Zalohovanie PET flasi

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#136 Příspěvek od tomasjedno »

No taky jsem si to musel přečíst dvakrát :D

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#137 Příspěvek od Bernard »

Aby nad pointou nebylo třeba přemýšlet, měl tam být text
"Tuná nik neje, tuná sa serie!".

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#138 Příspěvek od Hubert_79 »

No jo, nejsem rodilý mluvčí :P ale nemyslím, že nastalo nějaké masové nepochopení.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#139 Příspěvek od samec »

Bola raz jedna pani, ktora stale v noci pocula vselijake piskoty a suchoty. Piskoty jej az tak nevadili, upiekla z nich piskotovu tortu, ale na suchoty umrela.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#140 Příspěvek od samec »

Alebo webstránka s návodmi pre počítačových hackerov http://www.hackovanie.sk 8-)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#141 Příspěvek od Kremik »

Však čeština má taky pěkný špek. Když chceme říct, že např. krabice je prázdná, řekneme že v ní nic není, přitom v ní právě nic je. Když se těch záporů přidá do vêty víc, už nejde pochopit, protože není jasné který chápat matematicky a který "češtinářsky".
Nebo když řeknu "Kaufland koupil Hornbach", není jasné, zda byl Kauf koupený Hornbem, nebo Hornb Kaufem. Poprvé jsem si této záludnosti všiml na ZŠ při písemce, ve které byla otázka "Co tvoří obvodové nervy?" Ta se dá pochopit taktéž dvojím způsobem. Později jsem poznal, že takových vět je docela dost.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#142 Příspěvek od xsc »

Ty zápory se třeba řeší v angličtině, tam má být vždy jen jeden.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#143 Příspěvek od serviceman »

Jestli jsem správně pochopil, tak jde o to, že zpracovatelé plastového odpadu musí koupit všechno, vytěží z toho PETky, ty jsou lukrativní, a o likvidaci ostatního odpadu se musí postarat.

Teď z toho chtějí "vyzobat rozinky" tím, že budou separátně vykupovat a zpracovávat JENOM PETky a s tím ostatním "si dělejte, co chcete," tedy obce.

Celé se to halí do ekologie, ale jde o prachy. Pro zpracovatele menší náklady a pro obce (a tedy pro nás pro všechny) vyšší, protože se budou muset postarat o odpad, který nikdo nechce (je nerecyklovatelný - toho je většína).
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#144 Příspěvek od kejki »

Ano, mají povinost míchat do flašek staré flašky a tahle cesta "zaplaťte to všichni" je pro ně výhodnější. Podle intenzity mediálního tlaku je v tom hodně peněz.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“