Ekologická likvidace aut

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

Ekologická likvidace aut

#1 Příspěvek od Sandal »

Zdravim fórum
Chci se zeptat jestli víte jak postupovat při ekologické likvidaci auta,když si chci auto nechat celý na díly?Doklad o likvidaci mi prej vystavěj až při převzetí auta na šrotišti a s papírama o likvidaci to musim jít zrušit na úřad.Co mám s těma BYROKRATAMA dělat?Poraďte.
Díky

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od stasek »

Jedině se domluvit na šrotišti a zaplatit sešrotování a auto si odvézt domů.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Domluvit se na šroťáku a dodat jim šrot o váze auta - oni to kontrolujou podle váhy... Nějakej předpis vyžaduje, aby vozidlo dodaný na šroťák mělo motor, převodovku a sedadla. Akumulátor tam tuším bejt nemusí. Rozhodně ale bude rozumnější se pokusit o dohodu s nějakou firmou, která likviduje autovraky, než s byrokratama na úřadě.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#4 Příspěvek od Sandal »

No šrotu mám na zahradě že nevim co s nim tak to bych jim dát moh.Pokusim se teda s nima domluvit.Díky.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#5 Příspěvek od jano2 »

Neviem ako je to u vas,viem,že sa od nas chlapik chcel dohodnut,no ani za set.Oni vraj nechcu prist o licenciu.Najdvoležitejšie su nebespečne odpady,(baterka,chladiaca ,brzdova kvapalina),tie tam likviduju "spolahlivo"
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

A protože tyhle kapaliny Ty nepotřebuješ, klidně jim je tam doneseš v kanystru... Jen si necháš ty pixly, ve kterých to bylo předtím - blok motoru, chladič, převodovka, kastle... :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#7 Příspěvek od jano2 »

Najlepšie je rozobrat auto niekde v koni a nahlasit kradež policajtom.Dostaneš papier o LIKVIDACI a rozpredaš ho za večšiu cenu,než ti zan daju v štotovisku.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#8 Příspěvek od mety »

Odhlasiť ho dočasne na par rokov

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od stepa »

mety píše:Odhlasiť ho dočasne na par rokov
No a co s tim potom?

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#10 Příspěvek od nxn »

Většinou pak to končí u ledu
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#11 Příspěvek od jano2 »

stepa píše:
mety píše:Odhlasiť ho dočasne na par rokov
No a co s tim potom?
No napriklad ,na 99 rokov.To tam už budu iny darmožrači a čo si zase ty vymyslia,kto vie?
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od stepa »

A to se vyplati? 99 let platit depozit? Ono to ostatne ani nejde. Depozit muze byt nejaky rok a pak to vozidlo musis prihlasit. Jestli jsem to teda dobre pochopil.

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#13 Příspěvek od PLV »

Nic nemám proti EU ale toto, jestli vzniklo na popud EU, tak je to nejhorší výplod byrokratů , jaký mohl vzniknout. Člověk si nemůže svůj vlastní majetek ponechat nebo prodat podle svého uvážení a ještě zaplatit pochybným firmám za to, že jim tam svůj majetek nechám. Jsem kutil a vyráběl jsem malotraktor a jiné zahradní stroje, ve kterých se dají díly z auta použít. Jedno auto jsem vyřešil odevzdáním značek do depozitu. Slyšel jsem ale že se bude omezovat doba uložení. Myslím si, že nějaký schopný právník, by toto nařízení, nebo zákon, nebo co to je, pěkně rozcupoval. :?
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#14 Příspěvek od mikollar »

sused odhlasil auto na 45 rokov a nikto mu nic nepovedal.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“