Výroba DPS - doporučení

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

Výroba DPS - doporučení

#1 Příspěvek od Saturn »

Zdravím fórum a měl bych na Vás dotaz, jaké máte zkušenosti s výrobou DPS v Číně a jakého dodavatele byste doporučili.
Díky předem a přeji všem pěkné a pohodové prožití svátků vánočních a hodně zdraví v Novém roce 2021.
Pěkný den přeje všem
Saturn

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

A co si tak představuješ za technologii a konstrukční třídu? V Číně nechávám dělat v Allpcb.com.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Saturn »

Díky za typ, nemám žádné velké požadavky, stačí mi stardadní 4. konstrukční třída, s nepájivou zelenou maskou, jednostranný i dvoustranný plošný spoj, u toho s prokovenými děrami.
Měl bych zájem o max. 2 ks desek, ale jak jsem se díval, běžně se nabízí od 5 ks a více.
Ale u těch dvoustranných desek bych za to ty peníze dal.
Pěkný den přeje všem
Saturn

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Udělej vše oboustranné, jednostranná deska není v Číně levnější a spolehlivost a odolnost po zapájení do prokovů je proti jednostranné desce nesrovnatelná. V Allpcb jsem nechával dělat desky třídy 6 vrstev, dráha/rozteč 6 mil a 0.3mm prokovy a není s tím problém.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Daval som robit len raz - v JLCPCB. Robia aj jednostranne, ale cena rovnaka ako obojstranne. Cena nizka, postovne rozumne, platba cez PayPal. Vysledok vyzera rovnako ako 3D nahlad v KiCade, z ktoreho som data posielal.

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Mek7 »

Tiez by som sa prihovoril za JLCPCB. Su lacni a voci kvalite som nikdy ziadne namietky nemal. Zvolit si mozes farbu aj hrubku plosaku. Jednostranne nie su lacnejsie ako obojstranne, ako bolo uz napisane. Minimalne mnozstvo je 5 kusov, menej sa im asi ani neoplati vyrabat. Doska je vyrobena za par dni, ale poslanie postou (pokial si nepriplatis za kuriersku sluzbu) trva mesiac, ako standardne zasielky z Ciny.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#7 Příspěvek od Rellik »

https://jlcpcb.com/ - už jsem objednával několik desek. Klidně můžeš dát i 2 desky vedle sebe pokud vyjdou do minimálního rozměru (100x100mm) - budeš jich mít 2x tolik za stejnou cenu... ;) Můžeš rovnou objednat i součástky na osazení, velmi slušné ceny. Stačí spárovat objednávku a doprava je za jeden balíček. Navíc dostaneš propisku a balíček LED diod jako dárek... :)

Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Saturn »

Díky všem za cenné informace, zkusím tu JLCPCB.
Pěkný den přeje všem
Saturn

Uživatelský avatar
BastlDedek
Příspěvky: 22
Registrován: 30 bře 2022, 02:00
Bydliště: Ústí nad Labem

#9 Příspěvek od BastlDedek »

Dovolim si toto tema znova otevrit.

Podival jsem se na jlcpcb.com a nabidka i cenova se mi libi ale co doprava a ceska posta. Nejlevnejsi dopravu jsem nasel kolem 20usd, takze pocitam spravne? 22$ x 23kc = 500kc?
A co to procleni zasilek z ciny, ktere zacala praktikovat ceska posta?

Ac presto ze objednavek z ciny nebojim tak zkusenosti stim nemam a proto resim vyrobu jlcpcb.com vs. tuzemsky vyrobce.
Diky Vlada

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Ja tam vcera neco objednaval, nejlevnejsi dopravu mi nauctovali USD $6.52.
DPH tam nejake pripocetli, takze posta by uz nemela chtit nic.

Uživatelský avatar
BastlDedek
Příspěvky: 22
Registrován: 30 bře 2022, 02:00
Bydliště: Ústí nad Labem

#11 Příspěvek od BastlDedek »

termit256 píše:Ja tam vcera neco objednaval, nejlevnejsi dopravu mi nauctovali USD $6.52.
DPH tam nejake pripocetli, takze posta by uz nemela chtit nic.
Dik za info a za jak dlouho ti to dojde? Mas predstavu
Diky Vlada

Uživatelský avatar
felixbejk
Příspěvky: 32
Registrován: 13 pro 2009, 01:00

#12 Příspěvek od felixbejk »

Já vyzkoušel většinu doprav a pokud nepotřebuji desky za pá dní, tak vybírám tu nejlevnější Standard global Direct, přiveze mi to pošta jako balík do ruky za 15-17 dnů od objednání. Většinou s jinak barevnou maskou, při které uvádí delší výrobní čas, ale řekl bych, že to neplatí. Naopak mám špatnou zkušenost Europacket, Když jeli desky po čtvrté z východu Německa na západ (dle trackingu), tak jsem málem vyskakoval z kůže.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

BastlDedek píše:
termit256 píše:Ja tam vcera neco objednaval, nejlevnejsi dopravu mi nauctovali USD $6.52.
DPH tam nejake pripocetli, takze posta by uz nemela chtit nic.
Dik za info a za jak dlouho ti to dojde? Mas predstavu
Do CR to dojede cca za tyden, ale dalsich 14dnu az 3tydny ho dorucuji neschopni bridilove z ceske posty. Podle trackingu napriklad trvalo tyden nez to poslali z depa ve Znojme do depa v Breclavi. I kdybych balicek donesl pesky, byl by tam mnohem driv.

Uživatelský avatar
BastlDedek
Příspěvky: 22
Registrován: 30 bře 2022, 02:00
Bydliště: Ústí nad Labem

#14 Příspěvek od BastlDedek »

termit256 píše:
BastlDedek píše:
termit256 píše:Ja tam vcera neco objednaval, nejlevnejsi dopravu mi nauctovali USD $6.52.
DPH tam nejake pripocetli, takze posta by uz nemela chtit nic.
Dik za info a za jak dlouho ti to dojde? Mas predstavu
Do CR to dojede cca za tyden, ale dalsich 14dnu az 3tydny ho dorucuji neschopni bridilove z ceske posty. Podle trackingu napriklad trvalo tyden nez to poslali z depa ve Znojme do depa v Breclavi. I kdybych balicek donesl pesky, byl by tam mnohem driv.
Diky tak ja to zkusim
Diky Vlada

Uživatelský avatar
pajaentr
Příspěvky: 58
Registrován: 31 kvě 2014, 02:00

#15 Příspěvek od pajaentr »

Když už je tu tato diskuse obnovena.
Nezkoušeli jste někdo tuzemské výrobce DPS ať už s nebo bez osazení SMD?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“