Koupě auta v Mototechně AAA Auto

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

Koupě auta v Mototechně AAA Auto

#1 Příspěvek od krutor »

Zdravím.
Máte někdo zkušenosti s koupí zánovního auta v Mototechně AAA Auto? Vybral jsem si tam auto, ale mám trochu obavy, i když je zánovní, po prvním majiteli, když to spadá pod Áčka.
Díky.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Několik možnejch variant odpovědí:
1) fšecky auta v "áčkách" jsou maximálně po prvním majiteli;
2) fšecky auta v "áčkách" jsou zánovní;
3) fšecky auta v "áčkách" jsou nehavarovaný;
4) fšecky auta v "áčkách" jsou v naprosto bezvadným stavu;
5) fšecky auta v "áčkách" jsou nejlacinější, co můžeš na trhu sehnat;
6) fšecky auta v "áčkách" jsou plně továrně servisovaný, s účtama a serviskou;
7) fšecky auta v "áčkách" jsou okamžitě k dispozici ve vybraným prodejním místě;
8) fšecky auta v "áčkách" jsou naprosto čistý, nestočený a nejsou na nich žádný závazky;
9) všecky auta v "áčkách" jsou jedno velký šméčko;

A TEĎ BACHA - JEN JEDNA Z MOŽNOSTÍ JE SPRÁVNĚ!
Kterápak to asi tak bude...?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#3 Příspěvek od Ondra2 »

A viděl jsi ho na vlastní oči? Pokud se ti líbil inzerát a neviděl jsi ho v reálu, je tak 50% šance že vůbec neexistuje. Osobně po zkušenostech s 11 ojetinami bych už v normálním bazaru auto nikdy nekoupil. Buď jsou to naprosté vraky, nebo jsou prostě příliš drahé. Jedině od soukromé osoby nebo z "bazarů" přidružených k autosalonům. Srovnatelné auto vychází v bazaru o 15 - 20% dráž než od soukromníka. Záruka je pouze psychologická vábnička, v reálu nic nevymůžeš stejně jako od toho soukromníka. Chce tomu ale rozumět, nebo s sebou mít někoho kdo tomu rozumí.

Edit:
ne všechna auta v áčkách jsou šmé, sám jsem jim 2 prodal a byla OK. Ale zatímco já jsem jim je prodal za přiměřenou cenu, oni je pak napálili o dalších 50%

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od krutor »

Neviděl jsem ho naživo. Je to Fabie III, 2019, najeto cca 7000 km. Přes VINko bych si ujistil u nějakého Škoda prodejce historii. Ale jestli na tom opravovali třeba něco oni z Áček, to asi zapsaný nikde nemusí být.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Priprav sa na to, ze auto tam nebude. Zato tam bude kopa inych vrakov, ktore ti budu vnucovat.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#6 Příspěvek od kejki »

Jo podobná zkušenost v rodině, volala na benzín a tak paninko, tady je ta nafta. Vlezlý až na půdu, to auto měli v Hradci a že jako by ho přivezli ukázat, ale tedy jestli kdesi cosi....

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Ondra2 píše:...Edit:
ne všechna auta v áčkách jsou šmé, sám jsem jim 2 prodal a byla OK. Ale zatímco já jsem jim je prodal za přiměřenou cenu, oni je pak napálili o dalších 50%
No vidíš, jak z tvojí poctivý ojetiny udělali nádherný ŠMÉČKO ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
LojzaFernet
Příspěvky: 125
Registrován: 14 led 2017, 01:00
Bydliště: Brno jako Brno

#8 Příspěvek od LojzaFernet »

AAA je něco jako Ruská zóna. Kdysi jsme tam ve firmě prodali dvě auta, která byla opravdu pro někoho už jen na dojezd se spoustou kilometrů a díky náhodě jsme se pak dozvěděli, že je prodávají na druhé straně republiky s šestinásobnou cenou v porovnání s naším prodejem a z problémů, na které jsme upozorňovali při prodeji pro AAA, nezbyl jediný. Kolegovi prodejce tvrdil, že jde o auto po důchodci, který s ním jezdil jen na chatu. Minimální kilometrový nájezd a samozřejmě servisku důchodce stratil, kilometry kolega nemohl zkontrolovat, protože měl přijít druhý den, až dovezou klíče a doklady k autu.
A pozor, AAA má sesterské bazary, kam když příjdete a necháte na sebe kontakt, tak už se vezete, protože vás budou škatulkovat všude stejně. Ještě jednou jsme zkusili jít do AAA prodat ojeté auto a nabídli nám tam mizernou cenu za výkup. Jeli jsme tedy tuším do Euroauta, a tam se podívali na SPZtku a odešli do kanceláře a vzápětí nám sdělili totožnou cenu jako v AAA. Odmítli jsme a pak druhý den volali z AAA, že na to auto mají okamžitého kupce, ale musíme jim to auto dát za tu nízkou cenu.
Tak tedy než do těchto bazarů, tak už auta dáváme vždy jako protihodnotu nákupu nového, i když je to vždycky taky nevýhodná cena. AAA mají totiž ve smlouvě dodatek, že když se zamlčí závada, tak mohou požadovat odškodné do výše výkupní ceny, a nemám potřebu zkoušet, jak vyčůrané mají právníky... :evil:
---------------------------------------------------------------------------
Krásné a příjemné věci by se neměly odkládat, nikdy nevíš, jestli se k nim budeš moci ještě vrátit ...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

Třikrát AAA a dobrý až to poslední A stalo za prd a z nákupu sešlo. Vybral jsem si auto a že se druhy den stavím s penězi. A voni co když by někdo přišel s prachama tak mi ho vyfoukne. Když ale složím několikatisícovou zálohu tak to neprodají a pokud ho nekopím do několika dní-už nevím kolik dní to bylo tak záloha propadne. Nemusel jsem přijít hned druhý den. Složil zálohu a šel s dobrou náladou domů. Ve stanovené lhůtě jsem dorazil do áček že kupuji. Ale nebylo co. Někdo to auto prodal i přes to že na něm byla záloha. Já byl rozpálený do běla a dal jsem to řádně najevo. Peníze bez keců vrátili a že mi nabídnou jiný. Nic jsem si vzteky nevybral ale jedno auto si pamatuji. Byl to starý mercedes, budíku bambilion a kontrolek podobně. Sedadla byla jak starý křeslo na pérech. Možná to mělo nějakou cenu, přeci jenom z venku zachovalý medvěd ale tohle auto byla pro mě poslední kapka a víc jsem tam nevkročil. Mezi první návštěvou a tou poslední uběhlo bratru víc jak 10 let a za tu dobu se přístup prodejců sviňsky změnil v neprospěch zákazníka, stůj co stůj prodat, jedno jaké auto ale prodat. Už ten jejich vlezlý přístup, přesvědčování o výhodnosti nákupu, výhodností možného úvěru, cena auta byla na úvěr levnější než v hotovosti. O tom na kolik vyjde celkový úvěr se mlčelo. Prostě hnus.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Tak ono už jen tak dávat nějakou zálohu je dost divné. :lol:

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#11 Příspěvek od misocko »

aj ja sice patrim k hejterom Ačiek , ale dve auta som bral od nich.
Fabia 1 sluzila bez problemov kym som ju nepredal (mimochodom zacal som v Ackach , ale tam mi ponukali malo, tak som ho po niekolkych mesiacoch predal este lacnejsie sukromne :-( )
O3 , dodohodol som po telefone ze pridem , datum , cas , pani na telefone mi slubila zlavu 500€ - nahrajte si hovor , aby ste vedely komu ist rozbyt hubu - samozrejme ze predajca o nicom netusil a nedal mi zlavu ani cent. Na pobocke som predtym zaplatil zalohu 300€ za to ze mi ho dovezu - presne na cas. Ked som tam dosiel , auto tam "este nebolo". Po 15 mintach som povedal ze chcem zalohu spet sa idem preč , auto vyslo z garaže - neviem o čo im islo. Previezol som sa , zaplatil (hotovost) a auto zatial sluzi.
co som však zistil , nedavat im do ruk orginaly ziadnych dokladov , kym nieje jasne ze suhlasite s obchodom....
mimochodom, vybav si PZP a dones povinnu vybavu

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#12 Příspěvek od Hydrawerk »

Pchech, celej českej internet nadává na AAA auto a vůbec na všecky autobazary. Určitě právem.
https://dfens-cz.com/?s=AAA
Pozor na ně.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#13 Příspěvek od bu2520 »

no jistě se v objemu prodejů najde celá řada problémů. Ale v blízké rodině i okolí je několik dobrých koupí a dokonce i prodejů. Jako vše je o lidech a šmejdi jdou všude.
Hezký příběh měl můl bratranec o prodeji ze dvora. Je to chovatel drůbeže a ve výběhu měl starou Škodu 120 , lak rozežraný od kuřinců a pokročilá koroze. Přišel zákazník pro drůbež a že to auto koupí za pět tisíc. Dohodli se proběhl přepis atd. Po dvou letech navštívil autobazar a tam se ta lehce identifikovatelná stodvacítka nabízela za dvacet tisíc. Lak původní, jen prahy přetřené gumoasfaltem. A když se v tom bazaru stavil za táden už byla prodaná, prý za těch dvacet tisíc.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#14 Příspěvek od ok1hga »

. . . a AAA !
Přílohy
ojetiny.jpg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hubert_79 »

bu2520 píše:Přišel zákazník pro drůbež a že to auto koupí za pět tisíc. Dohodli se proběhl přepis atd. Po dvou letech navštívil autobazar a tam se ta lehce identifikovatelná stodvacítka nabízela za dvacet tisíc. Lak původní, jen prahy přetřené gumoasfaltem. A když se v tom bazaru stavil za táden už byla prodaná, prý za těch dvacet tisíc.
No a jak to souvisí s AAA nebo autobazary obecně? Bratranec je blbec, pokud to prodal za pět, co víc k tomu...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“