstrukce proste uhne, kdyz to bude nepresne sestavene :-)
Ja tiskarnu svaroval misty az z 8mm oceloveho plechu a po vyzihani se kostka ani nehne.

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“