Strunová - nestrunová sekačka na trávu.

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Strunová - nestrunová sekačka na trávu.

#1 Příspěvek od Celeron »

Vážení, nepoužíváte někdo "modernizovanou" trimovací sekačku na trávu, co má místo bubínku se strunama závěs na dva elektrikářský stahovací pásky, neboli bindry? Zajímá mě jakou to má s 5-8 mm širokejma páskama životnost. Ty bubínky na strunu je vynález, buď to pořádně nefunguje při potřebě vysunutí utržený struny a namotat a nasadit novou strunu je strašnej opruz.
Cvaknout dva pásky a nasadit nový je záležitost na půl minuty.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#2 Příspěvek od Ivan_01 »

životnosť? po prvú skalu alebo obrubník. Závisí od materiálu zdrhovačky, tie mäkké vydržia o chlp dlhšie, krehká sa odlomí tesne v ohybe pri spone

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#3 Příspěvek od Devo70 »

Nič lepšie ako strunu na bubienku s automatickým vysúvaním a následným orezom nepoznám. Je to overené, bezpečné, jednoduchá obsluha. Až na tú výmenu struny.
Mám automat aj poloautomat. Poloautomat viac šetrí strunu, ale dnes sa už asi nevyrába.

Verzie so sťahovacími páskami a plastovými nožmi sú akurát na oblbovanie zákazníkov. Nakoniec aj tak skončia u klasiky so strunou.
-ST-

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#4 Příspěvek od sr71 »


Naposledy upravil(a) sr71 dne 03 kvě 2022, 22:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#5 Příspěvek od dred »

Binderky som použil na obyčajný bubon 2x - najprv že hrubšie - odfrkli hneď pri brnknuti o betón, potom tenučké - tie vydržali trochu dlhšie... - ale aj tak je to naprd.
Silón je silón
Naposledy upravil(a) dred dne 03 kvě 2022, 22:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Ještě se dá z Číny koupit pevná strunová hlava odlitá z Al slititny. zespodu má velkou matici, ta se povolí a vloží se 3 kusy struny. Při použití kvalitní struny s tím posekám zahradu 1600m². Výhoda je, že je struna nízko nad terénem, u automatické hlavy je o dost výš a manipulace je daleko méně pohodlná. Po té, co jsem postupně zničil 3 plastové automatické hlavy, jsem přešel na tuto a přijde mi to o dost lepší. V hodně kamenitém terénu ale struna bude odcházet rychle.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#7 Příspěvek od doktor365 »

Zkoušel jsem různé pásky. Za plotem kde jsou i kameny to také nevydrželo. Teď používám lanko co se používá na kolo třeba na brzdu. Konec zaletovaný aby se netřepil, uvnitř bubínku uchyceno na čokoládu. Bere i nálety :D . Musí být kratší než je ořezávací nůž na strunu v krytu. Jede již několik let.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Doktore, rozumím tomu správně že jsi vyhodil vnitřní bubínek a to lanko máš protažený oběma dírama s dutejma nýtkama po struně a posichrovaný proti odstředivé síle vnitřkem čokolády? To by mohlo makat s dost dlouhou životností. Nezkoušels prostrčit místo lanka pružinovej drát cca 0,8-1 mm?
To lanko se časem nerozplete když se asi naruší povrchové vrstvy?

A propo, koukám, že nejsem sám, kdo zkusil ty bindry. Já teda nezkusil, jen jsem se zeptal. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

Nechcel jsem to psát, ale budiž: Došla mi struna v nějaké benzínové strunové sekačce, tak jsem tam dal prádelní šňůru s ocelovým jádrem - té neubylo ani o kousíček a když jsem lehce štréchl o taras, tak to bylo skoro jako flexa. Silon je tam jako pojistka, nedokážu si představit, co by takový ocelový lanko udělalo s hlavou sekačky, kdyby to zavadilo třeba o skrytý sloupek. Takže i když to funguje skvěle, tak to nedoporučuju - a ty rádoby sekačky s panduit páskama, jako sekací element, podle mě je to hračka pro děcka.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#10 Příspěvek od doktor365 »

Celeron píše:Doktore, rozumím tomu správně že jsi vyhodil vnitřní bubínek a to lanko máš protažený oběma dírama s dutejma nýtkama po struně a posichrovaný proti odstředivé síle vnitřkem čokolády? To by mohlo makat s dost dlouhou životností. Nezkoušels prostrčit místo lanka pružinovej drát cca 0,8-1 mm?
To lanko se časem nerozplete když se asi naruší povrchové vrstvy?

A propo, koukám, že nejsem sám, kdo zkusil ty bindry. Já teda nezkusil, jen jsem se zeptal. :)
Jo mám to protažené skrz ty nýtky. Drát jsem nezkoušel.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Mel jsem pred casem brigadnika ktery nemel lepsi napad nez dat misto struny odelove lanko. Nasledne pul dne tahal kousky ocelovych dratku z nohy. :-)
Za mne urcite nedoporucuju.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#12 Příspěvek od doktor365 »

termit256 píše:Mel jsem pred casem brigadnika ktery nemel lepsi napad nez dat misto struny odelove lanko. Nasledne pul dne tahal kousky ocelovych dratku z nohy. :-)
Za mne urcite nedoporucuju.
Já to používám jen kolem plotu u cesty parkrát za rok. Sekám v holinách.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Typek sekal v kratasech a protoze mu trava litala na nohy, vsiml si toho az zacla valit krev :-)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#14 Příspěvek od starecd »

Já jsem si pořídil ještě jednu cívku a v pohodě. Pokud struna dojde nebo je nějaká porucha, jen přehodím a v pohodě. Jen je problém s těmi kroužky, které drží strunu, rychle se proříznou.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#15 Příspěvek od Devo70 »

sr71 píše:
Devo70 píše:Mám automat aj poloautomat. Poloautomat viac šetrí strunu, ale dnes sa už asi nevyrába.
jak to přesně funguje? u poloautomatu se struna povysune ťuknutím o zem tak aby se stlačil střed cívky se strunou, to jsem viděl. A automat funguje jak?
Automat je s ťuknutím o zem. Poloautomat musím rukou vrch hlavy povytiahnuť a potočiť.
U automatu mi hocikedy vysunie oveľa viac struny ako treba a oreže. takže si to dávkujem tiež ručne.
-ST-

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“