Požár autobusu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

Požár autobusu

#1 Příspěvek od MiraSt »

Přišlo mi video kde je to prezentované jako požár elektroautobusu. Ale mi se to nějak nezdá. Spíš bych tipoval, že to jsou tlakové láhve.
https://youtu.be/uHlec8iznC4
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Guggy
Příspěvky: 66
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#2 Příspěvek od Guggy »


Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#3 Příspěvek od MiraSt »

Jo, díky za vysvětlení.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Tohle video mi taky prislo snad od 3 lidi s tim, ze je to elektromobil a jak jsou nebezpecne apod. Driv jsem znamym co podobne fejky siri obcas napsal at ze sebe verejne nedelaji pitomce. U nekterych to pomohlo a prestali takove dezinformace sirit, no a ten zbytek pitomiu se bud urazil, nebo jsem dal jejich adresu do spamu a mam od sracek vicemene klid :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ano, je to plyn. Elektricke horia takto: https://www.youtube.com/watch?v=5r-yN8SugWM

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#6 Příspěvek od Hydrawerk »

Elektrobus je peklo na kolečkách. :( :(

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Moc pěkný! Jestlipak mají hasiči i velký vodní kontejnery pro autobusy jako pro osobáky?
Ten CNG je ještě lepší. Kdyby to fučelo jen dozadu, byl by to slušnej raketovej pohon. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#8 Příspěvek od houmr »

Hydrawerk píše:Elektrobus je peklo na kolečkách. :( :(
Ono obecně každý autobus, naftové nevyjímaje když zahoří, tak ve většině případů i dohoří. Není to tak dávno, kdy v Praze pravidelně hořely kloubové CityBusy, zřejmě na prošoupané vodiče od baterek. O 10-15 let dříve zase pravidelně hořely zájezdové Bovy. Solarisy zase pravidelně hoří od bufíku.
V Ústí zase solidně shořel trolejbus,..
Naštěstí obvykle vše hoří odzadu, a cestující vždy stihnou vystoupit.

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od sis2 »

V Brně v kopci do Kohoutovic taky před časem kompletrně zfajroval trolejbus... Zdálo by se, že tam pomalu nemá co hořet, ale zbyla jen plechová kostra.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Lukas-Peca »

Zbude ohořelá kostra a certifikát o nehořlavosti použitých materiálů :)

Jinak velmi zajímavá situace nastane, až nějaký takový elektrobus chytne v hale, kde bude podobných vozidel víc. Celkově by mě zajímalo, co budou hasiči dělat, až chytne obyčejný elektromobil v podzemních garážích.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#12 Příspěvek od houmr »

V hale hořel tuším elektrobus v Opavě. Shořelo pár dalších trolejbusů stojících vedle, ale podařilo se to nějak uhasit a k mému úžasu i přes hoření baterek a následným splodinám se podařilo uchodit i ty trolejbusy co také stály v hale a přežily to. Když se hasily baterky před mnoha lety v Roztokách, tak z těch splodin pak házely jiskru i plastové obaly jističů, všechno hliníkové dostalo dost zajímavou patinu a až na tři zavřené skříně všechno ostatní dojelo na katastrofální izolační stavy, které se nepodařilo žádným způsobem zvýšit.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#13 Příspěvek od MiraSt »

Ono stači jeden naftový autobus a třináct jich klekne. V Ostravě v devatenáctým. tady.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

sis2 píše:V Brně v kopci do Kohoutovic
Že by chytl od toho slavného pařezu?
sorry, ale nedalo mi to
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od PavelFF »

Klasické autobusy se rozhořívají přece jen tak nějak pomalu a z jednoho místa. Lidi obvykle stačí vystoupit.

Ale kdyby tento autobus byl plný lidí, asi by neunikl nikdo.
Nevím, jestli video není zrychlené, ale celý autobus byl v plamenech během strašně krátké chvilky.
https://www.youtube.com/watch?v=T71cVhxG_v4

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“