Router TL-WR741N

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od PotPalo »

Aj tak nechápem prečo sa hrabať v súborovom systéme routru, keď sa to dá zvyčajne nájsť aj v menu - DHCP klient list. A sú tam aj časy platnosti pridelených adries.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#62 Příspěvek od josef_novak »

Pokud to jde naklikat v administraci, tak tím líp, načítá se to z dhcpd.leases a zjistí se, který klient dostává adresy z DHCP serveru. Tzn. při kolizi půjde zjistit, která MAC je obsloužena DHCP serverem a která ne.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od markoni »

Ono se to jeví zas jinak, asi to bude mým telefonem 8O zas wifi vypadla :oops:

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od fogovic »

markoni píše:Ono se to jeví zas jinak, asi to bude mým telefonem 8O zas wifi vypadla :oops:
ser na to.. zavolaj si tam kakosa co aspon trosku rozumie sietam a po 2-he vymen ten low cost cinsky 25 eurovy tplink za nieco kvalitnejsie, napr asus

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od markoni »

To byl ukázkový příklad než se ten telefon přihlásil do mé sítě tak ten můj telefon fungoval tak sem požádal majitelku aby vypnula wifi vypnul a zapnul router vše v pořádku potom jsem ji požádal aby zapnula wifi a hned má wifina na tom telefonu spadla.Musím ještě dodat že mám xiaomi redmi 6A a taky je fakt že mi hlásí že má plnou paměť a že některé systémové funkce nemusí pracovat že by odtud pramenil ten problém ? nevím díky

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#66 Příspěvek od DedVseved »

A jaký telefon má majitelka? Určitě sis udělal screenshot před připojením jejího telefonu a po něm, kde jsi následně zjistil její MAC + IP adresu a zjistil případný konflikt.
Plné úložiště na to nemá vliv, akorát se u Xiaomi telefonů někdy objevuje, že se navzájem ruší BT a WiFi, ale to je duchařina.

Co se týče výběru routeru, tak nikdy není jistota, že daná značka má vždy to nejlepší. Je to jako u notebooku, tam se dívám prvně na střeva, potom na displej, následuje materiál šasi a zbytek výbavy. U routeru bych si vybral prvně podle chipsetu, následovaly by periferie a výbava. Hodně se dá vysledovat podle recenzovaných videí apod.
Dával bych si pozor i na verzi daného routeru, protože se klidně prodává jeden typ několik let, ale střeva se podle verze můžou diametrálně lišit. Výrobce často těží z toho, že daný typ měl dobré jméno a schválně přejde na levnější chipset, kde uvnitř nepoužije žádné odstínění VF části atd., ale vše se ohlídat nedá.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#67 Příspěvek od markoni »

Ještě se vracím k tomu to routeru firmware má 3.12.11 Build 120320 Rel.50684n já jsem se koukal zběžně na netu a tam je něco s roku 2015 já si už nepamatuji kdy jsem to kupoval nepodívám ani na prodejní list protože je to vše vyhozeno akorát si pamatuji že jsem to kupoval v e Zlíně TSBOHEMIA jak to bylo nad ternem se ale odhaduji to na dost let když je to tak staré není v tomto problém ?když ano tak kde jít na nový firmware ?
Kdyby jsem uvažoval nad koupí něčeho nového tak jaký router mi doporučíte ? díky

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#68 Příspěvek od pocitujlasku »

novy firmware najdes na webe vyrobcu, ale necakaj zazraky, bude tam nejaka stara verzia. mozno by som skusit dat nejaky alternativny fw, netusim ake su dnes moznosti, ale volakedy sa to volalo dd-wrt a na tych lacnych routroch to chodilo slusne a malo to aj vela vylepseni oproti povodnemu fw.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#69 Příspěvek od matahari »

Má prej 4MB Flash + 32MB RAM, takže bych moc alternativního nečekal, jedině nějakou starší verzi nějakých WRTů.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#70 Příspěvek od fogovic »

matahari píše:Má prej 4MB Flash + 32MB RAM, takže bych moc alternativního nečekal, jedině nějakou starší verzi nějakých WRTů.
no to by musel uviest minimalne verziu aku ma, ale z alternativnych softov napriklad posledny z 22.3.2022 pre tieto verzie hw :

wr741nd v1
wr741nd v4
wr741nd v5

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#71 Příspěvek od matahari »

v1.x až v3.x mají Atheros AR7240
a
v4.x až v5.x Atheros AR9331
a všechny 4/32.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od fogovic »

tak tak.. preto tam ide narvat alternativny fw, keby boli broadcom based tak by to take jednoduche nebolo

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#73 Příspěvek od matahari »

Na Broadcomech jsou postaveny všechny Raspberry Pi a zbytek taky nemá většinou problém až na některé DSL ovladače co jsem si všiml viz. https://openwrt.org/docs/techref/hardware/soc#broadcom

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#74 Příspěvek od fogovic »

ano. ale rpi je urcene pre open source distra linuxu, kdezto v routroch si kazdy producent dava svoj fw tiez sice na baze linuxu ale close source

co sa tyka open-wrt tak som ho testoval nedavno v tplinku 4900 a nic moc.. postupne zahlcoval pamat az mi ostalo necele 2%. tak som ho dal do cavesu

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#75 Příspěvek od matahari »

Hlavně jde o architekturu, ať už ARM nebo MIPS(EL), ale "broadcom based" zařízení všeobecně problém nemají.
Pokud jsi myslel TL-WDR4900, tak to už je starší zařízení (nemá ani 802.11ac) a není vychytané.
Na dnešních SoC 802.11ax, jako např. Qualcomm IPQ8071 se na OpenWrt fóru řeší intenzivně už snad rok a oficiálně zatím FW není, i když na nich v nějaké podobě OpenWrt běží od výrobce jako např. Xiaomi AX3600 viz. vlákno. Ale já ho používám jen jako AP, na kterém běží ověřování přes RADIUS a to tam šlo bez problému nakonfigurovat, protože Xiaomi použilo OpenWrt s jejich (otřesnou) webovou konfigurací, ale přes SSH není problém dodat cokoliv.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“