síť LoRaWAN

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#46 Příspěvek od scorpions-cz »

Zítra, nebo pozítří(jak se poště poštěstí :lol: ) budu mít bránu, 2x vodoměr i ten malej měřáček.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#47 Příspěvek od scorpions-cz »

Tak mi dnes přišla brána, vodoměr a měřáček.
Vodoměr jsem zatím neřešil.
Pokusil jsem se nakonfigurovat bránu. Mám ji připojenou přes kabel LAN k internetu. Po pár pokusech tím malým měřáčkem vidím signál. Zarazilo mě, ale ( a možná to bude jen někde blbě nakonigurovaný) pokud odpojím bránu od internetu, nebo jenom odpojím switch od napájení a znovu připojím, tak se brána "nechytne". Vše se chová jako OK, ale měřák hlásí, že nemá v dosahu nic. Pokud bránu odpojím od napájení, tak je za chvíli vše OK.
No a teď k síle signálu:
Umím dobře měřit TV a SAT signál, ale v tomto se moc nevyznám. Pokud dám výše uvedený měřáček tak 5 cm od brány, ukazuje signál cca 0 až +3dB.
Teď mám měřák asi 20m od brány( ve stejné výšce) a signál -61dB. Nevím jestli je to OK.
Zítra zkusím dát bránu na půdu a půjdu po vsi lovit signál. ( jiná LoRa u nás není)

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#48 Příspěvek od piCZus »

U WiFi je -80dBm ještě v pohodě, spojení se většinou rozpadá kolem -100dBm, ale tyto hodnoty je brát jen jako orientační, každé zařízení to může měřit jinak a záleží na hodně okolnostech.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#49 Příspěvek od scorpions-cz »

No uvidím :lol:
Ve volným prostoru by to mělo mít dosah několik km a v zástavbě několik stovek m minimálně.
Zatím se trápím s tím, proč brána nenaběhne, když ji odpojím od internetu a zase připojím. Musím jí odpojit od napájení a pak znovu maká :evil:

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#50 Příspěvek od piCZus »

Po hardwarové stránce by se to obnovit mělo, ale co všechno se děje při spojení s Lora sítí, toť otázkou. Mohlo by se to obnovit až po nějaké době, kdy vyprší nějaká relace nebo platnost šifrovacích klíčů, jenže to jsou jen domněnky.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#51 Příspěvek od josef_novak »

Myslel jsem si, že budu testovat dříve, ale Číňani neskutečně zklamali (nedodání + výmluvy, že se zásilka ztratila). U jiného zařízení jsem šáhl vedle, to je pouze pro P2P spojení a ne pro síť LoRaWAN.

Bránu využívám nějakou dostupnou a zkouším posílat teplotu + vlhkost, což funguje viz. típnutý obrázek.
Přílohy
ttn-lora.png

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#52 Příspěvek od scorpions-cz »

Tak taky písnu.
Brána už jede konstantně. Nabíhá i po odpojení či výpadku internetu.( chyba byla samozřejmě mezi klávesnicí a zemí, čily v nastavení ) Data ze 2 vodoměrů jsou přenášena na cloud 2x denně. Vše po hardwarové stránce běhá spolehlivě. Jen aplikace od dodavatele má ještě nějaký mušky, ale ty se řeší :lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“