zrcadlení obrazu ze smartphonu do hdmi

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

zrcadlení obrazu ze smartphonu do hdmi

#1 Příspěvek od sr71 »

Mám tento adaptér (tu první verzi) https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 18022dV3un
Zrcadlení obrazu do Tv pøes HDMI mi funguje dobøe, ale nerozumím tomu jak v tom øetìzci mezi telefonem a tv figuruje router. Protože mi to hlásí že adaptér není propojen s routerem - viz pøíloha. Je možný že by to šlo nastavit tak aby pøi zrcadlení bylo na tel. funkèní propojení pøes wifi k internetu? (to teï nemám, protože pøes wifi jsem pøipojený telefonem k tomu adaptéru)
Přílohy
zrcadlo.JPG

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#2 Příspěvek od josef_novak »

AnyCast, MiraCast atd., tak v tom mám hokej. Sice mám jinou krabičku a nemám ji po ruce. Ta (asi taky) nastartuje do modu AP, ale když na ni stisknu tlačítko, tak se přepne do jiného modu a v té chvíli se z Androidu připojím na tzv. bezdrátový displej.
AP mod by měl podle WiFi Access Point, takže by ses v tomhle modu měl prvně připojit telefonem ke krabičce přes WiFi, kde na obrazovce vidíš potřebné údaje (SSID+heslo).

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od PixelOrgy »

Predpokladam, ze "krabicka" vystavi AP pro zakladni konfiguraci, kde uzivatel zada wifi udaje sve site, do ktere je pripojeny i zdroj videosignalu (smartphone). Potom se "krabicka" restartuje v client modu, pripoji k nastavene wifi a smartphone uvidi displej k zrcadleni.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#4 Příspěvek od sr71 »

jj, už se mi to podaøilo tak nastavit (trochu jsem s tím nastavením bojoval)

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#5 Příspěvek od josef_novak »

Ta krabička samotná dělá AP, což je vidět na fotce:
SSID: AnyCast-7a8831
Password: 12345678
a takhle to (asi) potřebují iPhony.

Tím přepnutím pomocí tlačítka se přehodí do modu pro Android, tzv. bezdrátový displej. Aspoň takhle to mám já, ale nemám ji nyní dostupnou.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#6 Příspěvek od tomasjedno »

josef_novak píše:Ta krabička samotná dělá AP, což je vidět na fotce:
SSID: AnyCast-7a8831
Password: 12345678
a takhle to (asi) potřebují iPhony.
Takhle to potřebuje majitel, aby do toho mohl vlézt a říct tomu, jak se to připojí jako klient na domácí wifinu.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#7 Příspěvek od josef_novak »

ale z iPhonu https://www.youtube.com/watch?v=u_XOvTMijbY
v Androidu se k žádnému AP připojovat nemusí
Přílohy
telefon.jpg
android.jpg
iphone.jpg

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#8 Příspěvek od tomasjedno »

Ten Váš bazmek jasně ukazuje, že s jablečným zařízením umožňuje komunikovat oběma způsoby - bez WiFi routeru anebo přes něj.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#9 Příspěvek od josef_novak »

Nemusí, žádný SSID + heslo se v Androidu nevyplňuje. To s tím Androidem už je od tomasjedno smazané, škoda slov dál.
A to že iPhone potřebuje připojení přes AP jsem už psal, to se motáme v kruhu.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#10 Příspěvek od tomasjedno »

Na rozdíl od Vás jsem měl příležitost si s tou krabičkou z úvodního dotazu ve spojení s iPhonem hrát, než zdechla, a umělo to fungovat i napřímo, bez domácí WiFi. Tak si nehoňte triko.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#11 Příspěvek od josef_novak »

Hned v druhém příspěvku jsem popsal to, co stále tvrdím a snažil jsem se pomoci. Nepřipojil jsem se do vlákna dotačně, abych tady exhiboval a nad někým se povyšoval jako vy. Vůbec jsem nepsal o konkrétním Access Pointu, jen že ho je potřeba a ten dokáže vytvořit také i ta krabička. Jenom se stále motáme v kruhu. To co jste dodatečně o Androidu smazal, byla pěkná hloupost na to, že jste tu krabičku měl k dispozici.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

AnyCast, MiraCast jsou stejné krabičky od různých výrobců a fungují naprosto jednoduše přímo s mobilem (jakýmkoliv) napřímo přes své wifi spojení. Pár jsem jich dodal a instaloval u uživatelů a nikdo neměl problém.
Dál snad není nutné to komplikovat na úrovni, že jeho TV může zobrazovat 2 programy na obrazovce zaráz a podobné kecy.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#13 Příspěvek od josef_novak »

Já si tu krabičku beru pouze jako něco navíc, čím si v hotelech zpřístupním TV podle sebe, když si sebou nevezu notebook. Dá se přes to sledovat i Netflix, jako nouzovka.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#14 Příspěvek od tomasjedno »

josef_novak píše:Hned v druhém příspěvku jsem popsal to, co stále tvrdím
No a já se vám pořád snažím vysvětlit, že je vaše tvrzení mylné, a ani jeho opakováním se na tom nic nezmění.
josef_novak píše:Nepřipojil jsem se do vlákna dotačně, abych tady exhiboval a nad někým se povyšoval jako vy.
Jestli považujete upozornění na váš omyl za povyšování se, tak to pardon.
josef_novak píše:Vůbec jsem nepsal o konkrétním Access Pointu, jen že ho je potřeba a ten dokáže vytvořit také i ta krabička.
Ne, psal jste, že iPhone může s tou krabičkou komunikovat jen prostřednictvím dalšího zařízení (WiFi AP/routeru) na rozdíl od Androidu. A to je právě ten váš omyl.
josef_novak píše:To co jste dodatečně o Androidu smazal, byla pěkná hloupost na to, že jste tu krabičku měl k dispozici.
To co jsem dodatečně o Androidu napsal a pak zase smazal, bylo o připojení Androidu k AP obecně, a protože to poněkud odbočovalo od předmětu sporu, tak jsem to zase smazal. Jestli jste to považoval za hloupost, tak jste to nepochopil.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#15 Příspěvek od josef_novak »

Kde jsem psal o "dalším zařízení (WiFi AP/routeru)"?

Ono to má fungovat případně ve mnou zmíněném hotelu, kde třeba není k dispozici žádné WiFi připojení, ale Access Point vytvoří krabička.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“