Router TL-WR741N

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od fogovic »

áno je to starsi router, ale na zaklad doma to staci. to jest wifi 2G a 5G + nejake NAT. V praci mam Asus RT-AC68U tiez z neofic softom (nie openwrt) a tu okrem openvpn servera slape NAS, samba, dlna a vsetky kravinky

Obrázek

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#77 Příspěvek od markoni »

DedVseved píše:A jaký telefon má majitelka? Určitě sis udělal screenshot před připojením jejího telefonu a po něm, kde jsi následně zjistil její MAC + IP adresu a zjistil případný konflikt.
Plné úložiště na to nemá vliv, akorát se u Xiaomi telefonů někdy objevuje, že se navzájem ruší BT a WiFi, ale to je duchařina.

Co se týče výběru routeru, tak nikdy není jistota, že daná značka má vždy to nejlepší. Je to jako u notebooku, tam se dívám prvně na střeva, potom na displej, následuje materiál šasi a zbytek výbavy. U routeru bych si vybral prvně podle chipsetu, následovaly by periferie a výbava. Hodně se dá vysledovat podle recenzovaných videí apod.
Dával bych si pozor i na verzi daného routeru, protože se klidně prodává jeden typ několik let, ale střeva se podle verze můžou diametrálně lišit. Výrobce často těží z toho, že daný typ měl dobré jméno a schválně přejde na levnější chipset, kde uvnitř nepoužije žádné odstínění VF části atd., ale vše se ohlídat nedá.
musím se ji zeptat jaký má model
Pořád to přetrvává když není doma tak to funguje ale jak přijde domů tak má wifina na telefonu spadne pochopitelně v administraci routeru žádný konflikt není , mě napadlo jestli její telefon není "rozladěný" přece to jen vysílačka nebo rádio a když její frekvence zasahuje do druhého kanálu tak to nebude fungovat díky

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od fogovic »

markoni píše: Pořád to přetrvává když není doma tak to funguje ale jak přijde domů tak má wifina na telefonu spadne pochopitelně v administraci routeru žádný konflikt není , mě napadlo jestli její telefon není "rozladěný" přece to jen vysílačka nebo rádio a když její frekvence zasahuje do druhého kanálu tak to nebude fungovat díky
ty vole, dalsia perlicka.. tak uz mame bunku na hrane a terazky rozladeny telefon.. drbat na nejake mac adresy, staci ze je rozladeny telefon a klakne router :D

ty na com ficis ?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#79 Příspěvek od PotPalo »

Pán múdry premúdrelý nám ešte neprezradil, ako teda on nazýva jav, keď sa z pamäte zakaždým vyčíta iný obsah, pokiaľ sa mu výraz "bunka na hrane" nepáči.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od fogovic »

PotPalo píše:Pán múdry premúdrelý nám ešte neprezradil, ako teda on nazýva jav, keď sa z pamäte zakaždým vyčíta iný obsah, pokiaľ sa mu výraz "bunka na hrane" nepáči.
vola sa to bitova chyba a vyskytuje sa prevazne u NAND a nie u spi ako bola povodna debata pan chytry.
preto dobre programatory maju ECC a stymto si vedia poradit.. taku nandku do povestnej d5500 bez tohto ani nenaprogramujes, budis budes mat "ocisteny dump"

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#81 Příspěvek od DedVseved »

markoni píše:musím se ji zeptat jaký má model
Pořád to přetrvává když není doma tak to funguje ale jak přijde domů tak má wifina na telefonu spadne pochopitelně v administraci routeru žádný konflikt není , mě napadlo jestli její telefon není "rozladěný" přece to jen vysílačka nebo rádio a když její frekvence zasahuje do druhého kanálu tak to nebude fungovat díky
Není to "spadnutí wifiny" jen to, že když ona přijde domů, tak prostě cucá data? Třeba sjíždí Youtube nebo Netflix a to už pár megabitů spolkne. Tohle by se dalo dle MAC adresy omezit, v routerech to bývá funkce Bandwith a ty VoD služby se přepnou do nižšího rozlišení, což ani na displeji telefonu nemusí jít poznat.

Máš wifinu na routeru přepnutou v eNku? S jedním pendrekem sice předpokládám 150 Mbps, ale jsou eNka 300 nebo i 450 Mbps.
Rychlosti připojení od poskytovatele máš dostatečné?

Pokud ano, tak uvažuj o routeru, který umí i 5GHz v normě 802.11ac nebo 802.11ax. S nájemníky sdílej pásmo 2,4GHz (tam nastav stejné SSID a heslo), nebo jim zapni tzv. síť pro hosty a 5GHz si nech jen pro sebe. To dnes umí každý telefon nebo notebook, pokud není předpotopní.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#82 Příspěvek od markoni »

Vymyká se mi domácí šít kontrole :( nesnese vice zařízení když zapnu třeba ESP32 CAM tak mi sundá alcatel pixi 4 ,při tom není ta dotyčná co jsem měl na její telefon podezření vůbec doma , rozum mi to nebere :D kde může být chyba? díky

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#83 Příspěvek od markoni »

DedVseved píše:
Máš wifinu na routeru přepnutou v eNku? S jedním pendrekem sice předpokládám 150 Mbps, ale jsou eNka 300 nebo i 450 Mbps.
Rychlosti připojení od poskytovatele máš dostatečné?

Pokud ano, tak uvažuj o routeru, který umí i 5GHz v normě 802.11ac nebo 802.11ax. S nájemníky sdílej pásmo 2,4GHz (tam nastav stejné SSID a heslo), nebo jim zapni tzv. síť pro hosty a 5GHz si nech jen pro sebe. To dnes umí každý telefon nebo notebook, pokud není předpotopní.
Tak jaký typ routeru mi doporučuješ s výše uvedenými možnostmi ?ale zase nechci dát za něj balík
poz.kde si jsem četl nebo se pletu že existuje i s USB portem kde se může strčit tiskárna a ji mít jako síťovou díky
ještě postřeh já jsem se v tom moc nevrtal od jeho uvedení routeru do provozu jsem byl rád že mi to fungovalo :( ale teď když pátrám po příčině toho problému tak jsem si všiml že na routeru mám špatně nastavené časové pásmo
Přílohy
setting time router.jpg

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“