Sencor SLE 2258 DVD

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

Sencor SLE 2258 DVD

#1 Příspěvek od decmen »

Synovec mě poprosil o opravu této tv-závada: vadné CCFL trubice. Jelikož jsem stejnou délku nikde nesehnal a ani ˇČíňan nemá, objednal jsem náhradou na Ali sadu 2 LED pásků + driver +propojovací kabel. Deska zdroje je YTF194-08.
Abych mohl destičku s led driverem připevnit a desku zdroje, potřebuju si tam udělat trochu místa. Mám tedy dotaz, zda můžu vypájet původní vn trafo pro napájení trubic, popř. co ještě dalšího odpojit, aby vn část nešla a já mohl jen zapojit napájení pásků? Jsem smířený i s tím, že jas se nastaví natvrdo na nějakou přijatelnou hodnotu a nepůjde regulovat.
Nikdy jsem tuto úpravu nedělal, proto možná pro někoho "blbý dotaz".
Děkuji všem za reakce.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Tyhle malý Sejkorky nemají hlídání stavu podsvitu. Vypájením VN trafa by jsi měl přerušit veškerý silový obvod a to by mělo stačit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#3 Příspěvek od decmen »

mi-ro, děkuji za odpověď, už jsem začal trafo dolovat ven. Kdyby to nebolo kombo s dvd, tak jsem se na to vyprdnul, takhle mě do toho mladej ukecal a já se s tím tady vztekám.
Snad bude to vypájení trafa stačit a tv pak naběhne.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#4 Příspěvek od decmen »

tak musel jsem vytáhnout z desky i signály BL_ON a DIMM, a televize už zase hraje. Není to sice obraz jako z trubic, ale pustil jsem si pár dílů Křemílka na dvd a koukat se na to dá....a usnout u toho taky :-)
Ještě jednou děkuji mi-ro !

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“