JVC, C-210EE

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

JVC, C-210EE

#1 Příspěvek od stasek »

Mám tady JVC, C-210EE. Problém je v tom, že jednotlivé programy kromě Vídně 2 jdou naladit jen někdy, dělá to dojem, jakoby se to usazovalo až se přístroj ohřeje. Ale to je jen subjektivní dojem. Vypadá to na studený spoj, nebo něco podobného. Nevím, jestli je to v tuneru, nebo jak na to.Schema jsem si stáhl, ale to mi není zatím moc platné. Potřeboval bych tedy radu zkušených, neb jsem jen příležitosný bastlíř, který rád vypomůže kamarádům. Díky za každou radu.

Návštěvník

Re: JVC

#2 Příspěvek od Návštěvník »

Má to za AV vstupama destièku s povrchovou montáží a v horním pravém rohu nad sebou tuším tøi elyty, pamìt a procesor? SMD montáž.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

JVC, C-210EE

#3 Příspěvek od stasek »

Jo, našel jsem to, to mám vyměnit ty ellyty?

Návštěvník

Re: JVC, C-210EE

#4 Příspěvek od Návštěvník »

Tak u tohoto tv se hnojil integraèní èlen.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

JVC, C-210EE

#5 Příspěvek od stasek »

To jako integrovaný obvod? Pochop, jsem příležitostnej bastlíř jen pro sebe a kamarády a rád bych toho dědečka dal dohromady. Kamoš to má na chalupu. Schema mám a tak mi prosím Tě naznač, kde ten integrační člen najdu. Díky.

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Artax »

Tahle telka není zrovna moc jednoduchá! Tak za prvé-kontrola ladícího napětí:32V na pin32 Station Select Module, je to Q013-kolektor z emitoru téhož je přes R069 výstup ladícího napětí - pin9. Další je kontrola korektního přepínání pásem, BL=pin7, BH=pin5, BU=pin3. Pokud jde TV naladit, ale nepamatuje si uloženou hodnotu, tak je to problém IC001! Bohužel nemám obsah a dost bych se divil, kdyby to jelo s prázdnou pamětí. Poslední možnost je, že vyšší frekvence jsou nestabilní, to bývá problém uvnitř tuneru, nestabilita oscilátoru je mnohdy působena studeňáky na zemních propojkách.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

JVC, C-210EE

#7 Příspěvek od stasek »

Artax, díky moc za radu, všechno zkontroluji. Uvidíme.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

JVC, C-210EE

#8 Příspěvek od stasek »

Tak ladící napětí jsem zkontroloval, je 32V. Tuner jsem měl taky venku, zkoumal jsem ho pod silnou lupou, studený spoj jsem nenašel žádný, akorát uvolněný spoj z antenního konektoru. To jsem přeletoval. Pro jistotu jsem vyměnil ellyty 001, 003, 004. Výsledek žádný. Programy i když zrovna jdou naladit, tak vyskakují a naskakují, jakoby tam někde byl špatný kontakt. Nevyskočí čistě, ale jakoby trochu ujedou, někdy víc, někdy míň. Podle mě to v paměti není, programy se neztratí. Teď jsem si odskočil ještě změřit pin 9 a tak jsem zjistil, že když to je v "režimu blbnutí" tak je tam napětí kolem 4V a mění se. Jakmile program naskočí, zvýší se na 8,9V a je stálé. A co víc, když přiložím měřící hrot na pin 9, obraz se ještě vylepší. Tak prosím poraď, co ten tranzistor Q 013 a okolí? Zatím jsem okolo toho dělal tak, že jsem měl povytáhlé šasi. Jak mám jít na ten modul s tím tranzistorem, abych neudělal nějakou koninu? Díky.

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Artax »

Pin 9, jeli míněn modul, je výstup ladícího napětí. Z emitoru Q013 přes rezistor 1k. Na tomto pinu by se mělo během ladění objevovat napětí prakticky od nuly do 30 V. Celý obvod ladění sestává ze tří tranzistorů a je řízen z IC002, z vývodu 2. Dělá to na mě dojem, že obvod z tranzistorů kmitá. Asi bych výstup kontroloval osciloskopem. Pro začátek bych vyměnil elýtek C016 47M/50V v bázi Q012, pokud už nebyl měněn. Další kapacita, která si na to bude hrát je C012, uzemňuje bázi Q013 a hodnota je ve schematu uvedena 1! Snad 1n nebo M1? Těřko říct. Studeňáky, ale také přerušující se rezistor. Tahle závada nebude jednoduchá. Celý systém ladění musí mít nějakou zpětnou vazbu, bude asi až za OMF, vyhodnocení videosignálu, aby procesor věděl, co vlastně naladil a jak. Obávám se, že bez pořádného vybavení bude odstranění spíše náhodou. Každopádně, ladící napětí se skokem jistě může měnit, např. při přepnutí na jinou předvolbu. Pak ale musí sedět jako prdýlka na hrnci a ani dotek hrotu běžného multimetru na tom nesmí nic změnit. Ladící napětí musí být z pohledu tuneru tvrdé. Tunery však obvykle cucají do ladění proud řádu mikro až miliampérů, takře ta tvrdost zdroje je relativní.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

JVC, C-210EE

#10 Příspěvek od stasek »

Artaxi, díky moc za detailní výklad. Já jsem na tom s přístrojovým vybavením špatně, digit. multimetr a to je vše. Takže když budu mít štěstí, tak jak říkáš uspěju. Už se s tím párám na etapy asi 14 dní. Půjdu na ty výměny jak radíš a uvidíme. Dělám to vždycky po večerech. Když nebude úspěch, tak ji kamošovi vrátím. Každopádně ještě jednou děkuji moc a o výsledku se zmíním.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: JVC, C-210EE

#11 Příspěvek od DjRix »

stasek píše: Půjdu na ty výměny jak radíš a uvidíme. Když nebude úspěch, tak ji kamošovi vrátím.
Artax ti to více než detailně vysvětlil,pokud jsi bastlíř tak nevím jestli jsi všemu rozuměl..... :?:

Nechci být rýpal,ale tohle je vážně poměrně složitá závada na jejíž odhalení potřebuješ nějaké znalosti a přístrojové vybavení,nebude lepší to raději odnést do servisu?Aby jsi ji totiž kamarádovi nevrátil v ještě horším stavu než v jakém ti ji dal.....
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

JVC, C-210EE

#12 Příspěvek od stasek »

Pro DjRix:
Ta telka je pořádně stará a kamoš ji měl na chalupě. V servisech u nás je běžná předpokládaná cena 1000,- Kč. No a jemu se nechce investovat do stařečka starého skoro 20 let tolik peněz. Já si v životě od nikoho nic nevzal.Tak řekl, zkus to, když to nepůjde tak ji vyhodím. Kdyby se jednalo o něco novějšího, určitě by do toho servisu zašel. Takže nemám co zkazit, a když to vyjde, bude mít radost on i já. Necpu se do oprav, protože to při mých "znalostech" zabere spoustu času. Na druhé straně je to dobrý pocit si něco opravit. Zvedne to sebedůvěru. A jsem rád, že na tomto webu jsou lidé, kteří jsou ochotni nezištně bez přezíravosti poradit Toť vše, jiné důvody nemám.

Návštěvník

Re: JVC, C-210EE

#13 Příspěvek od Návštěvník »

Jako první ,vymìò malièký elýtek v rohu (pravém horním), jsou tøi nad sebou, má hodnotu M47/ 50V. Mùžeš dát i hnìdý polštáøek . Je to na té destièce , kterou jsi mi popisoval,že tam je. Frajeøi to dìlají v tv. a destièku nechávají na místì. Je to práce na 5 minut. Opravì zdar Ivan

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

JVC, C-210EE

#14 Příspěvek od stasek »

Tak ellyt 47M/50V jsem vyměnil a bez výsledku. Kdyby ten modul nebyl v technologii SMD, tak by to nebyl asi problém projet to v těch místech, co naznačil Artax. Představa, že bych měl měnit jednotlivé součástky mě docela bere chuť. Je to tak titěrné, že si nedovedu představit, jak se to vůbec mění. Tak se musím rozhodnout, co vlastně dál. Artax měl pravdu, když říkal, že to bude štěstí, když to zvládnu. DjRix nakonec taky, protože na to fakt nemám, ne že bych ztratil úplně chuť, ale zřejmě technicky nezvlánu výměnu těch mikrosoučástek. A vyndávat celý modul při té spoustě vývodů si vůbec nedovedu představit.

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: JVC, C-210EE

#15 Příspěvek od PetrK »

stasek píše:Tak ellyt 47M/50V jsem vyměnil a bez výsledku.....
Pozor, ten elýtek o kterém psal Ivan má být M47 , nikoliv 47M :wink:
**** Petr ****

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“