kalibrace dronu - co je "geomagnetická korekce"?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Lukas-Peca »

Habesan: lidar to mělo, tento konkrétní model jen zepředu, lepší i ze stran. Ale při selhání stabilizace byl houby platný, dron se rozletěl do strany, jako by se klouzal po šikmé ploše, a při rychlosti několik m/s by ho před nárazem do zdi ten lidar stejně nezachránil.

Jinak to byla hezká hračka, bavilo mě s tím lítat, ale vzhledem k ceně se člověku při obsluze ovladače trochu potily ruce. Majitelka s ním několikrát vletěla do větví, v tom případě se dron prostě vypnul a z výšky několika metrů spadl na zem. Kupodivu to vždy odskákalo jen to tělo nebo vrtule. Motorky byly taky ty s oběžným rotorem jako v Tesle B4. V dronovi byl asi hodně výkonný procesor s mohutným větrákem a dost kvalitní kamera. Bez té bych se i obešel, víc mě bavilo lítat než fotit.

Kolega si koupil ještě dražšího drona, že si s tím bude natáčet své výlety za exotikou, ale když se mu jednou nad mořem vybil a málem těch cca 30 000 Kč utopil ve slané vodě, tak to radši prodal.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#17 Příspěvek od sr71 »

Artaban001 píše:Tak to máš fakt nìco vìtšího. Já lítával s tou nejlevnìjší tøídou.....A gyroskop se kalibroval po každým zapnutí...
mám i levný Syma X5C (už pøes 7 let a kupodivu s nìjakou základní údržbou stále funguje) a tam ta kalibrace gyroskopu probíhá po zapnutí a pøišlo mi zajímavý že kalibrace nikdy neprobìhne pokud je dron držen v ruce, musí být položen na nìèem - asi proto že pøi držení v ruce sensor zaznamená i nepatrné vibrace/chvìní a nedovolí dokonèení kalibrace

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Ano. Potřebuje výchozí vodorovnou polohu, kterou si po kalibraci zapamatuje. Pak jej ale šlo odstartovat i z vyhození do vzduchu. Jeden mi zůstal na stromě, druhý, to byla Syma mi upláchla neznámo kam a ten třetí, což byl nejmenší, tak jsem s ním lítal do doby, než vysadil jeden motorek - stejný jako je v mobilu na vibrační odezvu. Když jsem ten vadný motorek rozebíral, tak jsem našel ubroušený kartáček. Hodil se ten silný malý válečkový magnet.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“