Nákupní taška na kolečkách LIDL

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

Nákupní taška na kolečkách LIDL

#1 Příspěvek od hajeklubos »

Zdravím Bastlírnu. Bohužel jsem nedal na blikání výstražného světla a zakoupil hliníkovou nákupní tašku LIDL za cca 1t Kč. Hodnocení vypadalo dobře, je ale otázkou kdo tato hodnocení píše. Deklarovaná zátěž 25kg je podle mě jenom zbožným přáním. Po asi pátém použití při zátěži cca 10kg praskly oba polohovatelné závěsy a vozík letěl ze schodů i s nákupem. Na obrázku jsou oba prasklé klouby. Při poměru páky asi 1:5 a zátěži v lomu síla plastu 3mm to nemůže udržet. Tak nastavitelný kloub funguje jako dokonalé kurvítko. Reklamace nemá smysl, výsledkem bude, že jsem to přetížil. Na druhou stranu, pro bochník chleba a 3 rohlíky nebudu jezdit s vozíkem.
Musí to něco vydržet.
Do hliníkových trubek jsem nasunul 7cm dlouhé vložky z tvrdého dřeva o průměru 20mm a šišojd 16x25mm opracovaný do tvaru pásovou bruskou. To zabrání splácnutí profilu při utahování šroubů. Z Fe pasovinky 16x3mm jsem nařezal 250mm dlouhé kusy a najednou odvrtal 4 x díra pr 5,5mm a to 15mm od konce a další s roztečí 33mm. Stáhnul jsem všechny pásky šrouby k sobě a upnul 80 mm od kraje do svěráku. Paličkou jsem ohnul (na výšku) asi na 15stupnů. Vznikne taková hokejka, která ti prodlouží rukojeť asi o 50mm. Vozík ti nebude najíždět na paty, což původně dělal. Chtěl bych teď vidět toho borce, který by tyto valcajzny ohnul zpátky, to spíš urve trubku. Šrouby jsou : 8ks M5x30 pozink.
Už bych si takový vozík nikdy nekoupil. Co praskne příště?
Luboš
Přílohy
vozík.JPG
opraveno.JPG
kloub.JPG

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PotPalo »

Nereklamovať bola chyba. Pokiaľ to nespĺňa popis, je to na reklamáciu, a bez výhovoriek. Určite by sa im tam našiel ešte jeden kus na prípadné overenie či udrží 25 kg. Ďalšia vec je, či tá záťaž je myslená pri ťahaní po zemi, alebo pri zdvíhaní za držadlo. Pokiaľ to v návode nebolo presne spomenuté, máš navrch.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Mel jsem v rodine taky jednu sberatelku podobnych kramu ktere se vzdy po chvili rozpadly. Pak jsem ji na doporuceni souseda koupil vozik od vyrobce Andersen Royal Shopper a od te doby mam od zadosti o opravu klid. Vyber model s pogumovanymi kolecky a kulickovymi lozisky.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#4 Příspěvek od kejki »

Všechny tyhle krámy umřou na křehnutí plastu. Stojany na šaty, vozíky, židle.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#5 Příspěvek od Devo70 »

Pekná práca. Pochvala. A teraz prosím tuning na kolieska. :wink:
-ST-

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#6 Příspěvek od hajeklubos »

Podíval jsem se na to trochu jinak a v duchu Bastlírny jsem to prostě opravil do funkčního stavu.
Podle mého názoru reklamace by nic nevyřešila, protože buď bych měl další krám ze stejným kurvítkem nebo zpátky peníze a žádný vozík. Vzhledem k tomu, že pro větší nákup jezdím autem a vozík beru jen jako občasný doplněk nejsem ochoten dát 4 litry za dvě kolečka a kus trubky. To už vypadá jako lichva. Příspěvek je myšlen jako možné řešení pro toho kdo dopadl stejně jako já.
PS
Devo ty jsi mě vyděsil, co mě čeká s kolečky, napiš?
Luboš

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#7 Příspěvek od Devo70 »

Vo všeobecnosti kolečka na podobných vozíkoch odchádzali ako prvé, pretože klzné ložiska nemali púzdra.
-ST-

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Místo nákupu vozejku za litr bych se poptal na větší poště po RVHP co mívají doručovatelé. Třeba by ti nějaký vyřazený (a opravitelný) dali. To je jiná liga, než čínský šunt...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PotPalo »

Kolečká niesu problém. Až sa zlomia, treba osadiť nejaké z kolobežky. Sú pevné a majú ložiská. A kolobežka sa dá nájsť aj pri kontajneroch. Len pozor na zadné, to máva brzdením nie práve najguľatejší tvar.

Inak osobne mám nejaký celokovový vozík z druhej ruky, na ktorom som viezol už aj 40 kg. Trochu sa prehol, ale prežil. Kolečká má veľké plastové bez ložísk, ale stále držia.
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 31 kvě 2022, 12:02, celkem upraveno 1 x.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#10 Příspěvek od JirkaZ »


Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

Zaujímavé, u nás má pošta úplne iné vozíky, také mohutnejšie s veľkými striebornými kolesami.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Hubert_79 »

JirkaZ píše:https://www.kovodruzstvo.cz/produkty/di ... oziky.html - to by měly být ty poštovní.
Jo, jsou to ony. To přežije snad i atomovou válku... :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#13 Příspěvek od JirkaZ »

No a zdá se, že tady vyrábějí totéž: https://www.ekovovyroba.cz/distribucni-voziky/. Nebo to kupují ze Žebráku...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od PotPalo »

Takže to obaja objednávajú z Číny? :upset:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#15 Příspěvek od jirka5 »

Hájekluboš: Náhradní kolečka lze koupit v jednom velkoobchodě, v případě zájmu pošlu SZ.

Hubert_79: Asi bys měl mladší generaci vysvětlit, že tomuto vehiklu se za bolševika říkalo "taška RVHP", a znamenalo to. Ráno Vyjedu, H***o Přivezu. Že oficiálně ta zkratka znamenala Radu vzájemné hospodářské pomoci, to snad vědí i ti mladí, že. Nebo taky Rozum vyvážíme, h***o přivážíme.

Co vyvážíme dnes???

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“