Video Panasonic NV-FJ615 problémy s mechanikou

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

Video Panasonic NV-FJ615 problémy s mechanikou

#1 Příspěvek od stasek »

Dobrý den přeji. Vnuk mě dotáhl toto video s tím, že se mu po zapnutí a vložení kazety rozběhne vpřed, nejde zastavit, nereaguje na spínání posuvu vpřed, zrychleného posunu vpřed i vzad a nejde vyhodit kazeta. Obraz taky nejde.Tak jsem to rozdělal a jeho informace se potvrdily, obraz jsem nezkoušel, nemám kabel k televizi. Kazeta jde vyhodit jen když je sundaný kryt (asi nějaká součástka citlivá na světlo.) Ten obraz mě zatím netrápí, spíš mě vadí to blbnutí mechaniky. Tak kdyby někdo věděl, na co se zaměřit, byl bych rád. Díky
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PotPalo »

Že by rotačný enkodér? Nejakú chybu to nepíše na displeji?

To točenie dopredu a nereagovanie je zrejme normálne, Panasoniky to po chybe robia. Svetlo môže oklamať koncový senzor takže si to myslí že páska je už na konci.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#3 Příspěvek od vasekpetr1 »

Když tak na Táni je manuál, mohlo by tam třeba být i nastavení kol mechaniky... :wink:

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

MODE přepínač, prasklá spojka motoru co otáčí MODE kolem..., nebo prostě jen po letech nefunkční mikrospínače tlačítek.
Jakou chybu píše na displeji?
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od stasek »

Tak teď to po zapnutí zase fungovalo, kazeta šla vyhodit i při zakrytování. Na displeji je CVC VCR. Před zapnutím posuvu vpřed je tam jednička. Rychlý posuv vpravo jde jen když držím tlačítko posuvu, vlevo jde i po jeho vypuštění. Dělá si to co chce. Budu se snažit najít ten mode spínač, nejspíš to budu muset celý rozdělat.
Tipuji taky na nějakou umělohmotnou součástku, co praskla. On to vnuk používal na čištění kazet od plísně a do poslední chvíle mu to fungovalo.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Ta jednička na displeji je číslo předvolby - tlačítky -program+ si to číslo můžeš měnit, to není teď k ničemu.
CVC je zapnutá funkce crystal video clear, je to jakýsi reduktor šumu v obrazu, ale uspokojivě funguje jen s novou kazetou u málo jetého videa. Jinak je lepší tuto funkci v menu vypnout.
Na mechanické problémy taky nemá vliv.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od stefan31 »

Zbytoène to trápiš, samo sa to neopraví.... predný panel musíš demontova￾, odpoji￾ všetky ploché vodièe od mechaniky, po odskrutkovaní troch "èervených" a dvoch "zlatých" skrutiek sa uvolní mechanika - vytiahnú￾ opatrne kolmo hore (môže ís￾ ztuha) - treba skontrolova￾ polohu všetkých dielov, èi sú v správnej polohe - je použitá mechanika typu Z a je k nej samostatný servisný manuál. Mode switch bude pravdepodobne na základnej doske (mal by by￾ vo východzej polohe) treba ho odspájkova￾, rozobra￾ , vyèisti￾ a namaza￾ vhodným prípravkom, napr. DeoxIT D100L. Neviem, aký typ je použitý v tomto videu, ale niektoré Panasonicom používané switche sú rozoberate¾né dos￾ problematicky, pretože západky sú na obidvoch stranách dielov a na rozobratie je dobré použi￾ ïalší pár šikovných rúk. Ak ho vyberieš, tak ho nafo￾ .... ak sa vyèistenie podarí, založ spä￾, vlož mechaniku a odskúšaj všetky funkcie - samozrejme všetky mechanické diely musia by￾ v "správnej" polohe, aj Mode switch ešte pred opätovným založením mechaniky. Ak by bol problém, lepšie je nafoti￾ a da￾ sem...

Stefan31

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#8 Příspěvek od jardafiala »

Posledně jsem si ze zvědavosti přinesl od popelnic video, mechanika se chovala podivně. Tady stačilo očistit jakýsi plastový průhledný trn zasahující do dráhy pásku (nevím jak to lépe popsat a video jsem poslal dál) a bylo po závadě.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

stasek píše:na čištění kazet od plísně
No nadhera... pak po tydennim drbani zjistis ze tim co delal znicil videohlavu a pujde to do SD....

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#10 Příspěvek od stasek »

Tak jsem se snažil demontovat přední panel a nepodařilo se. Mechanický díl držel na 3 zlatých šroubech, ty povolit šly ač velmi těžko a dále na červeném šroubku, se kterým jsem nehnul a zprasil o jeho hlavu šroubovák. Tak jsem zkoušel oddělat spodní plechovou desku a taky nešla. Držela za boční pérovací záchyty, ty nebyly problém, ale ještě za část k čelnímu panelu a to nešlo. Je to na prd, když není k tomu postup, jak to nemontovat. Takže jsem se samozřejmě ke spínači módu nedostal a tím i nepokročil. Nechám to ještě chvilku uležet a pak to půjde do SD. Každopádně děkuji všem za příspěvky k tomuto tématu.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Tiez som mal problem s povolenim cervenej skrutky:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=82343

Uživatelský avatar
Monogatari
Příspěvky: 100
Registrován: 03 pro 2017, 01:00
Bydliště: Holešov

#12 Příspěvek od Monogatari »

Až ho poneseš do SD, tak k němu prosimtě přilep izolepou ovladač. Kdo má furt shánět ovladače k videím ze sběru.. 8-)

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od stefan31 »

to Monogatari:

Kiež aby ￾a všetci vyhadzovaèi videí vyslyšali ....

to stašek:

V servisnom manuáli je predsa postup na demontáž všetkých dielov, ak nemáš, pošlem na mail ....


Stefan31

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#14 Příspěvek od stasek »

Stefan 31:
Pokud můžeš, tak prosím pošli ten návod. Ještě bych to zkusil. Díky.
Blanar1@seznam.cz
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od stefan31 »

Odoslané....

Stefan31

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “