Síla napnutí řemene v Hertzech.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#16 Příspěvek od JirkaZ »

ransom:

ano, jistě, prostě přesně tak, jak jsem psal výše (o ceně atd.).

Ten přístroj stojí "pouhých" 2.100,- USD, nekup to.

Nebudu tady diskutovat o tom, zda se někomu vyplatí, nebo ne (pokud to bude dělat denně na kšeft, pak možná ano).

Mluvím o tom, že dementní výrobce nemůže udat napětí pitomého řemenu na vrata lidštějším způsobem a přispívá tak k tomu, že si každej na kdejakou blbost musí zvát "odborníka", kterému to patřičně zacáluje.

To jsme asi nechtěli (tedy já určitě ne).

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#17 Příspěvek od termit256 »

Proste je to mnohem presnejsi a spolehlivejsi metoda, ja nevim co na tom porad nechapes. Tvoji 3D tiskarnicku si napinej jak chces, ale pokud firme na blbem remenu visi cela linka kde kazda hodina jsou statisicove ztraty, chce mit remen naply tak, aby vydrzel vyrobcem uvadenou zivotnost a ne treba jeji polovinu.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#18 Příspěvek od JirkaZ »

Termite, já o voze, ty o koze.

Ale to je klasika, viď?

Asi fakt nemá cenu s tebou vůbec začít diskutovat, jak se tu čas od času (jinými slovy) píše.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

V návodu píšou o nějakým speciálním měřícím přístroji "tensometr"
Přílohy
mereni.jpg

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#20 Příspěvek od JirkaZ »

Artaban001:

no, tensometr je zde prostě obecné označení pro měřič napnutí a z uváděných jednotek vyplývá, že se jedná o měřič "rezonanční".

Já myslím, že k tématu už bylo řečeno snad všechno. Nebo se ti to zdá málo?

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#21 Příspěvek od ohryzek36 »

To je dobrý bordel, když tensometr je siloměr.

Měření napnutí řemenu frekvencí jsem už zažil, servisák brnkal na řemen a aplikace v telefonu ukazovala frekvenci - u nás to byly převody na X a Y osy CNC mašiny a frekvence byla někde okolo 100Hz, takže se dala změřit i nějakou freeware aplikací a nemuseli jsme řešit speciální příslušenství (které bylo na baterie, které byly zrovna vybité).

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#22 Příspěvek od Artaban001 »

Takže se to dá zjišťovat i mobilem... No pádný důvod k tomu, abych dostal služební dotykáč.. :-D
Takže závěr je takový, že se tento systém nejspíš běžně používá - dokonce jsem nakonec někde našel přímo k tomu určený měřidlo s IR optickou sondou. Bohužel ale jeho cena byla skryta.
když umí mobil obsluhovat HF s elektretovým mikrofonem, tak by čistě teoreticky šla ubastlit nějaká reflexní sonda, co by šla strčit do jACKu běžného smartfonu...?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Predpokladam, ze toho budes servisovat vacsie mnozstvo - v tom pripade by mal zamestnavatel kupit ten specialny merak. Napr. https://eshop.micronix.cz/merici-techni ... lt-tt.html

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#24 Příspěvek od JirkaZ »

Artaban001 píše:Takže se to dá zjišťovat i mobilem...
Kdyby sis přečetl všechny příspěvky pořádně, tak víš, že třeba Samsung Galaxy A52 tu uvedenou frekvenci (31 až 33 Hz) nedává...

A to je telefon střední třídy, žádnej čínskej šunt.

Jo, optickou sondu do audiojacku bych zkusil.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

JirkaZ píše:Termite, já o voze, ty o koze...
Jo, ty meles neustale nejake pitomosti o spiknuti vsech vyrobcu aby nekdo zbytecne nekomu caloval za presne mereni a ja se ti snazim vysvetlit ze to ma svuj opodstatnely duvod, coz ty z nejakeho zahadneho duvodu nejsi schopen pochopit a meles porad ty sve konspirace.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

No na alíku je od 5,5 s dopravou .....

Odpovědět

Zpět na „Poradna“