Jaký vybrat Nivelační laser? Co vy byste vybrali?

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sollers
Příspěvky: 31
Registrován: 25 led 2012, 01:00
Bydliště: VK

#16 Příspěvek od sollers »

Mám to DEKO z Číny, presnosť pri otáčaní na fotkách, keď bude čas skúsim ho doštelovať https://www.youtube.com/results?search_ ... D1%8F+deko
Přílohy
deko.jpg
deko1.jpg
deko2.jpg

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

Klob1 píše: Bohužel dneska už i lidé vyžadují

Prý i podle toho tak trochu posuzují
Tak ať si na to angažujou Ukrajince.
Plnej kufr krabiček ještě sám od sebe řemeslo neudělá. Tomuhle aspektu bych se nepodřizoval.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#18 Příspěvek od Klob1 »

sollers píše:Mám to DEKO z Číny, presnosť pri otáčaní na fotkách, keď bude čas skúsim ho doštelovať https://www.youtube.com/results?search_ ... D1%8F+deko
Děkuji,
Koukám, že se to dá kalibrovat a také překalibrovat.

Vzpomínám si, že kdysi jsme na stavbě měli od Bosche a ještě jeden jiný výrobce. A při otočení oba dost rozhazovali oba. A také každý dělal jinde čáru, takže se pak nikdo nesešel ryskou od podlahy.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#19 Příspěvek od Klob1 »

sollers píše:Mám to DEKO z Číny, presnosť pri otáčaní na fotkách, keď bude čas skúsim ho doštelovať https://www.youtube.com/results?search_ ... D1%8F+deko
Moc děkuji za ty odkazy videí i za dost důležitou informaci.

Ještě pak je rozdíl podle toho jaká je optika.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#20 Příspěvek od Klob1 »

sollers píše:Mám to DEKO z Číny, presnosť pri otáčaní na fotkách, keď bude čas skúsim ho doštelovať https://www.youtube.com/results?search_ ... D1%8F+deko
Jen se chci optat, jestli už jsi to zkusil doštelovat a jestli se povedlo a jaký je výsledek? Děkuji.

Uživatelský avatar
sollers
Příspěvky: 31
Registrován: 25 led 2012, 01:00
Bydliště: VK

#21 Příspěvek od sollers »

Áno, včera som sa s tým zabával asi 2 hodiny, podarilo sa to vyladiť, H na 3m presne a na 7m cca 1-2mm ale bolo treba doštelovať aj V obidva lúče, na výšku miestnosti sa rozchádzali aj o 1cm. S tými skrutkami opatrne, otočenie o 15 stupňov už môže byť veľa. Imbus 1,3mm.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Ja vcera taky potreboval neco hodit do vahy s presnosti idealne kolem 0.5mm. Tak jsem koupil hadicku s vnitrnim prumerem 10mm a naplnil ji vodou. Problem je, ze kdyz dam konce vedle sebe a at delam co delam, je na jednom konci hladina o cca 1.5mm niz. Nevite nekdo cim je to zpusobene? To mi hlava vazne nebere.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#23 Příspěvek od JirkaZ »

Nejsou tam někde bubliny? Není to zaškrcené?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od termit256 »

Bubliny se tam neudrzi. Zaskrtit jsem to zkousel aby se hladina tolik nehoupala, ale ve vysledku to nemelo vliv. Mozna nejake malicke bublinky jen na stenach jsou, ale ty nebrani prutoku. Bublina pres cely prumer hadice tam neni.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#25 Příspěvek od JirkaZ »

Jsou oba konce rovnoběžné, svislé, stejného průměru a ze stejného materiálu (zřejmě pořád ta samá hadice)? Není v jednom z nich nějaké znečištění?

Mířím směrem kapilární deprese a elevace, i když u těchto průměrů by se asi tyto jevy už neměly pozorovatelně projevit.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#26 Příspěvek od termit256 »

Je to uplne nova klasicka cira pruhledna hadicka. Kdyz dam konce vedle sebe, hladinky jsou rozdilne.
Přílohy
k.JPG

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#27 Příspěvek od Klob1 »

JirkaZ píše:Mám Bosch PLL 360 a jsem léta spokojený.

Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat no-name čínské šmejdy (a ještě s nimi přicházet o nervy).

Pochopitelně viditelnost za světla venku je u laserů této třídy špatná. Dá se to trochu vylepšit barevnými brýlemi (propustnými pro barvu paprsku), mobilem ve funkci detektoru atd., ale exteriérové věci je lepší dělat za šera nebo spíš ve tmě.

Možná, že Bosch AdvancedLevel 360 (0 603 663 B04) resp. Bosch AdvancedLevel 360 Basic (0 603 663 B03 - verze bez stativu) je jakýsi nástupce (ale je to jen moje teorie, je potřeba to ověřit).
Jirko, zkoušel jste o kolik to rozhodí, (tedy pokud rozhodí) to pootočit a vrátit zpět a při jaké vzdálenosti? Jen, abych mě porovnání a představu. Jaký pak by byl rozdíl a odchýlení..

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#28 Příspěvek od JirkaZ »

Nějak cíleně nezkoušel, ale při běžné práci (na několik m - řekněme max. někde mezi 5 až 10) se jakýkoliv pohyb těla laseru s návratem do přesně stejné polohy na čáře nijak viditelně neprojeví. Jinými slovy čára je zase přesně* tam, kde byla.

(*) Přesností mám na mysli třeba 1 mm, což je zároveň cca i tloušťka čáry.

Zmiňovaný laser není rotační, 360 stupňů pokrytí v horizontální rovině se dosahuje lomem paprsku na jakémsi odrazném kuželu, který je umístěn v kyvném uložení a laser na něj svítí zespodu.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#29 Příspěvek od Klob1 »

petrfilipi píše:Mám doma i v práci Dewalt DW088K - absolutní spokojenost.
Výhodou je, že můžeš udělat i šikmé rovné čáry (laser v tu chvíli bliká, čímž upozorňuje, že není v rovině). Kamarád s tím zaměřoval i rybník, ale musel počkat defacto na noc.
Nevýhodou je nutnost otáčení, není rotační - což jsem nepotřeboval.
Doporučuji koupit i teleskopickou tyč (třeba tady).

PF
Prosím tě, můžeš udělat také to měření, že když se s tím pootočí a dá zpět, tak o kolik to třeba rozhodí nebo nerozhodí? Aby bylo porovnání a představa.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#30 Příspěvek od Klob1 »

JirkaZ píše:Nějak cíleně nezkoušel, ale při běžné práci (na několik m - řekněme max. někde mezi 5 až 10) se jakýkoliv pohyb těla laseru s návratem do přesně stejné polohy na čáře nijak viditelně neprojeví. Jinými slovy čára je zase přesně* tam, kde byla.

(*) Přesností mám na mysli třeba 1 mm, což je zároveň cca i tloušťka čáry.

Zmiňovaný laser není rotační, 360 stupňů pokrytí v horizontální rovině se dosahuje lomem paprsku na jakémsi odrazném kuželu, který je umístěn v kyvném uložení a laser na něj svítí zespodu.
Díky.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“