GoGEN TVL32127DLCRR - Nejde podsvit

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

GoGEN TVL32127DLCRR - Nejde podsvit

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím přítomné. Soused mi donesl tento televizor že zvuk mu jde ale obraz nejde. Hned mě napadl vadný podsvit. Sundal jsem zadní kryt, odpojil káblik od podsvitu a napojil LED tester. Na můj údiv se podsvit rozsvítil tak jsem dal nazpět konektor pro napájení podsvitu a televizor jsem zapnul. Rozblikala se červená dioda pak zhasla ale podsvit nenaběhnul, když jsem baterkou zboku posvítil na displej tak bylo něco málo vidět takže obraz šel. Při opětovném zapnutí jsem vzadu sledoval přes otvory v šasi že podsvit probliknul během náběhu ale svítit nezůstal. Zkusil jsem měřit napětí na tom konektoru co napájí podsvit no a stala se mi nemilá věc že se hroty dotkly navzájem, zajiskřilo se a byl konec.
Na zdrojové desce odešel do křemíkového nebe tranzistor pro regulaci LED podsvícení Q103 FDD770N15A. Označení zdrojové desky VESTEL je 17IPS11. Schéma je zde VESTEL 17IPS11 SCH.
Podle mě ten podsvit je vadný, ta zkouška tím testerem myslím není až tak přesná, co říkáte na to vy zkušenější.
Dneska už panel rozebírat nebudu po tom co jsem si přidělal starostí, jsem sám na sebe nas..ný.

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od kodl1 »

Podsvit je vadný. Ten tester nemá ochranu která by ho vypla jako LED driver v TV. Pravděpodobně bude nějaká doida zkratovaná, tím se zvýsí napětí a ochrana to vypne, ale obvod není přerušený proto to testerem lze rozvítit.
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#3 Příspěvek od Ivan_01 »

pri skratovanej dióde (pár kusov, samozrejme že nie všetky) podsvit nevypína, ani pri Gogenoch. Práveže niektorá LED bude prerušená a to sa prejaví až pri nominálnom prúde podsvitom, ktroý ten tester nedodá a tým pádom neodhalí.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

Děkuji za vaše odpovědi a ujištění že ten podsvit je skutečně vadný. Dnes objednám ten spálený tranzistor a také podsvit podle typu panelu, risknu to neboť doma opravdu nemám již kousek místa kde bych to mohl nechat rozložené. Na Ali jsem našel tento a i podle některých videí na YouTube se LED lišty zhodují. Není to zas až tak velká položka, hlavně aby na tom zdroji nebylo odpálené toho víc.
Přílohy
Typ panelu
Typ panelu

Uživatelský avatar
jojo4
Příspěvky: 233
Registrován: 20 říj 2011, 02:00
Bydliště: Novohrad

#5 Příspěvek od jojo4 »

No ešte môže byť odpálený MP3394

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#6 Příspěvek od Ivan_01 »

podla typu panelu tam je osadeny 2 ks 17DLB32NER1 ETI20180927, 11LED 575mm dĺžka. Ten z Ali čo si da,l je OK

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od bumbo »

Položka to opravdu není velká,ale to poštovný,to je síla.To jsou tam podstatně levnější.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od otakarv »

Nevím co tam máš Ty ale já na Slovensko mám poštovné zadarmo.
Free Shipping
From China to Slovakia via China Post Registered Air Mail
Estimated delivery on Jun 03
Pokud bych si zvolil toho druhého přepravce tak pak je to pálka.
Shipping: € 38,08
From China to Slovakia via Fedex IP
Estimated delivery on May 26
Nyní jsem si zvolil Českou republiku a tam to poštovné je skutečně velké.
Shipping: CZK 945.91
From China to Czech Republic via Fedex IP
Estimated delivery on May 26
A ten druhý přepravce.
Shipping: CZK 1,068.10
From China to Czech Republic via DHL
Estimated delivery on May 26

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#9 Příspěvek od bumbo »

Tak to se omlouvám,nevšim jsem si že to je na Slovensko.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

Tak jsem se konečně dostal k výměně toho podsvitu + toho spáleného tranzistoru. Zároveň jsem hned nastavil menší proud LED podsvitem, bylo tam přerušených 5 LED diod. Do nekonečna jsem počítal, hledal vhodné rezistory až nakonec jsem udělal to že jsem našel jeden 39,2KΩ, na něj jsem napájel 10KΩ což činí nějakých 7,96KΩ zhruba 8KΩ + 4,7KΩ +0,5 =13,2KΩ. No podle vzorce I led(mA)=800 x 1,22V/(R set + 0,5)KΩ mi to vyšlo na nějakých 73,9mA.
Tranzistor jsem objednával z Avelmaku a místo FDD770N15A mi poslali MDD1051. Tak jsem jej osadil. Co se mi ale nešťastnou náhodou stalo že při rozebírání paneli jsem zavadil displejem a kousek se mi odlomil. No nic, vyměnil jsem podsvit který jsem předem odzkoušel a byl v naprostém pořádku. Poskládal panel i s tím ulomeným displejem a zkusil zapnout. červená LED-ka 7x zablikala ale panel se nerozsvítil. Nakonec nešel TV zapnout už vůbec. Odšrouboval jsem zdrojovou desku s označením 17IPS11, proměřuji vyměněný tranzistor a ten je opět v kopru. Co mohlo způsobit jeho opětovnou destrukci, že by IO U103 MP3394?

Mimochodem nemá náhodou někdo doma panel do tohoto televízora kde má spálenou elektroniku? Soused mě asi přizabije i když toto on nepochopí že se to může stát každému, je to velice křehká věc takže stačí malá nepozornost a je problém na světě.
Přílohy
Panel z TV Gogen
Panel z TV Gogen
1662487230585 – kopie.jpg
1662487131840 – kopie.jpg

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od otakarv »

Já si myslím že když je panel poškozený a tím nefunkční tak už asi se nemá cenu hrát s výměnou nového tranzistoru FDD770N15A nebo MDD1051 a také IO MP3394. Jedině že by někdo měl tento panel na prodej.

Uživatelský avatar
kisangalom
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 10
Registrován: 07 zář 2022, 02:00

#12 Příspěvek od kisangalom »

ty vole to mi povedz ako sa ti podarilo hentak rozbiť panel ? - podotýkam malý 32 palcový panel. to si tam rval kladivom alebo máš v okulároch sklá od popelníka ?
.. takýmto rádobým "domacim kutilom" by som dal odťať paprče u samých lakťov.. byť majiteľom onej telky tak ti to dám k náhrade v plnej výške !!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od workhard »

Borec, první příspěvek a hned je chytrej až na půdu :lol: :lol: :lol:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Už tady byli takoví dva. Nebo ti samí? :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od workhard »

Že by identita č. 3?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“