Automatické vypínání při nečinnosti

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

Automatické vypínání při nečinnosti

#1 Příspěvek od houmr »

Mám napsat nějakou zprávu o "samovolném" vypnutí televizoru bez cizího zásahu a proto jsem se chtěl zeptat - vím, že např. u VESTELů takové automatické vypínání při nečinnosti je přednastaveno tuším na 3 nebo 4 hodiny již z výroby. Nevíte někdo jestli je to přednastavení jen horlivá snaha výrobce, nebo na to vyšla nějaká evropská směrnice pro vzoru START/STOPu u aut apod.?

A mají toto automatické vypnutí přednastaveno i ostatní značky vyrobené v posledních letech ?

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#2 Příspěvek od Ivan_01 »

čo som sa stretol, táto možnosť automatického vypnutia je u všetkých TV. Dá sa nastaviť od 1 do 4 hodín, ale aj deaktivovať. Ono je to rozumné riešenie, zaspíš nachmelený pri TV a nebude ti hrať do rána. Trochu horšie to je pre užívateľov, ktorí TV používajú ako zobrazovač k nejakému StBoxu, a TV si len zapne/vypne, potom už kanály a ostatné funkcie ovláda cez box. Ale ako vravím, vždy sa to dá vypnúť. Či to je nariadené, alebo len snaha výrobcov byť eko, neviem.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#3 Příspěvek od houmr »

Nejde mi ani tak o možnost, ale hlavně o přednastavení z výroby.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Mají to i jiné přijímače, ale obvykle se tato funkce dá v menu vypnout.
Tato funkce je i u settopboxů, někde se to jmenuje "úspora energie", někde "automatický pohotovostní režim", říkejme tomu třeba "bdělostní tlačítko".

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Je to zapnute z vyroby asi u vsetkych televizorov.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pocitujlasku »

Tusim to je nariadenie EU, lebo setrenie energie...
4. Automatické zníženie spotreby
Jeden rok po nadobudnutí účinnosti tohto vykonávacieho opatrenia musia byť SSTB vybavené „automatickým
znížením spotreby“ alebo podobnou funkciou s týmito vlastnosťami:
— SSTB sa automaticky prepína z aktívneho režimu do pohotovostného režimu po menej ako 3 hodinách
v aktívnom režime po poslednej interakcii užívateľa a/alebo zmene kanálu s upozornením v trvaní 2 minút
pred prepnutím do pohotovostného režimu,
— funkcia „automatického zníženia spotreby“ je nastavená ako automatická
NARIADENIE KOMISIE (ES) č. 107/2009 zo 4. februára 2009
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#7 Příspěvek od houmr »

Dějuji

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Měl jsem podobnej režim už na starým "flat" CRT Thompsonu 5522 z roku 1991 - akorát že tam se TV vypínala jenom tehdy, když nepřijímala obrazovej signál. Dokud byl přijímanej obraz aspoň v podobě monoskopu, TV běžela "dokud nedošly Chvaleticím baterky". Jak se ale v nočních hodinách program přepnul na "program pro něžnou polovici lidstva" (chápej jako ZRNĚNÍ), TV se po 30 minutách šumícího režimu vypínala (do Stand-By).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

u dnesnych placatych tv prave existuju dva stavy - jednak Ekkarovo "bdelostni tlacitko" ktore je nastavene na cca 4h-preto niektori zakaznici reklamuju ze sa im tv po "nejakej dobe" sama vypne, potom z nich vylezie ze maju pripojeny STB a vsetko ovladaju na nom, potom je druhy pripad ked sa tv bez prijimaneho signalu sama vypne-toto obvykle byva nastavene na cca 5 minut
nieco v menu ide vypnut a nieco nie..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Bez signalu sa vypinal uz Tesla Color 428.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Vypinani bez signalu je dnes k nicemu, kdyz na vetsine kanalu bezi neco neustale. Osobne to povazuju za dobrou funkci, pokud se da v pripade potreby vypnout. Sousedce bezela televize 3 tydny, kdyz ji odvezla zachranka a lezela s covidem v nemocnici.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na starý CRT s STB se napřed sám vypne STB, načež CRT ztratí signál a za 5 minut se vypne taky. :)

Jinak co je otravný, tak třeba na YT, pokud se podle něj nic neděje a jede tam delší koncert, tak se to zastaví a čeká na OK. Ovšem tam je to o reklamách, že je asi nikdo nesleduje, protože přitom třeba vytírá podlahu a jen poslouchá. Ale není to pravidlo.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Jo, to zastavení přehrávání na TyTrubko mě taky pjekně sejří, když si to pustím jako kulisu ... ono to využívá šušeňky, mrcha jedna, zkus si to pustit na pozadí a něco na PC dělat - bude to hrát furt. Jak ale necháš hlodafce a klábosnici v klidu, za cca půl hodiny se to stopne, mrdka jedna nenažraná ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#14 Příspěvek od davemh »

Já tohle nezažil, mně trubka funguje, dokud nedojde baterka, tedy i 3-4 hodiny v kuse. Samozřejmě když video dojede na konec, pak se ntb po chvíli uspí, ale to je dané nastavením win.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak na noťasu se asi patrně pořád něco děje, těží se bitcoiny, vir šifruje soubory, ale na TV nic takovýho není a tam to vysírá.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Poradna“