GES skončil (insolvence)

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#121 Příspěvek od Sendyx »

Pamatujete někdo integráče, značené azbukou, tuším 12 až 18 nožek z tenkého zlaceného pásku, rozteč 2mm, spodek bílá keramika, vršek prolisovaný niklovaný plech nebo co to bylo, vývody po obvodu jako u DIL ale nezahnuté? Vždy to bylo v PCB osazeno obdélníkových výřezech, takže ty vývody, dlouhé snad 5mm, hezky seděly na fólii plošáku. Kolega měl celou bednu takových plošáků, bohužel obvody neměly jiný potisk než nějaké kódy - pár bukvic a 1-2 číslovky, někdy nějaký znak.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#122 Příspěvek od EKKAR »

No to byly právě tyhle "keramo-zlacený skoroSMD", původně se měly dávat do výřezu v DPS a vývody měly bez ohýbání lehnout na cestičky dotažený až k okraji těch výřezů. Série TTL byla K133, CMOS K561 nebo 564 atd ... Po tý první čtveřici následovaly 2 písmena, který určovaly skupinu (hradla, čítače, dekodéry, budiče ...) - samozřejmě všecko v azbukvicích - a končilo to jednou až dvěma číslicema, který určujou ten jeden konkrétní typ.
Příklad - K155ЛА3 znamenalo:
- K155 = série TTL v provedení pro standartní klimatický prostředí, pouzdro DIL;
- ЛА = skupina "hradla";
- 3 = 4x obyčejný hradlo NAND, kombinace ЛА3 pak znamenala "4x NAND hradlo" ve všech technologiích bez ohledu na to, jestli to je TTL nebo DTL nebo CMOS;
Ten samej čip zapouzdřenej v tý keramice s pozlátkem potom měl sérii K133 (neboli celkově K133ЛА3), CMOS-ovej ekvivalent 4011 pak byl K561ЛА3 atd.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#123 Příspěvek od Sendyx »

Karle, ale tyhle co pamatuju měly rozteč vývodů jen 2mm, je to doopravdy ono?
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#124 Příspěvek od EKKAR »

Ne, neměly ani ty 2mm, měly 1/20" neboli 1,27mm.
Já to někde vyšťárám a nafotím s kouskem metru ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#125 Příspěvek od Sendyx »

Nějaké ty 1,27mm s TTL a CMOs uvnitř pamatuju taky, ty měly myslím kompletní potisk a mám je ještě někde jako ukázku. Ale ty s roztečí 2mm byly větší pouzdra.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#126 Příspěvek od patrikvarga »

Přílohy
К1УС191.jpg

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#127 Příspěvek od Hydrawerk »

Tak se mi zdá, že prodejny GES už neotevřou. https://isir.justice.cz/isir/ueu/eviden ... F21FACFDE6
I když insolvenční řízení se potáhne ještě dlouho.
Kde asi skončily ty zásoby elektronických součástek a podobnýho vybavení? Na aukru jsem zatím nic neobjevil.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#128 Příspěvek od warp »

Hydrawerk: pokud to už nìkdo nerozkradl, tak by mìly být uložené v nìjakém skladu konkurzního správce. Pøípadnì posloužit k vyrovnání závazkù formou dražby/prodeje, pokud již nejsou tøeba znièené.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#129 Příspěvek od Hydrawerk »

Dnes jsem jel autobusem okolo brněnského GESu. Prodejna je asi celá vyklizená, regály se zdají být pryč. Zmizely také vývěsní štíty.

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#130 Příspěvek od pospisjak »

Dnes jsem chtěl doplnit zásoby o pár lisovacích ok a blbostí za 200,- , padla volba na Hadex kvůli levnému poštovnému přes Zásilkovnu. Naházím to do košíku a ono prd, Zásilkovnu zrušili a je tam 115 Kč za PPL :? :| :(
Jsou na nejlepší cestě jít za GESem.

Trubková oka, dvoulinka, svazkovací ochranná spirála na 8 mm svazek, schlemmer trubička...
Tohle nechápu, TME taky zrušilo Economy a navíc ty jejich minimální množství, v GME jsem těch pár položek ani nedal dohromady, psycho.
Nevíte někdo o e-shopu s podobným sortimentem, jak GES a rozumným poštovným (klidně ať to dojde za týden)?

Edit: mají to v k&v elektro
Edit2: tak houby, oka lisovací 6 mm^2 M6 min 100 ks, to do Marsky nenarvu

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#131 Příspěvek od Hydrawerk »

Brněnský bývalý GES je skutečně vyklizený. Zdi jsou nově vymalované. Asi čekají na nového nájemce.
Přílohy
ges 4-2022 pic03.jpg
ges 4-2022.jpg
ges 4-2022 pic02.jpg


Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#133 Příspěvek od kovka »

Web Hadex dnes:
"DOPRAVA při fakturované ceně zboží do 1500 Kč
Osobní odběr ve výdejním místě Zásilkovna 75,– Kč, dobírka 95,– Kč "
V pondělí si jdu vyzvednout balíček na zásilkovnu.
Kvůli délce 1m u hliníkového profilu, jsem jindy musel volit PPL.

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#134 Příspěvek od pospisjak »

Ano, je to tak, zapátral jsem proč: Vyhodil jsem z košíku 13mm schlemmer (automotive chráničku) a Zásilkovna už jde vybrat. 10 m už automat naznal, že se nevejde do balíčku.

Tak OK, aspoň, že ten Hadex má normální poštovné.
Jen ten výběr dopravy je naprogramován trochu nešťastně. Mnohem lepší by byla volba Zásilkovna zašedlá a hned mě to trkne, takhle, když zmizí úplně z výběru, vypadá to, že tahle možnost není a nebude.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#135 Příspěvek od Sendyx »

Údajně se schyluje k prodeji zásob, snad má být vše v nějakém provizorním skladu v Plzni?
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Odpovědět

Zpět na „Součástky“