Samsung VP-D101, obecné potíže...

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

Samsung VP-D101, obecné potíže...

#1 Příspěvek od DiGiCo »

Rád bych se zeptal zkušenějších na některé detaily ohledně této kamery (resp asi i jiných digi kamer). Koupil jsem z druhé ruky tohoto Samsunga a nejsem právě spokojen s tím, jak funguje. Za prvé je víceméně nemožné natočit s kamerou cokoli venku, kde je teplota kolem nuly nebo trochu pod nulou - ačkoli se kamera tváří, že nahrává, nenahraje se nic. Další problém je, že občas nedokáže napoprvé přehrát sama po sobě záznam - buď se objeví jen modrá plocha, v lepším případě obraz s pruhy a až po několika minutách se obraz ustálí. Krom toho i za dobrých světelných podmínek se mi záznam z této kamery zdá neostrý, s výraznými barevnými fleky od digitalizace. Je správná moje doměnka, že je hlava na konci svých sil? Výměna je asi nerentabilní, že...? Nechce se mi kameru hned rozebírat a zjišťovat co a jak, tak se ptám - kdyby dokázal někdo říct, čím mohou být uvedené potíže způsobené, budu rád :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Bola hlava vobec niekedy vycistena?

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od DiGiCo »

Hlavu jsem samozřejmě zkoušel čistit, nemám tedy čistící kazetu, takže klasika - vatový tampónek navlhčený v izopropylu. Trochu to pomohlo, dá se říct, že po vyčištění kamera funguje o něco lépe, ale i teď je často nemožné přehrát záznam hned napoprvé, je potřeba nechat kazetu běžet a třeba po 10ti minutách se obraz ustálí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

A ostatne casti mechaniky su ciste? Nie su nahodou gumove casti opotrebovane? Dalej ma este napadaju vyschnute elyty.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#5 Příspěvek od SIDTIM »

Ta vata není zrovna nejrozumější pro čištění bubnu, vlákénka se rády zachytí za vlastní hlavička a někdy tam i zůstanou.. :(
Raději seprané jemné plátno, ten izopropyl je OK. V horších případech lze použít i třeba toluen a aceton.
Podle popisovaných projevů by opravdu bylo vhodné kouknou na PD, čistotu a stav kladky, rovnoběžnost prvků, posuv pásku. Také nastavení sync. hlavy nemusí být OK, tracking "dlouho hledá".
Ať se daří! :)
..a co shoří, nezhnije..!

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“