Dvoupásmová reprosoustava s repro TESLA - návod na stavbu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

Dvoupásmová reprosoustava s repro TESLA - návod na stavbu

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zdravím - loni jsem někde našel návod na stavbu dvoupásmových reprobeden s repráky TESLA, myslím že ARV 161 a basákem si nejsem jistý ARN6604(?). Stavba byla provedena ve vysoké sloupové bedně a vevnitř byla ještě šikmá přepážka a samozřejmě tumení, mělo to i svůj název a myslím že byla i další třípásmová s dalším pořadovým číslem. Myslel jsem si, že ji zkusím ze zvědavosti realizovat a HLAVNĚ !, že si ten název budu pamatovat (blbec). A NIC, tuší někdo o co asi jde?

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#2 Příspěvek od Ruprecht »

Monolog, AR A 8/89/307 reprosoustava MONOLOG - 2 pásmová, HiFi
https://www.belza.cz/audio/speakers.htm
http://www.inzerce-cz.cz/elektro/sloupo ... 92365.html
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
POKEC
Příspěvky: 1
Registrován: 28 říj 2018, 02:00
Bydliště: Svitavy

#3 Příspěvek od POKEC »

TESMAX 61,audioweb.cz Autor Antonio ARN5604ap+ARV161
Třípásmová má ozn.TESMAX 861.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od jardafiala »

Ruprecht - dík, tuhle jsem nemyslel ale taky mě zaujala.
POKEC - To je ONO! Proč jsem si myslel, že si budu pamatovat TESMAX? Asi že je to snadné na zapamatování, no není. takže DÍK.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

Sice "mimo mísu" :oops:

Původně jsem si myslel, že to byly taky dvoupásmovky, ale byly to nakonec třípásmovky (kdo si to má po 50-ti letech pamatovat) - taky kdysi stavebnice z Elektroniky Pha (Svazarm).
Byly to raritní reprobedny - vlastní bedna byl polystyrenový výlisek, polepený umakartem s dezénem dřeva 8O
Jsou to tyto reprobedny - RS 20

Obrázek

Tady je třeba několik jejich fotek (než budou smazány - aukro). Nesprávně uvedeno jako výrobek TESLA!
Byl na ně vydán stavební návod (ten se mně nedaří na NETu najít) podobně jako k jiným výrobkům (či stavebnicím), vyvinutých HIFI-elektronikou - jako příklad: transiwat TW40.

EDIT:
Tak byly nakonec i dvoupásmovky: RS 21 Junior /ARZ66x (později ARN66x) + ARV161-168/ - http://www.repromania.net/forum/viewtop ... f=9&t=3049
Přílohy
Reprobedny RS20.
<br />Korpus jako výlisek z polystyrénu :o
Reprobedny RS20.
Korpus jako výlisek z polystyrénu :o
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

Já budu pro bývalého spolužáka ze základky, dělat asi tak stolitrové bedny s osazením z 50. let:
Basy budou naprosté exoty ARO731 (to je účinnější verze ARO711, ale s velmi divnou AlNiCo podkovou a popravdě vůbec netuším, kde se taková věc dá sehnat a za kolik..?. Středy budou vždy sametově příjemné ARE538 (úplně první elipťák ze "staré" řady, ale s malou mezerou a feritem) - a výšky budou údajně nikdy nepoužité ARV231. S AlNi magnetem a dělené až kdesi na 7kHz/18dB-okt, aby nezkreslovaly.
Vážně netuším, kde se dá přijít k nikdy nepoužitým a ještě exotickým ARO731, nebo k nepoužitým výškáčům z poloviny 60.let...?
Ty ARO731 jsou například až tak nechutně citlivé, že se stačí ochomejtnout s trafopáječkou někde z 30cm a ten krám už vrčí.
Budou to poněkud úchylné bedny k poněkud úchylně upravenému, elektronkovému zesilovači AZS021. Lidi mají různá přání a i různé úchylky. Každý jsme nějaký, že...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#7 Příspěvek od sinclair »

Ty RS20 sice rarita určitě jsou, ještě větší rarita jsou ty, co se ještě nerozsypaly - ale osobně vůbec nejsem přesvědčen o tom, že to byl dobrý nápad.
V éře bigbítu posadit na středy jen 3W reproduktor a přilepit ho natvrdo lepidlem, to mi vážně jako dobrý nápad nepřijde :D

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#8 Příspěvek od Kremik »

Pokud do toho elipťáka půjdou opravdu jenom středy, tak vydrží dost...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“