Nefunkční nabíječka IPC-1L

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
joehunter
Příspěvky: 1
Registrován: 01 zář 2014, 02:00

Nefunkční nabíječka IPC-1L

#1 Příspěvek od joehunter »

Ahoj, mám nabíječku tužk.baterií IPC-1L a záměnou vzhledově shodných adaptérů jsem do ní pustil 12V místo 3V, čehož jsem si všimnul pozdě a nabíječka je teď nefunkční. Vzhledově (zvenku i uvnitř) vypadá všechno v pořádku (nespáleně). Myslíte, že by se ještě dala někde nějak opravit? Nechce se mi investovat dalších 600,- Kč do nový.. Díky

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Když se poškodí nějaký "chytrý obvod", nebývá to levné jej sehnat, pokud by to byl "čip pod kapkou pryskyřice", asi to bude bez šance.
To chce změřit, jestli tam neodešla nějaká ochrana na vstupu nebo něco takového.
Ale to se "na dálku" z popisu nevyčte!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »


Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#4 Příspěvek od Milan_F »

Nedavno jsem tu samou vyhazoval. Je v ní nějakej procesor pod černou kapkou čehosi. Údajně zdechla z jen tak, z ničeho nic...

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#5 Příspěvek od czatlantis »

Nic ve zlým, ale ta nabíječka je pěknej šmejd ikdyž funguje...baterky z ní jsou vařící a hlavně ty jednotlivý nabíjecí komory se navzájem dost ovlivňují - v jedné se něco nabíjí, vložím baterku do druhé a napětí v první se pohne klidně o 0,1V..ani nemusím nic vkládat, stačí když jedna komora přejde z vybíjení do nabíjení a hned se pohne napětí v ostatních.....tzn kapacitní párování článků do dvojic, čtveřic je naprosto nepoužitelný. Naměřená kapacita se liší i víc než o 10% což jako...hrůza...Možná leda to dělat po jednom článku, ale vzhledem k počtu článků co tady mám bych to dělal doslova půl roku minimálně...

Přidat keramický a tantalový kondenzátory "kde se dalo" jsem zkoušel, propájet co se dalo za spoje taky...velkej kondenzátor na vstupní napětí, napájet z laboratorního zdroje s nižším napětím než originál, pak s vyšším napětím než originál.....nic nepomohlo, šmejd prostě. Když jsem to zkoušel reklamovat (ano ještě před modifikacema :lol: ), tak mě řekli že to je jen na orientační testy a nemůžu od toho očekávat laboratorní přesnost...hm.. hlavně že taková Maha C9000 mi naměří při opakovaných testech odchylku v kapacitě opravdu tak 1% ať dělám ve vedlejších komorách co chci....Sice byla dražší (1500kč), ale za ty prachy jendoznačně stála...eneloopy jsou na konci nabíjení jen vlažný.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#6 Příspěvek od vrky »

Mám C9000 a naprostá spokojenost.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od hafca »

Taky jsem na ní přešel, po tom co mi IPC-1L shořela i s baterkami. Zůstal z ní škvarek a kdyby někdo potřeboval, tak displej, jinak nic. Ta C9000 je podle mě o třídu výš a zatím jsem s ní maximálně spokojený.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 292
Registrován: 28 dub 2006, 02:00
Bydliště: Praha / Česká Třebová

#8 Příspěvek od dayslypper »

Též mám nabíječku IPC-1L (Voltcraft/FK Technics) stejně odpálenou (12V místo 3V).
Přišel někdo na něco? Jestli lze snadno opravit nebo je to v čudu?
Případně schéma by někdo měl?

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“