Start PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Start PC

#1 Příspěvek od markoni »

Někdy při startu pc systém původně 8.1 po dávných aktualizacích W10 se mi ukazuje tento po přihlášení tento obrázek co to je ? díky
Přílohy
IMG_20220527_171443.jpg

Uživatelský avatar
bobo99
Příspěvky: 60
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od bobo99 »

ještě bych to vyfotil z větší dálky a horším fotákem-ale jinak hezká modrá i po zvětšení nečitelné-bohužel

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#3 Příspěvek od jirkati »

Takhle některé pomalejší PC asi avizují, že probíhá aktualizace systému, případně antiviru. Mně to udělal PC když mi při večerním vypínání naběhla hláška "Nevypínejte počítač ...." a po pár minutách vypadla při bouřce elektřina v obci. Druhý den jsem čekal na plné naběhnutí PC snad 20 minut.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od markoni »

bobo99 píše:ještě bych to vyfotil z větší dálky a horším fotákem-ale jinak hezká modrá i po zvětšení nečitelné-bohužel
"Ještě chvilku"

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#5 Příspěvek od josef_novak »

Co to je "ještě chvilku"?
Nejspíš to, že máš "ještě chvilku" počkat.
Pokud si troufáš na instalaci čistých Win10, tak se možná stane to, že potom "ještě chvilku" nebudeš muset čekat.
To snad zvládne každý mamlas, který má plonkovní disk pro instalaci čistého systému a během hodiny bude moudřejší. Ten co to nedokáže, bude psát dotazy a bude čekat, že se to vyřeší samo, nebo případnou radou : "použij CCleaner, který vyčistí i zažranou špínu a vše vyřeší".

Uživatelský avatar
Jarek443
Příspěvky: 57
Registrován: 11 úno 2016, 01:00
Bydliště: Uherský Brod

#6 Příspěvek od Jarek443 »

Nemáš nainstalovaný Eset?

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#7 Příspěvek od sr71 »

Pøipojím se sem s dotazem na podobné téma: od doby co jsem z Pc odinstaloval Eset tak po nabìhnutí systemu je cca 80s prodleva než nabìhne Sí￾ové pøipojení (než zaène být funkèní internet). Dokud tam Eset byl tak byl internet funkèní ihned po startu systemu (mám Win7 a ten Eset jsem odinstalovával jejich speciální aplikací k tomu urèenou protože byl Eset zaheslovaný a neznal jsem heslo))

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hape »

Stejná hláška "Ještě chvilku..." se mi při startu počítače ukáže po některých aktualizacích. Zejména potěch, po kterých se opakuje dotazování na výchozí nastavení Edge a vnucování Office, nebo jak se ten kancelářský program Mikrosoftu menuje. S tím že to sou upgradované Win 8.1 to nemá nic společnýho, já mám čistou instalaci Win 10 Pro.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

Mám čistou instalaci desítek a při restartu (ne při zapnutí; mám aktivováno rychlé zapnutí) se mi to objeví taky. Neviděl bych to jako poruchu či závadu, je to zřejmě běžné chování systému.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Je to běžné chování systému. Stačí to omezit vypnutím spouštění programů, které nikdo nepotřebuje mít spuštěné hned po startu.
Mám tu W7 a na internet můžu za půl minuty po zapnutí PC (SSD).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“