lenovo IdeaPad 110-15ISK MB: LA-D562P rev.: 1.0

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

lenovo IdeaPad 110-15ISK MB: LA-D562P rev.: 1.0

#1 Příspěvek od jasmin »

Dobrý den, prosím mohl by mi někdo pomoci ohledně opravy tohoto notebooku? Notebook byl mrtvý. Měřením jsem došel k vadnému regulátor v pouzdře QFN na pozici PU401. -

typ SY8286BRAC

Napětí na PL402 , PL404 bylo 0 V

Po výměně je již na PL404 5,1V
na PL402 3,35V

Ovšem notebook při zapnutí LED rozsvítí LEDku ,ovšem napětí na PL502 a PL602 je 0V, větrák se neroztočí a za chvíli LED dioda zhasne jako když se vypne notebook .

Z toho ovšem se stane ,že se ,,chytí " rozjede se větrák a notebook je zapnutý, NA PL502 mám 1,2V, a na PL602 1V..

Zatím nedaří vystopovat co se děje :(

schéma příkládám

https://uloz.to/file/bC28nQLm8PUD/la-d5 ... IxIGV0ZN==

Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

#2 Příspěvek od jasmin »

Měřením dále jsem zjistil, že pokud je notebook ve stavu , že jen rozsvítí LED dioda a pak vypne, tak v této chvíli nejde signál DGPU_PWR_EN.

Pokud desku přistihnu ve stavu, kdy se rozjede, tak na těchto větvích je kladné napětí .

Vzhledem k tomu, že by toto napětí mělo vyrábět SUPER I/O ,tak buď jej něco blokuje anebo on sám je vadný.

ve stavu kdy notas nejde je naměřen odpor DGPU_PWR_EN a GND 1,3Kohm

Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

#3 Příspěvek od jasmin »

jasmin píše:Měřením dále jsem zjistil, že pokud je notebook ve stavu , že jen rozsvítí LED dioda a pak vypne, tak v této chvíli nejde signál DGPU_PWR_EN.

Pokud desku přistihnu ve stavu, kdy se rozjede, tak na těchto větvích je kladné napětí .

Vzhledem k tomu, že by toto napětí mělo vyrábět SUPER I/O ,tak buď jej něco blokuje anebo on sám je vadný.

ve stavu kdy notas nejde je naměřen odpor DGPU_PWR_EN a GND 1,3Kohm

Pokud je ve stavu když při připojení adaptéru se rozjede, tak potom při vypínání a zapínání vypínacím tlačítkem se vždy rozjede..

Do příštího vytažení adaptéru.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“