Jaký obor na SPŠE

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#106 Příspěvek od Kremik »

Cust píše:já mám základní vzdělání v teologii, filozofii a etice
Vida, tak by se tahle debata mohla ubírat i nějakým rozumným směrem.
Cust píše:Ostatně, víte co je ta nauka o bohu? Co je vlastně v tom křesťanství nejdůležitější? Na co je kladen největší důraz?
Nevíme. Původně si tak lidé vysvětlovali jevy, které jim naháněly hrůzu a jinak si je nemohli vysvětlit. Rituály je spojovaly a v podstatě i synchronizovaly.
Dneska co je v křesťanství nejdůležitější? Udržet tu masu věřících nějak v pohodě.
Ale největší důraz? Tak to fakt netuším! :-) V dnešní době, když už je nad Slunce jasné jak to s tím Bohem je, pro ně múže být nejdůležitější jen jediná věc. Udržet se co nejdéle, aby mohli čerpat od státu a svých oveček.
Ale klidně mě oprav, jestli se pletu, nemám teologické vzdělání, jsem jeliman. Ovšem v dětství jsem věřil. Upřímně. No, a poučil jsem se.
Jo, a to slovo na které čekáš bude asi pokora. Což ovšem neznamená, že s tím souhlasím.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#107 Příspěvek od EKKAR »

Kremik píše:...
Jo, a to slovo na které čekáš bude asi pokora. Což ovšem neznamená, že s tím souhlasím.
Pokud by se jí vyznačovali i sami představitelé církve, možná by to něco mohlo znamenat. Ovšem v reálu, kdy ti samí doslova a do písmene naplňujou skutkovou podstatu úsloví "ostatním kážou pít vodu, ale sami pijou víno" a vůbec jim není pično tuhle skutečnost nepopírat, je to jen něčí vlhký snění ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#108 Příspěvek od Cust »

EDIT:
... Aj, nějak jsem toto omylem smazal...
omlouvám se
Naposledy upravil(a) Cust dne 05 čer 2022, 15:20, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#109 Příspěvek od JiriTom »

scorpions-cz píše:Je pravda, že hodně lidí nemá svůj směr. tak jako třeba já a že se dají lépe zmanipulovat.
Stejně jako Křemíkovi nelze jinak, než "gratulovat" k nekritické víře ve vlastní JÁ...
Debata o existenci a neexistenci "něčeho vyššího" je a bude asi věčná... Na rozdíl od bytí lidí.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#110 Příspěvek od Hubert_79 »

Kremik píše:V dnešní době, když už je nad Slunce jasné jak to s tím Bohem je,
:rofl:
Výrok dne.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#111 Příspěvek od JiriTom »

Možná se to do tohoto vlákna hodí. Zdroj obrázku: Twitter
Přílohy
20220605_082453.jpg

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#112 Příspěvek od Kremik »

Možná to některé překvapí, ale někdy jsou odpovědi na otázky úplně jinde než bychom je čekali. Tak například o Bohu se toho nejvíce nedozvíme v Bibli, ale v lidské psychologii. Samozřejmě v souvislosti s lidskou interakcí s okolním světem, pokud bychom hledali pouze v psychlogii, nenajdeme nic. Znalost elektroniky k tomu mimořádně přispívá, protože mnohé principy se v mnohém opakují. Dnes už to tak nemám v paměti, ale kdysi jsem tím byl vyloženě fascinován. Namátkou uvedu například různé zpětné vazby. Spousta věcí a lidských názorů je jimi stabilizována a je těžké posunout je do jiné roviny. A pokud už se tak někdy stane, zase "zaskočí" do nějakého "žlábku", ve kterém se stabilně drží.
Také je důležité uvědomovat si fakta, že "člověk myslí tak jak mluví" a "co není pojmenované, nevidí". Když k tomu připočteme fakt, že svět vnímá pouze smysly, které mu skutečnou realitu transformují do určitých představ a pocitů, je jasné, že jde o těžký oříšek, který se tak stává přístupným pouze těm, kteří o něj mají opravdový a dlouhodobý zájem.
Já fungování světa pozoruju od raného dětství. Nevím přesně proč, ale pravděpodobně proto, že mi vadí rozdíl mezi pravdou mluvenou a skutečnou. Jako dítě jsem si myslel, že "najdu pár odpovědí, dám pár věcí do pořádku a nechám toho", ukázalo se však že ta propast je obrovská a pořád je co zkoumat, což mě jednak baví, druhak mě nebaví opakovat zažité chyby a především stavět na nich. Náboženství už jsem dávno zchroupal. V žádném případě nemůže jít o dílo nějaké dokonalé či byť jen nevídaně inteligentní bytosti. Je děsně hloupé...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#113 Příspěvek od Hubert_79 »

Na VUMLu bys za takový výplod dostal výbornou. Jinak gratuluji k prozření a tomu, že víš co je správné, dokonalé a tak všelijak podobně.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#114 Příspěvek od ZVUK2000 »

Naštěstí žijeme v sekulárním státě a (ne)pravdou zda existuje Bůh mají oba tábory.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#115 Příspěvek od lesana87 »

Hubert_79 píše:Jinak gratuluji k prozření a tomu, že víš co je správné, dokonalé a tak všelijak podobně.
To vědí jen pánbíčkáři.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#116 Příspěvek od Hubert_79 »

Myslíš, že si myslí, že vše vědí? Neřekl bych. Ale hádat se o tom nemá smysl.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#117 Příspěvek od Kremik »

Tak počátek problému tkví už v tom, že nemáme přesně nadefinováno co je to Bůh. Pak se těžko můžeme bavit o tom jestli je nebo není. Pokud někdo prohlásí třeba že "Bůh je v každém z nás", zní to moc hezky a snad ani nikomu nepřísluší smysl takové věty napadat. Je to však jen a jen poetická věta. Žádná samostatná bytost, jež by pojímala celý svět, není.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#118 Příspěvek od Hubert_79 »

A proč není? Protože si to nějaký Kremik myslí? Nebo to rozhodla strana? Víme (jako lidi obecně) velké prd; že víme, si jen myslíme.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#119 Příspěvek od Kremik »

Napíšu Ti to asi takhle:
Dnes ráno mi nad domem létal zelený slon, troubil, a padaly z něj jablka.
Dokaž mi, že to není pravda.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#120 Příspěvek od JiriTom »

Reklama na Apple?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“